Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Witam Wszystkich Agatkowiczów !!! icon_biggrin.gif
Od kilku dni czytam strona po stronie te forum bo mamy zamiar ruszyć z budową małego , przytulnego i niezbyt drogiego domku dla trzyosobowej rodziny a ten projekt jest bardzo fajny , no i widzę ze prawie każdy wprowadza jakieś zmiany jedni więcej inni mniej zależy od potrzeb . Staram się wszystkie uwagi i zmiany zapamiętać bo to się przyda .
My chcieliśmy zacząć budowę już w tym roku ale ze względów finansowych chyba przełożymy to na przyszły rok no ale za to będziemy mieli cały ten rok na zebranie na spokojnie wszelkich papierkowych spraw .
Tu na forum znalazłem tylko 2 osoby które stawiają z podpiwniczeniem Agatki . Sylunia133 i Alicja30 mam do Was pytanko na temat tej piwnicy o ile zwiększyły wam się koszty i ile zapłaciliście za zmianę projektu i ogólnie dlaczego wybraliście taką opcję . Tu prośba do Sylunia133 czy możesz wstawić jakieś dokładniejsze zdjęcia bo wdziałem 3 zdjęcia gdzie widać pracę przy piwnicy ale nie wiem jak dużą zrobiliście .
Alicja30 zdecydowała się tylko dla potrzeb pieca c.o tak mi się zdaję albo spiżarnia .
Ja zdecydował bym się na nad piwnicę pod połową budynku część sypialniana / gospodarcze i garażem .
Napiszcie jakie macie zdanie ,opinię i doświadczenie z takiej opcji .

Jeszcze mała prośba do rad1de , widzę całkiem nie daleko mamy do Was więc jeśli można zobaczyć waszą Agatkę na żywo bylibyśmy bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam
Link do komentarza
witaj maveric!jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

witaj maveric!jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo icon_biggrin.gif .



Wielkie dzięki Syllunia133 właśnie o to mi chodziło , czekam na fotki icon_biggrin.gif . A powiedz jak z wejsciem do piwnicy ? robiliście tu gdzie jest spiżarka ? powiększaliście/poszerzaliście te wejście ? bo według projektu jest tam dosyć wąsko a może wystarczające to jest ?.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Długo mnie tu nie było. U nas już Agatka prawie wykończona. Aktualne fotki wstawię jak zgram, a póki co kilka na etapie wykończeniowym. Agatka to nasz weekendowy domek. Nie mamy piwnicy, powiększaliśmy na dole łązienkę kosztem małego pokoiku i mamty tam przysznic. Na górze mamy tylko toaletę. Piwnicy nie mamy, ale mamy strych. Dodaliśmy po jednym oknie dachowym na górze. I to był strzał w 10. Z racji ze domek tylko weekendowy ogrzewanie elektryczne ;(. Kominek bez płaszcza (błąd). Mamy rekuperator - super sprawa.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich Agatkowiczów !!! icon_biggrin.gif
Od kilku dni czytam strona po stronie te forum bo mamy zamiar ruszyć z budową małego , przytulnego i niezbyt drogiego domku dla trzyosobowej rodziny a ten projekt jest bardzo fajny , no i widzę ze prawie każdy wprowadza jakieś zmiany jedni więcej inni mniej zależy od potrzeb . Staram się wszystkie uwagi i zmiany zapamiętać bo to się przyda .
My chcieliśmy zacząć budowę już w tym roku ale ze względów finansowych chyba przełożymy to na przyszły rok no ale za to będziemy mieli cały ten rok na zebranie na spokojnie wszelkich papierkowych spraw .
Tu na forum znalazłem tylko 2 osoby które stawiają z podpiwniczeniem Agatki . Sylunia133 i Alicja30 mam do Was pytanko na temat tej piwnicy o ile zwiększyły wam się koszty i ile zapłaciliście za zmianę projektu i ogólnie dlaczego wybraliście taką opcję . Tu prośba do Sylunia133 czy możesz wstawić jakieś dokładniejsze zdjęcia bo wdziałem 3 zdjęcia gdzie widać pracę przy piwnicy ale nie wiem jak dużą zrobiliście .
Alicja30 zdecydowała się tylko dla potrzeb pieca c.o tak mi się zdaję albo spiżarnia .
Ja zdecydował bym się na nad piwnicę pod połową budynku część sypialniana / gospodarcze i garażem .
Napiszcie jakie macie zdanie ,opinię i doświadczenie z takiej opcji .

Jeszcze mała prośba do rad1de , widzę całkiem nie daleko mamy do Was więc jeśli można zobaczyć waszą Agatkę na żywo bylibyśmy bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam


Witaj maverick. u nas ta mala piwnica tzn 8m kwadratowych bedzie sluzyla jako spizarnia i jej koszt to okolo 3 tysiecy. jest ona pod schodami. wiekszej nie robilismy z tego wzgledu ze mamy jeszcze domek drewniany na dzialce i w nim sie beda znajdowaly wszystkie narzedzia itp. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witaj maveric!jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo icon_biggrin.gif .


hej sylunia133 chcialam cie zapytac o koszt twojej piwnicy ,piszesz ze 35 tys??????????????? wow jestem zaskoczona ze az tyle wam wyszlo.
Link do komentarza
witam wszystkich,ruch faktycznie spory aż miło,maveric wejście mamy pod schodami w stronę garażu,hydraulik powiedział,że damy radę wnieść piec z podajnikiem ale na styk,lepiej by było jak masz możliwość powiększyć zejście do piwnicy o ile planujesz tam kotłownię jeśli nie to nie ma takiej potrzeby jest wystarczająco szerokie.

Alicja30,wydaje mi się,że to nie są wysokie koszty,mam porównanie i wiem,że piwnica potrafi pochłonąć znaczną gotówkę.nam buduje mój kuzyn z wujkiem i liczą nam minimum za robociznę a materiały też szukamy jak najtaniej.

zo29 nareszcie zdjęcia,wasza agatka jest taka przytulna,bardzo przyjemnie ogląda się wasze wnętrze,super bardzo mi się podoba.

macie śliczne domki,gratuluję i pozdrawiam wszystkich ciepło icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Witam,

załaczam fotki łazienki na dole. Powiększonej kosztem małego pokoiku na dole. Wstawiliśmy tam małe okno.

Mam pytanie do Rad1de: Czy macie już pomysł na schody na zewnątrz?
I pytanie do wszystkich, czy ktoś z Państwa ma terakotę na tych owalnych schodach? Przyznam, że nam się nikt nie chciał podjąć ułożenia. I mamy taki surowy beton. Taras też owalny. Szkoda, że nie wpadliśmy na taki pomysł jak Sylwia i nie zrobiliśmy normalnego prostokąta.

Pozdrawiam Wszystkich.
ps. Zdjęcia domu z zewnątrz załączyłam wcześniej jako moniqq.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witaj my popiwniczyliśmy tylko garaż , ponieważ będzie stał tam piecyk icon_smile.gif
wejście do piwniczki bedzie w garażu a do garażu z pomieszczenia gospodarczego
Małe zmiany ale wydają mi sie najsensowniejsze .
Budowlańcy za wybudowanie bez garażu wezmą od nas 30tyś , nie wiem czy to dużo


witaj my za stan surowy tzn ławy ,fundamenty,mury,wierzba dachowa plus nabicie desek oraz postawienie kominow i zrobienie tarasow i jeszcze mala piwnica pod schodami placimy za robote budowlancom 20 tys.

Cytat

witaj my popiwniczyliśmy tylko garaż , ponieważ będzie stał tam piecyk icon_smile.gif
wejście do piwniczki bedzie w garażu a do garażu z pomieszczenia gospodarczego
Małe zmiany ale wydają mi sie najsensowniejsze .
Budowlańcy za wybudowanie bez garażu wezmą od nas 30tyś , nie wiem czy to dużo


witaj my za stan surowy tzn ławy ,fundamenty,mury,wierzba dachowa plus nabicie desek oraz postawienie kominow i zrobienie tarasow i jeszcze mala piwnica pod schodami placimy za robote budowlancom 20 tys.
Link do komentarza
Cytat

witaj my popiwniczyliśmy tylko garaż , ponieważ będzie stał tam piecyk icon_smile.gif
wejście do piwniczki bedzie w garażu a do garażu z pomieszczenia gospodarczego
Małe zmiany ale wydają mi sie najsensowniejsze .
Budowlańcy za wybudowanie bez garażu wezmą od nas 30tyś , nie wiem czy to dużo



rodzyneczka,ceny są tak zróżnicowane w zależności od regionu,że czasem trudno to wszystko porównać. w naszym przypadku jest to32tyś łącznie z dachem tzn i więżba dachowa i pokrycie dachówką no i kominy,ale za to bez tarasów i bez piwnicy,za piwnicę robocizna wyszła nam14tyś pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
[quote name='Moniq1' date='31.01.2011, 10:09 ' post='178109']
Witam,

załaczam fotki łazienki na dole. Powiększonej kosztem małego pokoiku na dole. Wstawiliśmy tam małe okno.

Mam pytanie do Rad1de: Czy macie już pomysł na schody na zewnątrz?
I pytanie do wszystkich, czy ktoś z Państwa ma terakotę na tych owalnych schodach? Przyznam, że nam się nikt nie chciał podjąć ułożenia. I mamy taki surowy beton. Taras też owalny. Szkoda, że nie wpadliśmy na taki pomysł jak Sylwia i nie zrobiliśmy normalnego prostokąta.

SIEMANKO!!!
'Moniq1'piękna łazienka,ja też powiększałam ją na koszt małego pokoju a możesz napisać jej terażniejsze wymiary??????
A schody na zewnątrz możecie wyłożyć kostką brukową http://www.bruk.waw.pl/tarasy-schody.html to link do ciekawych propozycji super teraz są te kostki nawet czarne jak marmur i fajnie na kole można je ułożyć!!!!!
[font="Comic Sans MS"][/font] Edytowano przez vanlun (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Vanlun,
Dzięki za linka dotyczącego kostki. No właśnie o tym też myślałam, ale chyba nie bardzo się da to ułożyć przy wejsciu. Kostka będzie za wysoka i nie otowrzę drzwi wejściowych. Na tarasie w moim przypadku jest to możliwe, ale wolałabym zrobić jednakowe schody.
Co do wymiarów łazienki to ma 160 cm szerokości (w projekcie jest chyba 90 cm).

Link do komentarza
Witam !
Sylunia133 napisałaś ze:

"jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo icon_biggrin.gif .
[/quote]"

A czy mogłabyś powiedzieć o ile zmniejszyły by się Wam koszty jeżeli nie robilibyście piwnicy tylko normalnie ława i wyjście z ziemi czyli stan ZERO , chodzi mi o ta różnicę . Wydaje mi się ze chyba jest to nie duży dodatkowy koszt . Ja myślę o piwnicy ale tylko pod salonem z przeznaczeniem na kotłownię z małym składem na opał i jakaś spiżarnia .

Alicja30 bardzo fajne zrobione zdjęcia wszystko wyraznie widać jak w realu . A powiedz na tym drugim zdjęciu ze schodami macie tam te zejscie do piwnicy to bedziecie wstawiać sciankę i drzwi pewnie tak ?
Link do komentarza
Cytat

Witam !
Sylunia133 napisałaś ze:

"jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo icon_biggrin.gif .
"

A czy mogłabyś powiedzieć o ile zmniejszyły by się Wam koszty jeżeli nie robilibyście piwnicy tylko normalnie ława i wyjście z ziemi czyli stan ZERO , chodzi mi o ta różnicę . Wydaje mi się ze chyba jest to nie duży dodatkowy koszt . Ja myślę o piwnicy ale tylko pod salonem z przeznaczeniem na kotłownię z małym składem na opał i jakaś spiżarnia .

Alicja30 bardzo fajne zrobione zdjęcia wszystko wyraznie widać jak w realu . A powiedz na tym drugim zdjęciu ze schodami macie tam te zejscie do piwnicy to bedziecie wstawiać sciankę i drzwi pewnie tak ?


WITAM. TAK ZGADZA SIE BEDZIE SCIANKA I DRZWI POD SCHODAMI.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

stan surowy otwarty


hej forumowicze. u nas stan surowy zamkniety . ale nie mam terazniejszych zdjec, jutro wstawie reszte.

Cytat

hej forumowicze. u nas stan surowy zamkniety . ale nie mam terazniejszych zdjec, jutro wstawie reszte.




Cytat

hej forumowicze. u nas stan surowy zamkniety . ale nie mam terazniejszych zdjec, jutro wstawie reszte.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

no ślicznie alicja30,gratuluje postępów. widzę że w małym pokoju na dole będzie wyjście na taras. prosimy o fotki z wewnątrz domku. jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam.
p.s. ile kosztowały was okna z mont. do waszej agatki i co to za okna (jaka firma itp)


witaj macko333,dziekuje ja rowniez jestem z mezem zachwycona naszym dachem i wogole całą agatką . okna nie powiem ci jakiej są firmy. po prostu tyle ze znalezlismy pana ktory robi sam okna na zamowienie , drzwi i parapety.za okna zaplacilismy z montazem i z parapetami 7,200. wewnatrz biale a na zewnatrz zloty dąb. szesciokomorowe bez okien dachowych podaje ci cene . okna dachowe firmy fakro trzy sztuki to koszt 1958 zl. szczeze mowiac myslelismy, ze okna wyjdą duzo wiecej.to pare zdjec z wewnatrz. pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
my co do ogrzewania to caly rok nad nim myslelismy ,dluuugo myslelismy o gazie ale jednak nie. zdecydowalismy sie na ogrzewanie kominkowe z dystrybutorem gorącego powietrza. ale hydraulike juz bedziemy mieli przygotowane na centralne i ogrzewanie podlogowe w łazienkach na korytarzu i w kuchni. tzn ze w przyszlosci chcemy dobudowac garaz i tam wstawic piec a grzejniki po prostu zawiesimy na przygotowaną juz hydraulike. pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
witam wszystkich! u nas też będzie piec z podajnikiem,zastanawiamy się nad Defro lub Galmet,oprócz tego podłogówka na całym dole i u góry w łazience no i solary bo nie wyobrażam sobie palenia w piecu latem,żeby mieć ciepłą wodę,solar zrobi swoje,a jest to niesamowity komfort no i duża oszczędność,bo od wczesnej wiosny do póżnej jesieni można mieć za darmo ciepłą wodę a i zimą jak słoneczko jest łaskawe icon_biggrin.gif no i tak jeszcze kilka zdjęć, też się pochwalę a co icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

no no gratuluje postępów. śliczne okna macie. jaka to firma i jeśli można to ile zapłaciliście za te okienka?



macko333 okna to nasza regionalna firma Artex z Bolesławca,szyby zamawiają z fabryki a profile robią sami,bardzo solidna firma,doszło do małej pomyłki ale od razu bez oporów poprawili jak wgram zdjecia to pokażę na czym polegała.ale firma godna polecenia.koszt okien bez parapetów to 9250 z tym,że powiększaliśmy okno balkonowe i salonowe do2m,doszły okna w piwnicy , okno witrynowe w salonie,to okno w górnej łaziency wyszło drogo, a kolor nie będę oryginalna z zewnątrz oklepany złoty dąb icon_biggrin.gif a w środku biały.jeszcze się pochwalę,że mamy prąd,wczoraj w końcu założyli nam licznik i dzisiaj nasi elektrycy pozaznaczali nam punkty bo już w czwartek ruszamy z elektryką huuura! pozdrawiam icon_biggrin.gif.
Link do komentarza
Cytat

poprawka nie balkonowe tylko tarasowe(chyba balkon mi się marzy icon_biggrin.gif )

mam prośbę osoby,które mają podłogówkę i piec na paliwo stałe,o podanie kosztów,szczególnie interesuje mnie cena materiałów(robociznę całej instalacji hydraulicznej wyceniono nam na 7300+1200 solary)




Robocizna za hydraulikę, to (cała instalacja łącznie z podłogówką i kotłownią) koszt ok 5500 zł + 800 zł za solary.

Generalnie materiały do instalacji hydraulicznej są drogie, sam osprzęt do kotłowni, prócz pieca to koszt ok 5000-6000 zł. Kaloryfery do całego domu 12 sztuk ok 4500 zł, rury złączki, naczynka itp... to koszt ok 8000 zł. Nie znam jeszcze kosztu materiałów na podłogówkę (praktycznie cały dół plus łazienki).

Elektrykę mamy już rozprowadzoną od dawna, ale nie mamy jeszcze prądu. Mamy nadzieję, że energetycy założą nam skrzynkę na wiosnę.

Obecnie jesteśmy na etapie kładzenia gładzi. Jak tylko zostaną skończone ściany i sufity, bierzemy się za posadzki.
Link do komentarza
Cytat

dziękuję Siena,jak będziesz znała koszt podłogówki to proszę daj znać,te ceny to zwalają człowieka z nóg ale cóż powiedziało się A to i B trzeba powiedzieć,pozdrawiam agatkowo


Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedz !!!!
sylunia133 idziesz jak burza icon_biggrin.gif U nas hydraulike zaczynają w marcu.Elektryka już jest icon_biggrin.gif poddasze ocieplone icon_smile.gif (prawie)tylko łazienka została.
Piec zwykły ze sterownikiem,ogrzewanie podłogowe tam gdzie kafelki.
A w czym macie to centralne w miedzi czy alupex??????????????
Link do komentarza
Cytat

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedz !!!!
sylunia133 idziesz jak burza icon_biggrin.gif U nas hydraulike zaczynają w marcu.Elektryka już jest icon_biggrin.gif poddasze ocieplone icon_smile.gif (prawie)tylko łazienka została.
Piec zwykły ze sterownikiem,ogrzewanie podłogowe tam gdzie kafelki.
A w czym macie to centralne w miedzi czy alupex??????????????


witaj, my ma mamy rurki miedziane do centralnego ogrzewania a podlogowke w alupxsie.
Link do komentarza
Witajcie!

Dołączam do Waszego grona icon_smile.gif Również będę budować Agatkę. Jestem na etapie adaptacji projektu do działki i tu mam ważne pytanie, szczególnie do Arni.
Arni, przeniosłeś piec gazowy do wiatrołapu. Chciałabym postąpić podobnie i umieścić piec w wiatrołapie od razu przy kominie. Czy nie miałeś problemów z tą zmianą projektową? Architekt nie miał zastrzeżeń? Branżowiec od gazu też? Rozumiem, że piec musi być z zamkniętą komorą spalania? Zmieścił Ci się tam też zasobnik na wodę?
Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź icon_biggrin.gif
Chciałabym pozbyć się pieca gazowego z pom. gosp. z powodu tej poziomo idącej rury. Poza tym koniecznie chcę wcisnąć do łazienki na dole kabinę prysznicową i w tym celu muszę powiększyć łazienkę kosztem pom. gosp.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...