Skocz do zawartości

Okna Vetrex- reklamacja pozytywnie rozpatrzona


Recommended Posts

Chciałem podzielić się uwagami i przestrzec przed kupnem okien w przereklamowanej firmie Vetrex.
Po pierwsze nie zamierzają serwisować swoich produktów ani nie pomagają w osiągnięciu tego celu.
Po drugie - przereklamowany profil wykorzystywany w Vetrex nie jest spasowany, a wiatr tylko lekko zawieje i liście "mamy w domu". Bez przesady ! Moje okna balkonowe, dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem są tak nieszczelne po dwóch latach użytkowania, że musieliśmy wezwać ekipę montażową, aby przesunęła skrzydło na zawiasach bo nic się nie dało z tym "babunem" zrobić. Okna są od południowej strony - intensywne słońce odkształciło profil i okna uległy rozszczelnieniu. A Vetrex milczy.

Jeszcze raz nie polecam tej firmy - wszystko tylko nie Vetrex.

Pozdro
Link do komentarza
Dobrze by napisać na jakich to profilach pracuje ta firma , bo pomijając jakość serwisowania itp. to chyba w zasadzie wszystkie tego typu firmy i firemki pracują na określonych rodzajach profili sprowadzanych zazwyczaj z Niemiec . Wtedy byśmy się dowiedzieli które to profile są słabej jakości . Ja mam kilka okien z firmy BUDWAR i mogę powiedzieć że fixy są ok , ale drzwi balkonowe wygięły się jak łuk i są do wymiany po 3 latach . Z fixami jednak to żadna sztuka ale już ruchome płaty jak się wyginają to totalna klapa .Sąsiad ma też od nich i sobie chwali , w sumie to wygląda na to że wspomniane drzwi były już w trakcie produkcjii klejone z krzwywch profili , czy jakoś tak . Też nie wiem jakie to profile ale jak są krzywe to trzeba je wypierniczyć a nie budować z nich okno . Głąby z BUDWARU chyba o tym nie wiedzą , albo nie zauważyli i pokleili jak leci .
Link do komentarza
Okna wyprodukowane w Vetrex są z profili Veka klasa "a", a mimo to balkonowe są powyginane. Z moich pięciu okien balkonowych w tym czterech dwuskrzydłowych - jedne są w opłakanym stanie. Różnica w odległości między skrzydłami w dwóch różnych oknach to prawie 4mm - to nie dopuszczalne. Pracowałem w firmie produkującej okna aluminiowe - i takie tolerancje nie istniały.
Warto przy montażu i zaraz po nim (a przed zapłaceniem za okna) dokonać niezbędnych pomiarów.

Pozdro
Link do komentarza
Cytat

......- intensywne słońce odkształciło profil i okna uległy rozszczelnieniu. A Vetrex milczy.



Z tego co wróble ćwierkają, firma daje gwarancję 5 lub 7 letnią (w zależności od profili).
Najlepiej jest, „wyciągnąć” gwarancję i dokonać zgłoszenia reklamacji gwarancyjnej – koniecznie na piśmie, bo to wiąże terminem firmę.

Z warunków gwarancyjnych:

Cytat

1. Postanowienia ogólne
1.1. Producent na produkowane przez siebie produkty udziela gwarancji na okres:
- 7 lat na okna i drzwi balkonowe z PVC w wersjach okien V70 Optimal Black, V90+,
- 5 lat na okna i drzwi balkonowe z PVC w wersjach okien VE60, VP70, VS70, VR70, V90C,
1.6. Uznane przez Producenta wady w okresie gwarancji będą usuwane bezpłatnie w terminie:
- do 21 dni od dnia pisemnego zgłoszenia, gdy naprawa nie wymaga naprawy elementów konstrukcyjnych
produktów,
- do 60 dni od dnia pisemnego zgłoszenia, gdy naprawa wymaga wymiany elementów konstrukcyjnych
produktów.


Link do komentarza
Cytat

Z tego co wróble ćwierkają, firma daje gwarancję 5 lub 7 letnią (w zależności od profili).
Najlepiej jest, „wyciągnąć” gwarancję i dokonać zgłoszenia reklamacji gwarancyjnej – koniecznie na piśmie, bo to wiąże terminem firmę.

Z warunków gwarancyjnych:




A jak postępować w momencie gdy okna zostały zakupione u pośrednika, a dzisiaj firmy już nie ma ?
Link do komentarza
Ale ty nie korzystasz z drogi „towaru niezgodnego z umową” – tylko z gwarancji producenta.
A skorzystać możesz jeśli:


Cytat

1.3. Warunkiem korzystania z uprawnien gwarancyjnych jest przedłozenie prawidłowo wystawionej
Karty Gwarancyjnej wraz z dowodem zakupu. Za prawidłowo wystawiona Karte Gwarancyjna
uznaje sie karte, która została podpisana przez Sprzedajacego, ze wskazaniem daty zakupu
produktu od Producenta oraz ze wskazaniem daty wystawienia Karty Gwarancyjnej.

Link do komentarza
A ja szukałem na jakich profilach robi BUDVAR , niestety bez powodzenia . Znalazłem jednak że na okna 5 lat a na drzwi 2 lata - skórczybyki z tej fabryki , dają gwarancję . A najlepsze jest to że na stronie tytułowej stoi dumnie że 10 lat gwarancji , hmmmm . Swoją drogą dlaczego na drzwi tylko 2 latka ? , bo są często używane a okna już nie . No cwaniaki pierwszej klasy , raczej więc też należy chyba ich unikać . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z daty na Twoim profilu wynika, że „udzielasz się” na tym Forum od kilku lat, i to przed zakupem tych okien, a w zasadzie nie jest trudno znaleźć wpis, że każdy zakup „kwitowany” jest dowodem zakupu i gwarancją producenta (ustawa „konsumencka”
Z czystej życzliwości, nie będą kontynuował. icon_cool.gif icon_redface.gif



To nie do końca tak jak piszesz. Budowaliśmy dom sami - dosłownie sami. Jedyna ekipa jak pojawiła się na budowie to ci od okien, więźby i posadzek. Dalej wszystko sami. Byliśmy zauroczeni i zapatrzeni w budowę tego upragnionego...Często człowiek w tym całym zamieszaniu zapominał lub nie zwracał uwagi na dokumenty i teraz to się mści.

Al w sumie zaczęliśmy od tego, że chciałem się podzielić uwagami i przestrzec kolejnych konsumentów, którzy zdecydują się na okna z Vetrex'u. Przy tej okazji także jak widzicie wyszło aby zwracać uwagę na wszystkie niezbędne dokumenty.

Pozdro
Link do komentarza
Cytat

To nie do końca tak jak piszesz. Budowaliśmy dom sami - dosłownie sami. Jedyna ekipa jak pojawiła się na budowie to ci od okien, więźby i posadzek. Dalej wszystko sami. Byliśmy zauroczeni i zapatrzeni w budowę tego upragnionego...Często człowiek w tym całym zamieszaniu zapominał lub nie zwracał uwagi na dokumenty i teraz to się mści.

Al w sumie zaczęliśmy od tego, że chciałem się podzielić uwagami i przestrzec kolejnych konsumentów, którzy zdecydują się na okna z Vetrex'u. Przy tej okazji także jak widzicie wyszło aby zwracać uwagę na wszystkie niezbędne dokumenty.

Pozdro



Pytanie kolejne, czy faktycznie, skoro firma sprzedająca okna już nie istnieje, sprzedali Ci okna (profile) te za które zapłaciłeś? Z tego co się orientuję (przymierzam się do zakupu okien Vetrex) ich produkty sprzedają autoryzowani przedstawiciele Vetrexu i skoro firma się "zwinęła", to może problem leżał po jej stronie, a konkretniej montażu okien. Chętnie poznam wynik końcowy tej sprawy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie kolejne, czy faktycznie, skoro firma sprzedająca okna już nie istnieje, sprzedali Ci okna (profile) te za które zapłaciłeś? Z tego co się orientuję (przymierzam się do zakupu okien Vetrex) ich produkty sprzedają autoryzowani przedstawiciele Vetrexu i skoro firma się "zwinęła", to może problem leżał po jej stronie, a konkretniej montażu okien. Chętnie poznam wynik końcowy tej sprawy.
Pozdrawiam.



Okna były kupione w nieźle prosperującej małej toruńskiej firmie. Montaż okien był inny niż zawsze bo bezpośrednio przez dyblowanie profili ościeżnicy do muru (ściany domu w technologii Thermomur). Wszystkie małe okna są ok. Przy zachowaniu podstawowych zasad konserwacji, funkcjonują prawidłowo i dobrze wyglądają, nie odbarwiają się i nie odkształcają. Natomiast okna balkonowe na pierwszy rzut oka mają sobie dużo do zarzucenia, szczególnie odległość między skrzydłami. Widać ewidentnie, że w jednym z okien ościeżnica jest za duża, a długie elementy skrzydeł nie są proste.
Problem nie leży po stronie montażu.

pozdro
Link do komentarza
Cytat

Okna były kupione w nieźle prosperującej małej toruńskiej firmie. Montaż okien był inny niż zawsze bo bezpośrednio przez dyblowanie profili ościeżnicy do muru (ściany domu w technologii Thermomur). Wszystkie małe okna są ok. Przy zachowaniu podstawowych zasad konserwacji, funkcjonują prawidłowo i dobrze wyglądają, nie odbarwiają się i nie odkształcają. Natomiast okna balkonowe na pierwszy rzut oka mają sobie dużo do zarzucenia, szczególnie odległość między skrzydłami. Widać ewidentnie, że w jednym z okien ościeżnica jest za duża, a długie elementy skrzydeł nie są proste.
Problem nie leży po stronie montażu.

pozdro



Byłbyś uprzejmy podać jaki to był model okien, tj. jaki profil i okucia?
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Cytat

Chciałem podzielić się uwagami i przestrzec przed kupnem okien w przereklamowanej firmie Vetrex.
Po pierwsze nie zamierzają serwisować swoich produktów ani nie pomagają w osiągnięciu tego celu.
Po drugie - przereklamowany profil wykorzystywany w Vetrex nie jest spasowany, a wiatr tylko lekko zawieje i liście "mamy w domu". Bez przesady ! Moje okna balkonowe, dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem są tak nieszczelne po dwóch latach użytkowania, że musieliśmy wezwać ekipę montażową, aby przesunęła skrzydło na zawiasach bo nic się nie dało z tym "babunem" zrobić. Okna są od południowej strony - intensywne słońce odkształciło profil i okna uległy rozszczelnieniu. A Vetrex milczy.

Jeszcze raz nie polecam tej firmy - wszystko tylko nie Vetrex.

Pozdro



NIE ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ !!!!JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TYCH OKIEN I Z FIRMY VETREX!!!!PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA I OBSŁUGA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Chciałem podzielić się uwagami i przestrzec przed kupnem okien w przereklamowanej firmie Vetrex.
Po pierwsze nie zamierzają serwisować swoich produktów ani nie pomagają w osiągnięciu tego celu.
Po drugie - przereklamowany profil wykorzystywany w Vetrex nie jest spasowany, a wiatr tylko lekko zawieje i liście "mamy w domu". Bez przesady ! Moje okna balkonowe, dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem są tak nieszczelne po dwóch latach użytkowania, że musieliśmy wezwać ekipę montażową, aby przesunęła skrzydło na zawiasach bo nic się nie dało z tym "babunem" zrobić. Okna są od południowej strony - intensywne słońce odkształciło profil i okna uległy rozszczelnieniu. A Vetrex milczy.

Jeszcze raz nie polecam tej firmy - wszystko tylko nie Vetrex.

Pozdro



NIE ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!!!! SUPER JAKOŚĆ.....


Cytat

To wszyscy tak mają... u siebie. icon_biggrin.gif



A co się tak dżesz! Tać tu jest folklor!



A KRZYCZĘ BYŚ MNIE LEPIEJ SŁYSZAŁ!!!
Link do komentarza
Szanowny Panie,

Pragnę poinformować, że reprezentuję firmę Vetrex. Ze szczególną dbałością zapoznajemy się ze wszelkimi zgłoszeniami ze strony naszych Klientów, dlatego sprawdziliśmy co się stało.

Pana reklamacja – zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy na stronie WWW - wpłynęła do nas w dniu 2.11, gdy nasz pracownik przebywał na urlopie. Po jego powrocie w dniu 07.11, przystąpił sukcesywnie do odpowiedzi na wszystkie zapytania i maile. Przepraszamy za zwłokę. Informuję, że sprawdziliśmy Pana zgłoszenie i wkrótce otrzyma Pan informację o planowanej wizycie naszego serwisu w celu skutecznego usunięcia usterki niezależnie od powstałej przyczyny.

Jednocześnie informujemy Pana oraz innych użytkowników forum, że w przypadku braku możliwości uzyskania pomocy w punkcie, w którym zostały zakupione nasze produkty, firma Vetrex udziela pomocy bezpośrednio.

Z poważaniem,

Bartosz Szenfeld
Kierownik Działu Reklamacji

e-mail: bartosz.szenfeld@vetrex.eu
Link do komentarza
Cytat

Też i mnie się spodobało. Nieczęsto się zdarza, by firma tak elegancko reagowała.
Oby za słowami szły czyny, czego sobie i bohaterom wątku życzę.



Ufff bo ja prawie zdecydowałem się na ich okna V90+ i po przeczytanych uwagach lekko się zaniepokoiłem. Może to jednak dobry wybór. Wpadki zdarzają się każdemu.

Czekam na rozwój sytuacji.
Link do komentarza
a ja bym chciał zwrócić uwagę na coś innego

Cytat

.....
Pana reklamacja – zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy na stronie WWW - wpłynęła do nas w dniu 2.11, gdy nasz pracownik przebywał na urlopie. Po jego powrocie w dniu 07.11, przystąpił sukcesywnie do odpowiedzi na wszystkie zapytania i maile. .......


a pełen goryczy i antyreklamy tekst Autora jest z 04.11.2011

jeżeli to prawda, a chyba tak, to ktoś tu jest batonem
Link do komentarza
Cytat

swoją droga peany n/t odpowiedzi przedstawiciela chyba zbyt wczesne, he huh.gif


No właśnie . Nie ma co się cieszyć na zapas bo serwisy to niezłe miglance. U mnie do wspomnianych wyżej drzwi BUDVAR wysłał dwa razy ekipę speców którzy usiłowali mi wmówić że na połączeniu drzwi z ościeżnicą , między uszczelką ..... , musi być szcelina . Znaczy dokładniej .... , uszczelka nie ma dolegać do płaszcyzny którą powinna uszczelniać , bo.... ma być wentylacja , he , he , he . Ale to było zaraz po montażu drzwi , bo okazało się że ościeżnica jest krzywa . Teraz po pięciu latach skrzydło wygięło się ale w drugą stronę niż futrzyna i w dodatku na wskutek tak dużej różnicy wymiarowej , urwała się część okucia obwiedniowego (duże opory dociągania) .
Eee , my się chyba czepiamy , bo to tak powinno być że po gwarancji to wszystko się ma rozlecieć i powykrzwiać .Można wtedy zamówić nowe okienka , jeszcze bardziej wyrafinowane technicznie , z dziesięcioma komorami , jest produkcja , jest praca , koniunktura się kręci a w necie piszą że polacy chyba oszaleli i kupuja jak wściekli a cały świat oszczędza . Znowu jesteśmy liderem i mamy sukcesy , nawet emerytom wypłacamy świadczenia a na zachodzie im obcinają . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No tak.. autor postu tak się nakręcił, że nie wytrzymał kilku dni..
Rety, jacy my niecierpliwi jesteśmy. Dziś mam problem, dziś musze mieć rozwiązanie?
Rozumiem zdenerwowanie, ale.. bez przesady. No chyba że wpis był formą szantażu, co niestety- drodzy forumowicze - często jest przez Was wykorzystywane..

Nie zgadzam się jeszcze z paroma kwestiami, ale ok - nie moja sprawa - nosa wtrącał nie będę.
Ps. sprzedaję Vetrex od 6 lat (moi znajomi znacznie dłużej) - serwis miałem u siebie raz... więcej nie miałem okazji by ich fatygować do swoich klientów.
Link do komentarza
tez mam kupione okna z Vetrex i teraz czytając wasze opinie zaczynam się bać czy przypadkiem tez mi nie pokrępie profilów po paru latach a tak mnie namawiano ze to dobry profil veka i mam jeszcze jedno pytanie czy Roto NT są zwykłymi okuciami wspomne tez ze mam pakiet trzy szybowy i troche kasy wydałem na cały budynek, ogólnie miałem lekkie spięcie juz z tą firmą po zamontowaniu wszystkich okien, widocznie uszkodzono okno podczas transportu lub przy montazu,po tygodniu chciałem uchylic jedno z okien zauwarzyłem zadrasniętą naklejkie pod którą znajdowało się głęboka rysa więc zgłosiłem tę sprawe do punktu z którego zostały kupione,przysłano do mnie faceta z kredą który to zamalował moim zdaniem powinno to być wymienione tym bardziej ze nikt tam nie pracował od czasu montazu.
Link do komentarza
Tak czy śmak , profile są chyba do kitu jak po tak krótkim czasie pokręciło je .
Nie bez znaczenia jest też fakt że tak samo myśli moja narzeczona . icon_biggrin.gif
Którą z tego miejsca pragnę serdecznie pozdrowić . icon_biggrin.gif
Swoją drogą , jak oni to robią że jedne się w piz.u wyginają a inne są proste . Magia jakaś czy co , albo na kogo padnie na tego bęc . Rozumiem jeszcze przy dużych rozpiętościach (dla niekumatych-długość) , ale u mnie na ten przykład to zwykłe drzwi na taras i nawet ten dolny ramiak drzwi o długości 70cm jest krzywy , co widać gołym okiem .
Napisałem do nich majla ( jak mawia mój znajomy) i zagroziłem że opiszę ten cały BUDVAR na forum , jak mi nie wymienią tego okna . Chyba się nie przestraszą , co ? . icon_razz.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam.
Czas podsumować akcje reklamacyjną w Vetrex.
Dzisiaj pojawił się ten sam miły Pan serwisant z nowymi skrzydłami. Wymiana starych zajęła mu bardzo mało czasu. Zostało to wykonane szybko, dokładnie, czysto, fachowo i najważniejsze rzetelnie. Potem pojawiły się pytania o stan pozostałych okien. Oczywiście podczas poprzedniej wizyty wszystkie zabiegi konserwacyjne zostały już wykonane. Otrzymałem jeszcze dokładne wskazówki dotyczące konserwacji okuć i uszczelek, aby okna służyły wiele lat. Nie będzie to reklama firmy. Powiem tylko tyle: cała sprawa została załatwiona profesjonalnie, szybko i sprawnie. Widać po nowych skrzydłach, że Vetrex znacząco podniósł jakość oferowanych produktów. Okucia także są nowszej generacji - co sprawia, że regulacja pracy okna jest łatwiejsza. Tak jak pisałem wcześniej okna balkonowe (szczególnie dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem ) to sprawdzian dla producenta. U mnie pojawił się problem w tym jednym oknie i został załatwiony pozytywnie.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do zakupu okien Vetrex - rozwiewam je. Polecam. Poza tą małą wpadką okna zachowują się bardzo dobrze.
Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
A ja nie jestem przekonany że tak jest dobrze.
W czasach kiedy żyjemy w biegu, pośpiechu i "po łepkach" (nawet gazety mają poza działem redakcyjnym także etaty "twórców tytułów") to może być mylące. Wiele osób czyta tylko nagłówki i na ich podstawie wyrabia sobie opinię.
Czy redakacja byłaby szczęśliwa z tytułu "Forum.budujemydom jest do bani" - nawet gdyby dalej w treści było ok?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
kupiłem okna Vetrex, poniżej moje wrażenia:

1. fatalny dystrybutor: P.H.U. Remax [dane osobowe usunięte przez administratora] (woj. małopolskie), zdecydowanie nie polecam, dość powiedzieć, że źle wymierzył dwa największe okna i nie ozywał się przez 2 miesiące. (ale to nie wina firmy Vetrex, że współpracuje z takimi ludźmi...)

2. w oknach przesuwnych są źle zamontowane klamki (kwestia mechanizmu "zamykającego"), zgłosiłem problem na stronie Vetrex, żadnej reakcji. Zadzwoniłem po 3 dniach, stwierdzili że "wpisują zlecenie w system"...
W ciągu 3 tygodni ma pojawić się serwisant i coś z tym zrobić. Minęły już 2, czekamy...
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Mam do zrobienia sporo okien
Dziś przechodziłem w moim mieście koło tej firmy ale sobie pomyślałem że wrócę do domu i zerknę w necik co to za marka.
Nie wiem co myśleć po tym wpisie :-/
Szukam dobrego dużego producenta VEKA który nie zwinie się za tydzień. Gdzie będzie gwarancja 5-10 lat
Link do komentarza
Cytat

Mam do zrobienia sporo okien
Dziś przechodziłem w moim mieście koło tej firmy ale sobie pomyślałem że wrócę do domu i zerknę w necik co to za marka.
Nie wiem co myśleć po tym wpisie :-/
Szukam dobrego dużego producenta VEKA który nie zwinie się za tydzień. Gdzie będzie gwarancja 5-10 lat




Polecam. W szczególności należy zwrócić uwage na zalecenia producenta co do przeglądu i konserwacji. Ja po wizycie serwisanta zająłem się tymi tematami i jestem zadowolony. Dotyczy to także uszczelek, które stanowią ważna barierę przed zimnem.
Będąc tak blisko producenta podjąłbym decyzję o kupnie tych okien. Ważny element to także dobra ekipa montażowa.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Polecam. W szczególności należy zwrócić uwage na zalecenia producenta co do przeglądu i konserwacji. Ja po wizycie serwisanta zająłem się tymi tematami i jestem zadowolony. Dotyczy to także uszczelek, które stanowią ważna barierę przed zimnem.
Będąc tak blisko producenta podjąłbym decyzję o kupnie tych okien. Ważny element to także dobra ekipa montażowa.

pozdrawiam



Dokładnie trzeba pamiętać o regularnej konserwacji zawiasów i uszczelek np. olejem silikonowym - doświadzceniaa wiem że wiekszość osób o tym zapomina..
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

kupiłem okna Vetrex, poniżej moje wrażenia:

1. fatalny dystrybutor: P.H.U. Remax [dane osobowe usunięte przez administratora] (woj. małopolskie), zdecydowanie nie polecam, dość powiedzieć, że źle wymierzył dwa największe okna i nie ozywał się przez 2 miesiące. (ale to nie wina firmy Vetrex, że współpracuje z takimi ludźmi...)

2. w oknach przesuwnych są źle zamontowane klamki (kwestia mechanizmu "zamykającego"), zgłosiłem problem na stronie Vetrex, żadnej reakcji. Zadzwoniłem po 3 dniach, stwierdzili że "wpisują zlecenie w system"...
W ciągu 3 tygodni ma pojawić się serwisant i coś z tym zrobić. Minęły już 2, czekamy...



Serwisant w końcu się pojawił. sprawdził i poprawił wszystko, co było do poprawienia...
Niestety po pewnym czasie okazało się, że w bardzo zimne wieczory "wieje do środka" przez jedno z dużych okien przesuwnych.... bardzo delikatnie, ale jednak.

W tej chwili "coś się stało" z oknami balkonowymi. Każde z nich przy otwieraniu/zamykaniu "haczy" o futrynę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...