Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wybór działki - poziom wody gruntowej a roślinność na działce

Recommended Posts

Witam
jestem na etapie wyboru działki, nie chciałbym kupić działki na której jest wysoki poziom wody gruntowej. Podobno można stwierdzić czy jest sucho czy mokro na podstawie roślinności która porasta działkę.

Spotkałem się z opinią że brzozy na działce lub w pobliżu świadczą o tym, że jest sucho, czy to prawda?
Słyszałem też o przypadkach że na działkach rósł tatarak icon_smile.gif

Dzisiaj widziałem działkę na której rosło coś takiego:

DSC01446.jpg

To jest chyba to samo co to:

DSC01446.jpg

Co to jest i w jakich warunkach rośnie?
Jak po innych roślinach rozpoznać grunt pod nogami?
Cytat

Witam
jestem na etapie wyboru działki, nie chciałbym kupić działki na której jest wysoki poziom wody gruntowej. Podobno można stwierdzić czy jest sucho czy mokro na podstawie roślinności która porasta działkę.

Spotkałem się z opinią że brzozy na działce lub w pobliżu świadczą o tym, że jest sucho, czy to prawda?
Słyszałem też o przypadkach że na działkach rósł tatarak icon_smile.gif

Dzisiaj widziałem działkę na której rosło coś takiego:
[attachment=11941:DSCN1586.jpg]

To jest chyba to samo co to:
[attachment=11940:DSCN1591.jpg]

Co to jest i w jakich warunkach rośnie?
Jak po innych roślinach rozpoznać grunt pod nogami?

Roślina którą widać na zdjęciach to tz. Nawłoć kanadyjska - Niemen o niej spiewał nazywając Mimizą. To bardzo ekspansywny chwast i trudny do wyplenienia, poniewarz rozmnaza sie poprzez kłącza jak i przez nasiona
Cytat

Budować można prawie wszędzie, ale po co się męczyć? icon_smile.gif

...taaaaa icon_neutral.gif za pięć lat okaże się , że mieszkasz "pod mostem" - jak Ci go po sąsiedzku pyknie 'gdaka'

...albo nie daj Allach jakiś meczet

MPZP - to podstawa ! ...choć bywa , że i on może się zmieniać tiasd.gif
jeśli chodzi o wysokośc wody gruntowej, to chyba bez badań się nie obędzie...
nie wiem czy to mozna stwierdzić po typie roślinności...u mnie na działce same brzózki są - a działka to trochę ziemi z góry a pod nią duże ilości gliny...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Udało Ci się? Też chciałbym skorzystać z tego projektu.   Pozdrawiam, Paweł
    • Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki.     To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok
    • Gość gozar
      Każdy napęd do bramy przesuwnej będzie pracował dobrze, pod warunkiem że sama brama będzie przesuwać się lekko, bez żadnych oporów. Do tego potrzebne są dobrej jakości wózki na których według mnie nie można oszczędzać. Ja w swojej bramie mam wózki firmy PROG-GREG i spisują się kapitalnie.
    • Gość Ja jako ja
      W Uk Za Dach dwuspadowy o powierzchni 160 m zapłaciłem w tym roku 6000 £ Materiał robocizna zabranie starego materiału wszystko wszystko + rynny i wykończenia
    • Buduje domek 180 metrów w kwadracie i tak myslę o tej pompie ciepła i panelach fotowoltaicznych. Warto to mieć? Koszty sa spore a nie wiadomo jak to będzie działało. Nie znam nikogo kto ma ten duet. Boje się troche uszkodzeń i pozaru, bo moc się tam wytwarza na dachu i tego że produkcja prądu i ciepła nie wysatrczy na nasze potrzeby. Czy jest sens montowania tego wszystkiego dla 4 osobowej rodziny z zastrzeżeniem ze mogę jeszcze zrobić ogrzewanie elektryczne. Dajcie znać co myślicie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...