Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich AgAtKoWiCzÓw icon_smile.gif
Nosimy sie z zamiarem wybudowania Agatki
Jestesmy z okolic Kielc.
Czy jest gdzies w poblizu jakas wybudowana Agatka do wglądu icon_smile.gif
Pozdrawiam


WITAM WSZYSTKICH PO DŁUGIEJ PRZERWIE
nasza agatka już jest taka jak w projekcie,uporaliśmy sie od marca,jest dach,okna,tynki,nie zmienialismy projektu,wybudowaliśmy ten efektowny komin na tarasie,taras też pozostał taki sam,środek nie jest za duży,ale przytulny,zależy czego ktoś oczekuje,my jesteśmy zadowoleni,od początku wiedzieliśmy że to będzie mały domek i taki jest,przytulny,funkcjonalny,taka bajkowa agatka.zamieszcze kilka zdjęć moze wieczorkiem po pracy.
jesteśmy z Ostrowca.
Link do komentarza
Cytat

WITAM WSZYSTKICH PO DŁUGIEJ PRZERWIE
nasza agatka już jest taka jak w projekcie,uporaliśmy sie od marca,jest dach,okna,tynki,nie zmienialismy projektu,wybudowaliśmy ten efektowny komin na tarasie,taras też pozostał taki sam,środek nie jest za duży,ale przytulny,zależy czego ktoś oczekuje,my jesteśmy zadowoleni,od początku wiedzieliśmy że to będzie mały domek i taki jest,przytulny,funkcjonalny,taka bajkowa agatka.zamieszcze kilka zdjęć moze wieczorkiem po pracy.
jesteśmy z Ostrowca.





Witam
Mam pytanko za jakis miesiąc mamy zamiar wylewac fundament, i spoko do wiosny icon_smile.gif
Jaki był koszt u Was (jeśli mozna wiedziec... orientacyjny) ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich, ja jeszcze jestem na etapie poszukiwań właściwego projektu i Agatka jest w czołówce. Obawiam się tylko trochę czy nie będzie mała, jesteśmy rodzinką 2+2+2czworonogi icon_biggrin.gif , i czasem mamy przyjezdnych=nocujących gości.
Czy ktoś z Was już może jest na takim etapie, że ma na górze podzielony jeden pokój? Jeśli tak to bardzo prosiłabym o opinię jak z wielkością takich pokoików? Czy można je sensownie umeblować? Zmieści się tam oprócz biurka i łóżka jakaś szafa na ciuch? Lub czy może ktoś zastanawiał się nad wydłużeniem budynku o ok. metr na rzecz powiększenia salonu i pokoiku/ów na górze? Boję się trochę, że zachwieję proporcje bryły budynku.
Czy ewentualnie byłaby możliwość zobaczenia na żywo Agatki w świętokrzyskim? Jestem ze Starachowic.

PS. Marcia czy mogłabyś foteczki wstawić? I jeśli możesz to podać ile kosztowała Wasza Agatka(to prawie po sąsiedzku więc chyba ceny podobne)

przepraszam, że tyle pytań na raz i na samym początku, mam nadzieję że wybaczycie
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!
kilka zdjęć naszej Agatki,
fundamenty z tego co pamiętam to koszt około 15 tys.(bloczki,stal,beton,ocieplenie,kopanie,kanalizacja,robocizna)
my jesteśmy 3 osobową rodziną z pieskiem i Agatka jest wystarczająca,zresztą można ją zobaczyć,możemy się skontaktować,na tym etapie,czyli stan surowy zamkniety to około 170tys. przy sporym nakładzie własnej pracy

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam!
kilka zdjęć naszej Agatki,
fundamenty z tego co pamiętam to koszt około 15 tys.(bloczki,stal,beton,ocieplenie,kopanie,kanalizacja,robocizna)
my jesteśmy 3 osobową rodziną z pieskiem i Agatka jest wystarczająca,zresztą można ją zobaczyć,możemy się skontaktować,na tym etapie,czyli stan surowy zamkniety to około 170tys. przy sporym nakładzie własnej pracy



KIedy mozna zobaczyc domek jesli nie bedzie to problemem ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

pytanie do Marci i Sylwi

jak wygląda sprawa okien w kuchni? kupowaliście gotowe okna, czy na zamówienie?
chodzi mi o te połączenia 120 stopni. zastanawiam się ile więcej może kosztować taki zestaw ...
w łazience też trzeba pewne zamówić.

Marcia widzę, ze budujesz z projektu - ładna jest ta Agatka icon_smile.gif


okna były na zamowienie i w kuchni i łazience ale nie jest to dużo drożej,łaczniki rurowe w kuchni nie byly bardzo drogie,opłaca sie to zrobic bo efekt jest fajny
Link do komentarza
Cytat

okna były na zamowienie i w kuchni i łazience ale nie jest to dużo drożej,łaczniki rurowe w kuchni nie byly bardzo drogie,opłaca sie to zrobic bo efekt jest fajny




dzięki
pewnie, że się opłaca

pomijając detale, Agatka to przecież typowy domek dwuspadowy z poddaszem.
jest jednak COŚ w tym domku, co różni go od wielu innych.
gubiąc któryś z tych "nieważnych detali" można utracić charakter tego domku.

Sylwia, gdzie sie podziewałaś przez cały rok? przeczytałem kiedyś wszystkie Twoje kroniki z Muratora (poznałem po fotach icon_wink.gif) i brakuje mi dalszych odcinków ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Sylwia, gdzie sie podziewałaś przez cały rok? przeczytałem kiedyś wszystkie Twoje kroniki z Muratora (poznałem po fotach icon_wink.gif) i brakuje mi dalszych odcinków ... icon_biggrin.gif



nie chce mi sie już...jesteśmy bankrutami, nie wiadomo czy dom nie pójdzie pod wynajem, aby mieć na spłaty kredytów...to jedno a drugie przykro czytac jak innym fajnie się buduje jak samemu poniosło się taką klęskę, straciło tyle kasy i dom wymaga juz remontu icon_sad.gif a wciąż nie jest skończony

mam dość...z chęcią bym to wszystko sprzedała
Link do komentarza
domyślam się, że macie teraz trudny okres, choć klęska to pewnie za mocne słowo
nazwij to może inaczej: jakiś chwilowy dołek, trudne czasy i wtedy łatwiej będzie się z tym uporać
poza tym mam nadzieję, że jeśli nie już, to niedługo będzie lepiej ...
ale najważniejsze jest to, co masz już w ręku - wspaniałą Rodzinę i swój WŁASNY DOM!!!
trzymamy za Was mocno kciuki
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

nie chce mi sie już...jesteśmy bankrutami, nie wiadomo czy dom nie pójdzie pod wynajem, aby mieć na spłaty kredytów...to jedno a drugie przykro czytac jak innym fajnie się buduje jak samemu poniosło się taką klęskę, straciło tyle kasy i dom wymaga juz remontu icon_sad.gif a wciąż nie jest skończony

mam dość...z chęcią bym to wszystko sprzedała


Sylwia trzymamy za Was kciuki,wiem,że nie jest lekko jak buduje się dom,my tez mamy chwile załamania,będzie dobrze,musi się Wam udać,Wasza Agatka jest śliczna,to my bralismy z Was przykład,żeby właśnie budować Agatkę,Pozdrawiamy serdecznie!!!!
Link do komentarza
Cytat

Marcia mam prosbe czym ogrzewacie dom bo widze dodatkowy komin? Jeżeli węglem to jaki macie piec wszedł do kotłowni/pom.gosp. Czym ogrzewacie domki agatka podajcie zasilanie i koszty eksploatacji.


dostawiliśmy dodatkowy komin pomiedzy garażem a kotłownią(w ścianie) z 3 kanałów i ogrzewamy piecem na węgiel,miał,drzewo,zwykły piec 1.2 14kw zmiescił się i nie jest zle,na górze komin wyszedł w pokoju,bo powiększylismy pokoik o strych nad garażem,ale to nie przeszkadza bo dzieli pokoik na część sypialną,mozna go fajnie wykorzystać,a komin który był w projekcie zmniejszyliśmy do 3 kanałów,przez co zyskaliśmy trochę miejsca

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich Agatkowiczów.
Zaczynamy z żoną budowę Agatki, przeszliśmy piekło żeby kupić działkę trzeba było załatwic sprawy spadkowe, długi itp.,zajęło nam to rok ale mamy już działke,projekt noi wkońcu pozwolenie na budowę. Między czasie wybudowałem ogrodzenie kupiłem materiały na cały dom i wylałem ławy. Czekamy kiedy puszczą mrozy i do roboty. Będziemy pisać o rozwoju Agatki. Pozdrawiamy.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Agatkowiczów.
Zaczynamy z żoną budowę Agatki, przeszliśmy piekło żeby kupić działkę trzeba było załatwic sprawy spadkowe, długi itp.,zajęło nam to rok ale mamy już działke,projekt noi wkońcu pozwolenie na budowę. Między czasie wybudowałem ogrodzenie kupiłem materiały na cały dom i wylałem ławy. Czekamy kiedy puszczą mrozy i do roboty. Będziemy pisać o rozwoju Agatki. Pozdrawiamy.


Tak małe zmiany będą, tzn. nie robimy betonowych schodów tylko drewniane więc ściana między klatką schodową a pokojem jest zbędna. Zamiast pokoju na na parterze robimy większą łazienkę.Jesteśmy trzy osobową rodzinką więc ten pokój jest nam nie potrzebny, będzie to pokój kąpielowy wanna z hydromasażem wpuszczona w podłogę itp.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Tak małe zmiany będą, tzn. nie robimy betonowych schodów tylko drewniane więc ściana między klatką schodową a pokojem jest zbędna. Zamiast pokoju na na parterze robimy większą łazienkę.Jesteśmy trzy osobową rodzinką więc ten pokój jest nam nie potrzebny, będzie to pokój kąpielowy wanna z hydromasażem wpuszczona w podłogę itp.
Pozdrawiam.


a budujesz agatke z garażem jak tak to jak rozwiązaliście kwestie pomieszczenia nad garażem ?
jaki byl koszt adaptacji zmian w projekcie
Link do komentarza
Cytat

a budujesz agatke z garażem jak tak to jak rozwiązaliście kwestie pomieszczenia nad garażem ?
jaki byl koszt adaptacji zmian w projekcie


Cześć. Budyjemy Agatkę bez garażu a wszelkie zmiany w projekcie są dozwolone obyś nie ingerował w konsteukcje budynku, ściany możesz przestawiać do woli zmiany musi ci wprowadzić osoba która adaptuje ci projekt do warunków zabudowy, to nic nie kosztuje bo i tak płacisz za w/w adaptacje w której nanosisz miany w projekcie.
Na jakim etapie jesteś.
Link do komentarza
Cytat

Cześć. Budyjemy Agatkę bez garażu a wszelkie zmiany w projekcie są dozwolone obyś nie ingerował w konsteukcje budynku, ściany możesz przestawiać do woli zmiany musi ci wprowadzić osoba która adaptuje ci projekt do warunków zabudowy, to nic nie kosztuje bo i tak płacisz za w/w adaptacje w której nanosisz miany w projekcie.
Na jakim etapie jesteś.


wybraliśmy już projekt Agatki z garażem ale zastanawiamy sie nad zmianami które można wprowadzić
Link do komentarza
Cytat

witam
Wybraliśmy z żoną ten projekt z garażem jakie zmiany wprowadziliście icon_biggrin.gif


wprowadziliśmy niewielkie zmiany.komin ktory był został zmniejszony do 3 kanałów,a powstał dodatkowy pomiędzy garażem a kotłownia (w ścianie) bo mamy zwykły piec i do małej agatkowej kotłowni swobodnie się zmieścił,schody robimy drewniane,a pustke nad garażem dołączyliśmy do pokoiku,będzie większy i ma być podzielony na 2 części, jak tylko zrobię zdjęcia to podziele się naszym pomysłem,w łazience udało się nam zmieścić wannę i prysznic,bo powiększyła się o ten zmniejszony komin.
Pozdrawiam Agatkowiczów!!
Link do komentarza
Cytat

wprowadziliśmy niewielkie zmiany.komin ktory był został zmniejszony do 3 kanałów,a powstał dodatkowy pomiędzy garażem a kotłownia (w ścianie) bo mamy zwykły piec i do małej agatkowej kotłowni swobodnie się zmieścił,schody robimy drewniane,a pustke nad garażem dołączyliśmy do pokoiku,będzie większy i ma być podzielony na 2 części, jak tylko zrobię zdjęcia to podziele się naszym pomysłem,w łazience udało się nam zmieścić wannę i prysznic,bo powiększyła się o ten zmniejszony komin.
Pozdrawiam Agatkowiczów!!


marcia czekamy na zdjęcie jak wykorzystac pustkę nad garażem
ja myślę o całkowitej likwidacji kominów wentylacyjnych na rzecz wentylacji mechanicznej
Link do komentarza
Witam!Ja jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.Z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie posty dotyczące Agatki.Mój wybór to Agatka z garażem.Mam pytanko do kedad29-jaki jest szczegółowy koszt fundamentów wzniesionych do tej pory?Ze zdjęć wynika,że nie jest to jeszcze stan zero?Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam!Ja jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.Z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie posty dotyczące Agatki.Mój wybór to Agatka z garażem.Mam pytanko do kedad29-jaki jest szczegółowy koszt fundamentów wzniesionych do tej pory?Ze zdjęć wynika,że nie jest to jeszcze stan zero?Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów! icon_biggrin.gif


jak wykorzystaliście pomieszczenie nad garażem
Link do komentarza
Cytat

Witam!Ja jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.Z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie posty dotyczące Agatki.Mój wybór to Agatka z garażem.Mam pytanko do kedad29-jaki jest szczegółowy koszt fundamentów wzniesionych do tej pory?Ze zdjęć wynika,że nie jest to jeszcze stan zero?Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów! icon_biggrin.gif


Cześć. Materiał na fundamenty,tarasy to ok. 1000 szt. bloczków tyle kupiłem t.j 4196,56 zł. ale chyba troszkę za dużo.
Robocizna? tego to nie wiem bo płacę za cały stan surowy a to około 27 tys. tzn. fundamenty z ociepleniem, chudziak, mury, ścianki działowe, kominy, strop, więźba dachowa i ułożenie dachówki.
Link do komentarza
Cytat

Cześć. Materiał na fundamenty,tarasy to ok. 1000 szt. bloczków tyle kupiłem t.j 4196,56 zł. ale chyba troszkę za dużo.
Robocizna? tego to nie wiem bo płacę za cały stan surowy a to około 27 tys. tzn. fundamenty z ociepleniem, chudziak, mury, ścianki działowe, kominy, strop, więźba dachowa i ułożenie dachówki.


Dziękuję za tę odpowiedź.Ale jeszcze interesuje mnie :ile kosztowała stal ,beton,piasek ,folie p/wilgociowe i może coś jeszcze?...oraz ilości tych materiałów użytych do zaistnienia fundamentów.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.Pozdrowionka! icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam... zaczął się nowy rok więc do roboty!
mam pytanie ile was wyniósł koszt centralnego kocioł (węgiel, drewno), woda hydraulika, centralne, robocizna, materiały, solary, nam wycenili wszystko w sumie na 27tyś. Czy to dużo? Ja nie mam pojęcia...

Sylwia mogę zrobić zdjęcia pokojów na górze tylko to jeszcze stan surowy, ale powiem że obawiałam się mniejszej powierzchni nie potrzebnie są nawet fajne (mamy jeden pustak wyżej niż w projekcie)
Link do komentarza
Cytat

Witam... zaczął się nowy rok więc do roboty!
mam pytanie ile was wyniósł koszt centralnego kocioł (węgiel, drewno), woda hydraulika, centralne, robocizna, materiały, solary, nam wycenili wszystko w sumie na 27tyś. Czy to dużo? Ja nie mam pojęcia...

Sylwia mogę zrobić zdjęcia pokojów na górze tylko to jeszcze stan surowy, ale powiem że obawiałam się mniejszej powierzchni nie potrzebnie są nawet fajne (mamy jeden pustak wyżej niż w projekcie)


dajcie jakies zdjecia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
anet162

jak skończymy to zrobię zdjęcia, mamy przedłuzony przedpokój (skuwaliśmy ściany), do jednego pokoju ( stając tak jakby przed pokojem) wchodzi się na lewo, a do naszej sypialni prosto. Przedpokój powiększony kosztem naszej sypialni, ale za tą ścianą powstała wnęka w którą idealnie weszło nasz łóżko icon_biggrin.gif

Jeremi ( syn) ma ta stronę z oknem dachowym, więc nie ma problemu ze światłem...a u nas w sypialni może byc ciemniej (mieliśmy jeden pokój więc okna małe jak w projekcie)

nie ma to jak rozwalać dom bo niecałych dwóch latach i robić taki remont icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

anet162

jak skończymy to zrobię zdjęcia, mamy przedłuzony przedpokój (skuwaliśmy ściany), do jednego pokoju ( stając tak jakby przed pokojem) wchodzi się na lewo, a do naszej sypialni prosto. Przedpokój powiększony kosztem naszej sypialni, ale za tą ścianą powstała wnęka w którą idealnie weszło nasz łóżko icon_biggrin.gif

Jeremi ( syn) ma ta stronę z oknem dachowym, więc nie ma problemu ze światłem...a u nas w sypialni może byc ciemniej (mieliśmy jeden pokój więc okna małe jak w projekcie)

nie ma to jak rozwalać dom bo niecałych dwóch latach i robić taki remont icon_mrgreen.gif



Ciężko mi to sobie wyobrazić icon_confused.gif ale może być całkiem, całkiem... Z niecierpliwością czekam na zdjęcia icon_biggrin.gif


Jeśli chodzi o wymiary pokoi na górze to 3,60 na 2,80 i 1,50 do skosu.
Link do komentarza
Cytat

Ciężko mi to sobie wyobrazić icon_confused.gif ale może być całkiem, całkiem... Z niecierpliwością czekam na zdjęcia icon_biggrin.gif



dalej remont...ale pokoje super...teraz żałuję, że nie mam tak samo z drugiej strony ( byłby pokój córki i garderoba) icon_mrgreen.gif
zdjęcia zrobię jak pokoje będą pomalowane


jak wybierałam projekt to szukałam małego domu bez klitek i ten projekt był jedyny z tak dużymi pokojami...ale mi się odmieniło, teraz uważam że duże powierzchnie w tak małym domu sa bez sensu...
Link do komentarza
Cytat

to taka narazie wersja robocza podziału tych pokoików,ta druga częśc to ta pustka nad garażem,zdjecia kiepskie bo robilam telefonem bo popsuł mi się aparat


W tych okraglych otworach powinny jeszcze być drzwi takie jak hobbicich norkach (tak sie nazywaly ich domki) we Wladcy Pierscieni.
Link do komentarza
Cytat

W tych okraglych otworach powinny jeszcze być drzwi takie jak hobbicich norkach (tak sie nazywaly ich domki) we Wladcy Pierscieni.


w tym ,,okrągłym otworku,, nie bedzie drzwi to ma być pokoik nastolatki,nowoczesny,zwariowany,podzielony dla ozdoby taką ścianką na dwie części,np.dzienną i sypialkę ,ale to tylko zależy od czyjejś wyobrażni!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...