Skocz do zawartości

Pokój - brązowe meble


oles79

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam w pokoju brązowe meble, do niedawna miałem tapetę. Teraz chcę pokój pomalować. Jakie barwy dobrać? Nie chcę żeby pokój wyglądał jak ziemianka, nie chcę też żeby był pstrokaty. Z góry dzięki za pomysły.




Najlepiej zdecydować się neutralne kolory na przykład beże, biele czy szarości, a zagrać kolorowymi dodatkami. Możesz także jedną wybraną ścianę, na przykład na tej na której stoi telewizor czy meble pomalować na bardziej kontrastowy kolor.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Jasna zieleń, chociaż ładna to jednak pasuje głównie do sypialni - zieleń uspokaja, łagodzi nerwy i wycisza, dlatego właśnie ten kolor stosuje się w pomieszczeniach, w których się śpi. Z kolei czerwień, jak ktoś wcześniej pisał wydaje mi się zbyt mocnym kolorem. Beże, ecru byłyby odpowiednie, ewentualnie jasny wrzos.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Wg mnie połączenie jasno niebieskich ścian i brązowych mebli może być ciekawym rozwiązaniem,
co jest pokazane na tej aranżacji:



W pokoju ważne jest oświetlenie, ponieważ czasami nieświadomie zbyt słabą żarówką
lub nie umieszczeniem lampy w odpowiednim miejscu tworzymy niepotrzebny mrok w pokoju icon_smile.gif

Niedawno trafiłam na bardzo fajną stronę, gdzie opisano jak czujemy się w pomieszczeniu w danym kolorze:
http://ewamebluje.pl/kolory-w-sypialni-na-...sie-zdecydowac/

Oprócz tego, że chcemy rozjaśniać wnętrza, warto wiedzieć jak dany kolor na nas wpływa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wg mnie połączenie jasno niebieskich ścian i brązowych mebli może być ciekawym rozwiązaniem,
co jest pokazane na tej aranżacji:



W pokoju ważne jest oświetlenie, ponieważ czasami nieświadomie zbyt słabą żarówką
lub nie umieszczeniem lampy w odpowiednim miejscu tworzymy niepotrzebny mrok w pokoju icon_smile.gif

Niedawno trafiłam na bardzo fajną stronę, gdzie opisano jak czujemy się w pomieszczeniu w danym kolorze:
http://ewamebluje.pl/kolory-w-sypialni-na-...sie-zdecydowac/

Oprócz tego, że chcemy rozjaśniać wnętrza, warto wiedzieć jak dany kolor na nas wpływa.



A mi się właśnie nie podoba połączenie niebieskiego i brązowego, jak dla mnie te kolory się gryzą. Jednak, wiadomo-każdy ma swój gust. ;) Zgadzam się za to z tym, że w pokoju istotne jest oświetlenie. Dodam, że ważny jest kolor dodatków, takich, jak np. firany, zasłony, narzuta na łóżko etc. Np. , jeśli chcemy rozjaśnić pokój, to nie ma sensu wybierać ciężkich i ciemnych zasłon a la kurtyna. Warto zdecydować się na jaśniejsze, np. tego typu:
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A mi się właśnie nie podoba połączenie niebieskiego i brązowego, jak dla mnie te kolory się gryzą. Jednak, wiadomo-każdy ma swój gust. ;) Zgadzam się za to z tym, że w pokoju istotne jest oświetlenie. Dodam, że ważny jest kolor dodatków, takich, jak np. firany, zasłony, narzuta na łóżko etc. Np. , jeśli chcemy rozjaśnić pokój, to nie ma sensu wybierać ciężkich i ciemnych zasłon a la kurtyna. Warto zdecydować się na jaśniejsze, np. tego typu:




jak dla mnie niebieski zupełnie nie pasuje do drewna. ale fotki, na których drewniane meble są w towarzystwie jaśniutkiego fioletu robią wrażenie.
Link do komentarza
Cytat

Do brązu zdecydowanie bardziej pasuje biel,chociaż też zależy w jakich odcieniach dokładnie. Poza tym kolejna kwestia to same meble,należy wybrać je tak aby nie było problemu z dopasowaniem koloru ścian czy podłogi,to dotyczy zarówno salonu jak i pozostałych pokoi.



Ja bym postawił na biały, klasyczny. pasuje zawsze i wszędzie, do wszystkich mebli bez wyjątku a do tych ciemno brązowych juz na pewno icon_smile.gif
Link do komentarza
Dla mnie również tylko biele, beże. Może morelowy? W żadnym wypadku zielony ani niebieski! w ogóle nie podobają mi się jakoś te kolory... Ja ostatnio rozwiązywałam ten problem w swoim mieszkaniu, bo robiliśmy ogólny remont i właśnie odnawialiśmy salon z przemalowaniem. Jeśli masz brązy i biele, to żeby nie było monotonnie, to można czymś przełamać, na przykład jakimś wzorzystym kolorowym obrazem, lampą, narzuta, poduszkami? Kwestia gustu, ale ja sobie zrobiłam fototapetę na całą ścianę, dla mniej odważnych może lepiej obraz po prostu..
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Do brązu chyba najlepiej tonacje beżowe się sprawdzają, nic nie powinno się zlewać ze sobą. Jeśli zależy Ci na tym, aby to były jakies inne kolory, to zawsze możesz pomalować np. jedną scianę w pokoju na jakiś inny, intensywny kolor, a reszte zostawić w spokojniejszej tonacji. Zawsze możesz dodać też jakieś proste paski czy wzorki, trzeba pokombinować. ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...