Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

witam po dlugiej przerwie,

jak tam u was idzie praca ?
ja skonczylem wlasnie sypialnie, schody w plytkach obrabiac, sciane w ceglach i gorna balustrade z cegiel, z pomieszczeń nam zostalo tyko lazienka i ostatni pokoj ( jako pustka nad garazem ) niestety brak funduszy na meble :(
od jutra prace nad podbitką icon_smile.gif jeszcze sporo przed nami i końca nie widac :(

pozdrawiam wszystkich ")
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
A ja wracam do tematu kuchni. Bo właśnie zrobiliśmy meble. Nie ma jeszcze płytek na ścianach, ale to, co już jest, może komuś się przyda w planowaniu.
Pozdrowienia
suchy

Jak widać, miejsca jest dość sporo i jest wygodnie. Kupiliśmy piekarnik zintegrowany z mikrowelą, co spowodowało, że nie trzeba było szukać na nią miejsca. Ponadto oczywiście butla, lodówka i zmywarka. Meble po lewej aż pod sufit (2,65m). Szafka pod zlew - prosta.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez suchy1974 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dwa tygodnie temu zgłosiłam zakończenie budowy icon_smile.gif Przekazuję Wam link do albumu ze zdjęciami skończonych w miarę pomieszczeń. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. Mam też xlsa ze skrzętnie zapisywanymi wydatkami - jeśli ktoś będzie potrzebował, mogę się podzielić na maila.
Album na picasie

Kolory w zdjęciach na parterze wyszły nieco przekłamane, są o wiele cieplejsze, nie takie szare. Jeszcze trochę brakuje do domowej atmosfery - w wielu miejscach nie ma firan/zasłon, lamp, docelowych mebli, ozdób, ale pracuję nad tym icon_biggrin.gif

Zbieram się też do napisania podsumowującego posta z tym co zmieniłam i co bym jeszcze zmieniła w projekcie lub właśnie nie. Ale to już nie dzisiaj.

Na zachętę:
Link do komentarza
Cytat

Agita: piękne schody! ale obawiam się że niedługo będzie widać odbicia stóp na pionowych, białych ściankach... Z czego są?



Dziękuję icon_smile.gif Jeszcze będą na pierwszym (dolnym) zabiegu tralki, takie jak są na górze. Są z jesionu. Co do brudzenia, to liczę się z tym, chociaż na razie nie ma tragedii - bardziej brudzą się same stopnie niż podstopnice.


Ale Wam zazdroszczę zagospodarowania terenu wokół domu. Mi niestety już nie starczyło pieniędzy z kredytu na ten "szczegół" i wokół domu mam mały armagedon :P Powoli trzeba będzie się tym zająć..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kochani,

nareszcie i ja zaczynam budowę Agatki II bez garażu. W tym roku tylko fundament (za 3 tygodnie ruszamy) a od maja 2014 reszta. Czy ktoś z was ogrzewa ten dom pompą ciepła i czy może coś napisac na ten temat? Jaką ma pompę, z jakim kosztem trzeba się liczyć instalacji i oczywiście ile kosztuje eksploatacja (serwis i itp).
Z góry dziękuje z info.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mika 93

fajnie już macie tak zaawansowaną budowę. My zaczynamy w tym roku, zastanawiam się tylko ile mi kosztów pochłoną same mury. Możesz zdradzić jakąś część kosztów poniesliście na sam materiał,bez blachy na dachu.



U nas 2 lata temu na fundamenty, ściany i strop poszło 25 tys. Ale jak szukałem materiałów przed budową to wyceny między hurtowniami różniły się nawet o 5 tys. zł.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Co do złotówki to nie jestem w stanie tego określić, kasa uciekała z konta sukcesywnie. Gdybyśmy zaciągnęli kredyt to byłoby to prostsze. Mój mąż twierdzi że zaczynając od dziury w ziemi po dach, okna i styropian który cierpliwie czeka na swój czas, wyszło koło 150 000. W tym także robocizna tyle że płaciliśmy tylko kolesiowi, który robił z moim teściem tygodniówkę 800 zł a chłopaki zasuwali od świtu do nocy właściwie.
Link do komentarza
Cytat

Co do złotówki to nie jestem w stanie tego określić, kasa uciekała z konta sukcesywnie. Gdybyśmy zaciągnęli kredyt to byłoby to prostsze. Mój mąż twierdzi że zaczynając od dziury w ziemi po dach, okna i styropian który cierpliwie czeka na swój czas, wyszło koło 150 000. W tym także robocizna tyle że płaciliśmy tylko kolesiowi, który robił z moim teściem tygodniówkę 800 zł a chłopaki zasuwali od świtu do nocy właściwie.



Rozumiem, czyli z tego co piszesz koszty bardzo przyzwoite. Bardzo fajny jest ten projekt, myślałem, że koszt budowy takiego domu wyniesie dużo, dużo więcej.
Link do komentarza
Najlepiej budować systemem gospodarczym, gdzieś wyżej ktoś napisał że ekipa potrafi i 60 tyś. zawołać. Zapomniałam jeszcze dodać, że ekipie od dachu 9tyś zapłaciliśmy za położenie ocieplenia, blachy i okien dachowych ale to się mieści w tych 150tys które Ci podałam icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej budować systemem gospodarczym, gdzieś wyżej ktoś napisał że ekipa potrafi i 60 tyś. zawołać. Zapomniałam jeszcze dodać, że ekipie od dachu 9tyś zapłaciliśmy za położenie ocieplenia, blachy i okien dachowych ale to się mieści w tych 150tys które Ci podałam icon_wink.gif



Wiadomo, że ekipy są różne. Ja rozglądam się za tymi najtańszymi, ale też chce żeby była sprawdzona, to nie sposób znaleźć byle jakich robotników, którzy przez dwa dni będą pili a na trzeci zostawią budowę i słuch po nich zaginie.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie ponownie icon_biggrin.gif
Zaczęliśmy budowę Agatki 2 w zeszłym roku w maju i oto co udało nam się zrobić do listopada, dodam tylko że ekipa liczyła całe dwie osoby icon_razz.gif


Widać po zdjęciach, że budowa była zadbana... jednak na pierwszy rzut oka widać też błąd, którego lepiej unikać, a który jeszcze można naprawić! To przykład poprawnego wykonania tego elementu:



Więcej w wątku:

Dom w Aksamitkach - krok po kroku!

Ściany szczytowe muruje się tylko pod krokiew, a nawet niżej, aby zmieścić na ścianie (pomiędzy krokwiami, ewentualnie w przestrzeni dodatkowego rusztu) ocieplenie dachu, łączące się bez żadnych przerw z ociepleniem elewacji. Wyjątkiem jest poddasze nieużytkowe i nie ocieplane (ocieplenie na stropie parteru).
Tyle na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam Agatkowiczów i przepraszam za wtrącanie się w Wasz wątek.
Link do komentarza
Cytat

Widać po zdjęciach, że budowa była zadbana... jednak na pierwszy rzut oka widać też błąd, którego lepiej unikać, a który jeszcze można naprawić! To przykład poprawnego wykonania tego elementu:



Więcej w wątku:

Dom w Aksamitkach - krok po kroku!

Ściany szczytowe muruje się tylko pod krokiew, a nawet niżej, aby zmieścić na ścianie (pomiędzy krokwiami, ewentualnie w przestrzeni dodatkowego rusztu) ocieplenie dachu, łączące się bez żadnych przerw z ociepleniem elewacji. Wyjątkiem jest poddasze nieużytkowe i nie ocieplane (ocieplenie na stropie parteru).
Tyle na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam Agatkowiczów i przepraszam za wtrącanie się w Wasz wątek.



Tak, tak ma Pan całkowitą rację tyle że dach jest już ocieplony płytami PIR . Płyty widać przed założeniem na dach w rogu tego zdjęcia.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Tak, tak ma Pan całkowitą rację tyle że dach jest już ocieplony płytami PIR . Płyty widać przed założeniem na dach w rogu tego zdjęcia.


Płyty PIR założono od wewnątrz... Jeśli tak, to można spokojnie naciąć materiał ścienny od zewnątrz (pianobeton - beton komórkowy jeśli się nie mylę) i zdjąć nadwyżkę, a później dołożyć w tak powstałą przerwę materiał izolacyjny. Będzie z tym trochę trudu, ale i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...