Skocz do zawartości

Jakie wężyki do instalacji wodnej?


Gość gawel

Recommended Posts

Jakiej konkretnie firmy doradzicie wężyki do instalacji wodnej? Właśnie o to jest pytanie icon_confused.gif
Moje są na pewno najtańsze i już osiem lat wytrzymały. Ponieważ baterie się wykruszają pomyślałem że przy okazji ich wymiany warto by było kupić coś porządniejszego żeby nie pływać kajakiem po domu jak coś strzeli.
Link do komentarza
Cytat

Cześć

Ponieważ niedawno przerabiałem ten temat to podzielę się jakie zebrałem informacje
Najlepsze wężyki Schell, potem hiszpański Tucai oraz Ferro
a jakich się wystrzegać to chyba wiesz icon_biggrin.gif

pozdrawiam


Dziękuję bardzo za info a jeszcze 1 pytanie gdzie to kupic ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję bardzo za info a jeszcze 1 pytanie gdzie to kupic ?




Dokupując wężyki zwróć uwagę na dwie rzeczy:
-jaka jest końcówka wężyka 1/2 czy 3/4 cala
-jakiej długości i średnicy jest główka wkręcana do baterii

Zasadniczo powinna mieć 10mm ale to różnie bywa u różnych producentów, ważna jest też długość samej główki.Niektóe baterie mające wysoki korpus mają wężyki wkręcane głębiej w korpus.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość gawel
Co prawda jest takie powiedzenie mojego mechanika Pana Jacka " jak nie swędzi to nie drapać" i trudno sie z nim nie zgodzić ale ostatnio u mamy pękł sobie wężyk w baterii wannowej po 10 latach i pomyślałem co z resztą i moim domkiem icon_rolleyes.gif . Wody w ciągu kilku minut nalało się niemiłosiernie. Rozeznałem rynek wężyków i powiem jest straszne gówno ceny średnio 15-17 zł za inwenę i nic innego w marketach budowlanych nie ma. Idąc za radą Tinka wyszukałem hiszpański TUCAI na allegro i kupiłem cena bardzo niska a jakość wizualnie rewelacyjna. Jak zaminuję to zamelduję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...