Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Cytat

witam! my jestesmy z woj.swietokrzyskiego i budujemy agatke z garazem,jestesmy na etapie wychodzenia z ziemi,fundamenty juz sa teraz murujemy donice na kwiaty i taras z tymi okraglymi schodami.od maja zaczynamy murowanie scian.




serdecznie witam . Ja również ruszam z budową Agatki , czy można zobaczyć jak ten domek wyglada w rzeczywistości . Mieszkam niedaleko Kielc . Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie!!
Własnie wybraliśmy z mężem projekt - oczywiscie agatke bez garazu. Jestesmy na etapie zalatwiania pozwolenia na budowę. Mam pytanie czy jest ktoś ze śląska, okolice katowic. Może tez być Krakow. Bardzo chcielibysmy poogladac domek w rzeczywistości. Jakie są koszty stanu surowego zamknietego? Bede wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam
Link do komentarza
Kotłownia… ma 1’80- 2’50, łazienka 1’10-2’10, pokoik 2’20-3’80 ( jakoś tak, kotłownia jest ok., mąż mówi że się pomieści, łazienka prysznic zabudowany, wc. pod skosem do drzwi i umywalka w rogu przy wejściu, pokoik mały ale myślę wstawić tam komputer i jakąś komodę wystarczy.

Okno w łazience na górze jest troszkę inne bo podniosłam cały dom o pustak i zmieniła mi się konstrukcja dachu. Okno na zamówienie koszt okien na cały dom około 9tyś.

Jestem z Przemyśla jeśli by ktoś chciał Agatka stoi... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Okno w łazience na górze jest troszkę inne bo podniosłam cały dom o pustak i zmieniła mi się konstrukcja dachu. Okno na zamówienie koszt okien na cały dom około 9tyś.



to ja nie wiem...z naszymi oknami ciągle jazda, reklamowaliśmy je z 20 razy...a za okna dałam 16 tyś + 3 tyś. dachowe i tej lukarny nie mam
icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

SYLWIA

Z tego co pamiętam Twoje okna są drewniane ja mam pcv, dwustronny kolor,i na górze mam prostokątne może w tym jest taka różnica cenowa?




mam PCV! dwustronny kolor....na górze mam prostokątne pojedyncze...w wykuszu tylko jedno się otwiera ( aby było taniej...)
icon_sad.gif

dzisiaj postaram sie zrobić jakieś zdjęcia po podziale ...ale remont dalej nieskończony
Link do komentarza

nie wiem czemu, aż tyle więcej...mamy niby okucia roto i najniższej klasy szyby antywłamaniowe, no i profil 5 komorowy....a okna sa do dupy icon_sad.gif

ale głupia byłam...tylko wtedy gdzie byśmy nie poszli to ceny były w Bielsku takie same...więc myślelismy że takie są...

no to zdjęcia
kiedys w widocznym miejscu była ściana

f1be9946cd29b45emed.jpg

dodatkowy przedpokój...tego mi tu brakowało icon_biggrin.gif zaraz zrobimy na tej nowej ścianie jakąś galerię, albo półke z książkami

a86bcd6efb72f803med.jpg

na suficie pozostałości po poprzednim pokoju

ad0e5e03bdac5a0emed.jpg

Pokój Jeremiego...tak na szybko bo akurat spał...pokoje nie umeblowane jeszcze za bardzo, bo nie mamy teraz mebli więc podzieliliśmy sie dwoma komodami z wczesniejszej sypialni

427df4ee80cbbdaamed.jpg

b8416ddbcdee2afemed.jpg

bc986395d10663b9med.jpg

no i nasza sypialnia...wnęka na łóżko icon_biggrin.gif, łóżko przykryte na potrzeby zdjęcia byle czym i rzeczy poupychane pod łóżko, więc na to nie zwracac uwagi proszę....

a1f085330d0ce59cmed.jpg

30d914af553c4aa5med.jpg

de6c94d1fe71cd71med.jpg


nie da się zrobić tych zdjęć aby te pokoje były widoczne....pokoje sa wystarczające

no i drzwi w naszej sypialni otwierają sie na zewnątrz, jest bardzo wygodnie

Link do komentarza
Cytat

sylwia super masz te pokoje , piękne komody , a ta wnęka na łóżko po prostu ekstra . jakbyś mogła to zrób proszę fotkę salonu i kuchni , bardzo bym chciała zobaczyć jak masz urządzone , masz fajne pomysły icon_biggrin.gif . dziękuję i serdecznie pozdrawiam




kasia na początku wątku są zdjęcia kuchni zaraz po wprowadzeniu, no i są linki do zdjęć z budowy, poza tym na stronie architekta w realizacjach tez jest link do moich zdjęć ...ale aktualnych tam brak..nie chce juz mi się

zrobię aktualne zdjęcie kuchni w przyszłym tygodniu, bo teraz bajzel i nie chce mi sie sprzątać... w sumie chyba nie dużo się zmieniło...relingi dodaliśmy głównie
Link do komentarza
Cytat

kasia na początku wątku są zdjęcia kuchni zaraz po wprowadzeniu, no i są linki do zdjęć z budowy, poza tym na stronie architekta w realizacjach tez jest link do moich zdjęć ...ale aktualnych tam brak..nie chce juz mi się

zrobię aktualne zdjęcie kuchni w przyszłym tygodniu, bo teraz bajzel i nie chce mi sie sprzątać... w sumie chyba nie dużo się zmieniło...relingi dodaliśmy głównie





a tak tak przepraszam , właśnie obejrzałam icon_biggrin.gif .piękny masz domek icon_biggrin.gif nasz dopiero będzie się budował icon_sad.gif .ale oczywiście czekam na nowe foty . dziękuję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
też mi się wydaje że to nie jest tak dużo ale jeździłam szukałam, pytałam (jedni murarze chcieli 30tyś drudzy 7tyś obydwóch na tych samych warunkach) i tak było ze wszystkim materiały, okna, blacha, robotnicy, targowałam ile się dało ale opłacało się domek stoi icon_biggrin.gif
dziękuje za linka na pewno się przyda bo komody są super icon_biggrin.gif a może coś się jeszcze zobaczy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

też mi się wydaje że to nie jest tak dużo ale jeździłam szukałam, pytałam (jedni murarze chcieli 30tyś drudzy 7tyś obydwóch na tych samych warunkach) i tak było ze wszystkim materiały, okna, blacha, robotnicy, targowałam ile się dało ale opłacało się domek stoi icon_biggrin.gif
dziękuje za linka na pewno się przyda bo komody są super icon_biggrin.gif a może coś się jeszcze zobaczy icon_smile.gif


anet czy może nowe zdjęcia?Prosimy o pokaz!Z góry dziękujemy.Koszty za domek -rewelacja!
Link do komentarza
Witamy.
Właśnie zakupiliśmy działkę, na której planujemy zbudować domek "Agatka".
Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy są już na etapie budowy o pomoc. Czy moglibyście napisać o budowie krok po kroku, jakie dokumenty należy załatwić, zanim wystąpimy o pozwolenie na budowę domu. Wiemy, że musimy wystąpić o ustalenie warunków zabudowy (nasza działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego), ale czy wcześniej musimy już posiadać jakieś inne dokumenty (np.: z zakładu energetycznego itp.), czy powinniśmy mieć już projekt domu? Będziemy wdzięczni za podanie kolejności załatwienia pozwoleń, składania wniosków (co, kiedy i gdzie?).
Z góry dziękujemy za odpowiedzi.
Pozdrawiamy
pdk
Link do komentarza
Cytat

to taka narazie wersja robocza podziału tych pokoików,ta druga częśc to ta pustka nad garażem,zdjecia kiepskie bo robilam telefonem bo popsuł mi się aparat


Witaj Marcia , mam takie krótkie pytanko, ponieważ zaczynamy naszą przygodę z ,, Agatką ,, na wiosnę chcę koniecznie zmienić Ytonga na pustak
np. Kozlowicki powiedz mi jakie macie wymiary tego swojego pustaka ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

w tym ,,okrągłym otworku,, nie bedzie drzwi to ma być pokoik nastolatki,nowoczesny,zwariowany,podzielony dla ozdoby taką ścianką na dwie części,np.dzienną i sypialkę ,ale to tylko zależy od czyjejś wyobrażni!!


Witaj Marcia , mam takie krótkie pytanko, ponieważ zaczynamy naszą przygodę z ,, Agatką ,, na wiosnę chcę koniecznie zmienić Ytonga na pustak
np. Kozlowicki powiedz mi jakie macie wymiary tego swojego pustaka ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witaj Marcia , mam takie krótkie pytanko, ponieważ zaczynamy naszą przygodę z ,, Agatką ,, na wiosnę chcę koniecznie zmienić Ytonga na pustak
np. Kozlowicki powiedz mi jakie macie wymiary tego swojego pustaka ?
Pozdrawiam


ja tez mysle o zamianie ytonga na silke 24 plus ocieplenie
Link do komentarza
Cytat

Witaj Marcia , mam takie krótkie pytanko, ponieważ zaczynamy naszą przygodę z ,, Agatką ,, na wiosnę chcę koniecznie zmienić Ytonga na pustak
np. Kozlowicki powiedz mi jakie macie wymiary tego swojego pustaka ?
Pozdrawiam


chyba jesteście z marsa jeżeli zadajecie takie pytania bo mając dostęp do takiego medium jak internet pytać o wymiar pustaków! w polsce standart to 25 suporex, porotherm itp. a takie badziewie jak edder i inne to 24.Budując z materiału 25 a nie z 36 to wymiar wewnętrzny budynku powieksza się o 22 cm ot cała filozofia
Link do komentarza
Cytat

Witaj Marcia , mam takie krótkie pytanko, ponieważ zaczynamy naszą przygodę z ,, Agatką ,, na wiosnę chcę koniecznie zmienić Ytonga na pustak
np. Kozlowicki powiedz mi jakie macie wymiary tego swojego pustaka ?
Pozdrawiam


kozłowicki to odmiana porothermu 25 p+w te same wymiary tylko parametry ,kaszana.
Link do komentarza
Cytat

no pięknie sie tutaj robi....
domek wybudowałam dwa lata temu, w odróżnieniu od Ciebie....więc mogę sobie komody kupować i na pytania z nimi związane odpowiadać...coś się nie podoba? to proszę sobie założyć osobny wątek icon_twisted.gif


totalne bezguście jak już mowa o tych komodach i kolory w twoim domku to jakaś pomyłka.
Chyba mam prawo do takiej wypowiedzi,czy krytyka jest tu zabroniona.
Link do komentarza
każdy ma prawo do wypowiedzi... ale jeśli ktoś czepia się wszystkich i wszystkiego to świadczy tylko o tym że masz problem... ale sam ze sobą! Tak jak kolory czy komody są ok, jak 99,9% domów, może ty jesteś tym jednym procentem, pokaż nam swoje zdjęcia...!!! Jestem ciekawa jakie ty masz kolory, w domu jeśli go w ogóle masz!!!
Link do komentarza
Cytat

każdy ma prawo do wypowiedzi... ale jeśli ktoś czepia się wszystkich i wszystkiego to świadczy tylko o tym że masz problem... ale sam ze sobą! Tak jak kolory czy komody są ok, jak 99,9% domów, może ty jesteś tym jednym procentem, pokaż nam swoje zdjęcia...!!! Jestem ciekawa jakie ty masz kolory, w domu jeśli go w ogóle masz!!!



anet162 nie ma sensu się denerwować ..dlatego nie odpowiedziałam na tego posta, bo nie utarczkom słownym słuzy ten wątek, więc może pomińmy Pana icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam!
Projekt domu Agatka bardzo mi się podoba. W przyszłości zamierzam taki dom wybudować. Mam kilka pytań do Agatkowiczów: czy ktoś z Was prowadzi ,,dziennik budowy - krok po kroku" w Muratorze (oprócz Sepoya, który jak szybko zaczął tak szybko skończył, tylko kilka wpisów), z czego wybudowaliście ściany zewnętrzne (w projekcie jest Ytong 36,5, czy zmieniliście np. na Maxa+styropian, itd) i jakie macie ogrzewanie (kominek, piec gazowy...) ? Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam.
Jestem na etapie składania wniosków o określenie warunków technicznych przyłączenia prądu. Pamiętacie może jakie pisaliście przewidywane zapotrzebowanie mocy? Planuję kuchnię indukcyjną, jakiś elektryczny podgrzewacz wody, a poza tym standardowe sprzęty AGD. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Piotrek
Aha, macie zasilanie trójfazowe czy jednofazowe (czy 3-fazowe przyda się do czegoś?)
Link do komentarza
Witam Piotrku
nie znam się za bardzo ale z tego co wiem lepiej bierz 3-fazowy niektóre kuchenki działają tylko na 3-fazowym a inne tak i tak ale chyba lepiej silniejsze, ja tak mam i kuchnia indukcyjna icon_biggrin.gif
co do papierów za bardzo nie pamiętam ale złożyłam wniosek o warunkach zabudowy, następnie papiery o wszystkie przyłącza, podpis sąsiadów ale na tym etapie był już geodeta jakoś tak...
Link do komentarza
Zastanawiamy się nad rodzajem ogrzewania w naszej "Agatce". Z tego co czytam na forum, większość z Was zdecydowała się na kominek z płaszczem wodnym. Rozumiem, że ogrzewanie takie doskonale sprawdza sie zimą - przez palenie w kominku ogrzewamy kaloryfery i równiez ciepło to wykorzystujemy do ogrzania wody, np. do kąpania, zmywania itp. Jednak musi być zapewne jakieś dodatkowe rozwiązanie do ogrzewania wody latem, bo przecież w tym okresie nie będziemy palić w kominku. Jeszcze jedno pytanie: czy ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodym, można wykorzystać jako ogrzewanie podłogowe? I czy zimą, przy wieczornym napaleniu w kominku, jak długo temperatura w kaloryferach utrzymuje się na wysokim poziomie - jak długo będzie utrzymywać się ciepło, po wygaśnięciu kominka?
Jeżeli jednak nie zdecyduję się na kominek z płaszczem wodnym, to co proponujecie. Rozumiem, że piec w pomieszczeniu gospodarczym, zasilany ekogroszkiem, miałem itp. wymaga zmian w projekcie - i połączeniu pieca z kominem? Czy tak?
Jak rozwiązaliście problem ogrzewania? Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
Piotrek
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiamy się nad rodzajem ogrzewania w naszej "Agatce". Z tego co czytam na forum, większość z Was zdecydowała się na kominek z płaszczem wodnym. Rozumiem, że ogrzewanie takie doskonale sprawdza sie zimą - przez palenie w kominku ogrzewamy kaloryfery i równiez ciepło to wykorzystujemy do ogrzania wody, np. do kąpania, zmywania itp. Jednak musi być zapewne jakieś dodatkowe rozwiązanie do ogrzewania wody latem, bo przecież w tym okresie nie będziemy palić w kominku. Jeszcze jedno pytanie: czy ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodym, można wykorzystać jako ogrzewanie podłogowe? I czy zimą, przy wieczornym napaleniu w kominku, jak długo temperatura w kaloryferach utrzymuje się na wysokim poziomie - jak długo będzie utrzymywać się ciepło, po wygaśnięciu kominka?
Jeżeli jednak nie zdecyduję się na kominek z płaszczem wodnym, to co proponujecie. Rozumiem, że piec w pomieszczeniu gospodarczym, zasilany ekogroszkiem, miałem itp. wymaga zmian w projekcie - i połączeniu pieca z kominem? Czy tak?
Jak rozwiązaliście problem ogrzewania? Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
Piotrek


ja wprowadziłem kilka zmian kominek zostawiam ale piec jako rezerwowe źródło tez będzie zlikwidowałem komin wentylacyjny przy kuchni kosztem wentylacji mechanicznej w pomieszczeniu gospodarczym wstawiłem komin wraz z wentylacjo bo musi być oczywiście wymogi
na pietrze pokoj przy garazu podziele na pol kosztem zrobienia pokoju nad garazem powiekszenia łazienki połaczonej z pralnia
Link do komentarza
pdk

My mamy wszędzie ogrzewanie podłogowe wodne....kaloryfery mamy tylko w sypialni, w kominku ze względu na to, iż mamy małe dziecko paliliśmy w obecnym sezonie tylko wieczorem i w nocy. Przy dołożeniu do kominka ok. 24.00 rano jak wstajemy jeszcze się pali. Ogrzewanie podłogowe ma tę zaletę nad kaloryferami, że nagrzana podłoga oddaje ciepło bardzo długo...u nas cały dzień jest ciepła icon_smile.gif

a latem do ciepłej wody...chyba najlepiej solary , na które nam zabrakło kasy, więc na razie grzejemy kotłem elektrycznym (koszty straszne)...ewentualnie gaz, bo przecież przy kominku i tak należałoby mieć alternatywę
Link do komentarza
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do wątku dotyczącego ścian zewnętrznych Agatki. Dzięki za odpowiedź Sylwia!. Czy jest ktoś w ogóle kto wybudował Agatkę w technologii Ytong? Jeśli tak, to proszę o opinie np. czy trudno znaleźć ekipę wykonawczą, czy nie ma problemu z akustyką w czasie użytkowania z pomieszczeń, ogólne użytkowe informacje, itd. Co spowodowało, że zrezygnowaliście z Ytong ... cena czy może inne względy? Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...