Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Parapetówa dopiero w marcu jak pomalujemy do końca i dokończymy najważniejsze rzeczy, ale zdjęcia oczywiście zamieszczę icon_smile.gif
Na razie masakra, prawie wszystkie meble nowe, w kartonach do skręcenia więc wszystkie nasze rzeczy też w kartonach. Dobrze, że córka od poniedziałku ma ferie bo zeszytów do szkoły by nie znalazła na razie w tym bałaganie icon_mad.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś wybudował ten dom na Śląsku lub w okolicach Śląska Cieszyńskiego??? Chciałabym zobaczyc dom na żywo. Chcicałabym dowiedzieć się czy kuchnia nie jest bardzo mała?


Przecież ja jestem ze Śląska :!:
Dom w Mesznej k/Bielska - Białej
Nie, sama kuchnia nie jest za mała icon_biggrin.gif , wszystko zależy od finansów, można bardzo dobrze zagospodarować ten wykusz, tylko to kosztuje raczej więcej niż przy zwykłej kuchni, wiem ile namęczyli sie u nas ze zrobieniem blatu z zlewozmywakiem przy oknie ( nie mam tam parapetu tylko blat). Za dwa tygodnie zamieszczę zdjęcia mojej niestety skromnej kuchni.
Ja tam widzę same zalety np. nie trzeba chodzić tylko wystarczy się obracać icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Przecież ja jestem ze Śląska :!:
Dom w Mesznej k/Bielska - Białej
Nie, sama kuchnia nie jest za mała icon_biggrin.gif , wszystko zależy od finansów, można bardzo dobrze zagospodarować ten wykusz, tylko to kosztuje raczej więcej niż przy zwykłej kuchni, wiem ile namęczyli sie u nas ze zrobieniem blatu z zlewozmywakiem przy oknie ( nie mam tam parapetu tylko blat). Za dwa tygodnie zamieszczę zdjęcia mojej niestety skromnej kuchni.
Ja tam widzę same zalety np. nie trzeba chodzić tylko wystarczy się obracać icon_mrgreen.gif



Dzięki za odpowiedź , czekam na zdjęcia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Co prawda kuchnia niezupelnie skończona, ale załączam zdjęcia, brakuje nam jeszcze kafelek w jednym miejscu i w paru miejscach nie ma jeszcze fugi.
I ta jedna zazdroska oczywiście bedzie tylko krzywo mi sie przykleiło
Dla lepszego wykorzystania tych naszych 5 m2, będzie jeszcze założony kiedyś reling i obok tej wysuniętej półeczki dołożymy zabudowaną zmywarkę ( myśleliśmy, że sie nie zmieści, a w sumie jest na to miejsce). Ponieważ mamy starą lodówkę zostawiliśmy miejsce na wyższą.
Nie jest to kuchnia moich marzeń, ale no cóż trzeba było zrobić ją jak najtaniej. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wymienić fronty na drewniane icon_smile.gif

4268537a883ed025.jpg

be4bbc51aaf12017.jpg

ffc7a0ff14e9d016.jpg

e9d0f0518a2b14a6.jpg

0a56be8b3a8620dc.jpg

Link do komentarza
Cytat

Powklejałam takie zdjecia, że wygląda na mniejszą niż jest icon_lol.gif
No to jeszcze jedno
d4ef3b815c2341ab.jpg
zo26 co u Was????
Wykańczacie już?
Bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia tych miejsc, którymi nasze domki się różnią icon_wink.gif


Witaj, witaj!
nie mogę sie napatrzeć na Waszą kuchnię icon_wink.gif Super (już sobie wyobrażam jak to będzie u nas wyglądać)
A u nas narazie martwy sezon... icon_sad.gif money... money...
Link do komentarza
Cytat

Witaj, witaj!
nie mogę sie napatrzeć na Waszą kuchnię icon_wink.gif Super (już sobie wyobrażam jak to będzie u nas wyglądać)
A u nas narazie martwy sezon... money... icon_sad.gif money...



Witaj icon_smile.gif
No tak my podwyższaliśmy kredyt a i tak zabrakło, kamień i drewno na elewację leży i chyba poleży także następną zimę icon_sad.gif
Link do komentarza
witam i pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych budujących Agatkę - Sylwię i zo26 icon_wink.gif

przed 2 dniami kurier wręczył nam egzemplarze projektu Agatki tak, że o ile czas pozwoli postaramy się jeszcze w tym roku podgonić z pracami.

na razie jesteśmy przed adaptacją projektu i przyglądamy się z dużym zainteresowaniem waszym postępom - wielkie dzięki dla Sylwii za fotki - dom jest b. ładny, zdjęcia utwierdzają nas w wyborze projektu; natomiast zastanawiamy się ciągle nad ewentualnymi zmianami (wątpliwości dotyczą przede wszystkim wymiarów pomieszczeń)

chciałbym was zapytać - jak wyglądają w praktyce pomieszczenia? czy nie są za małe? czy są funkcjonalne? bo, że mogą wyglądać ładnie, to wiemy dzięki Sylwii icon_smile.gif

zastanawiamy się nad poszerzeniem salonu ok. 0,8m, poszerzeniem w osi kuchnia-schody ok. 0,4m, przeniesieniem kominka do salonu obok schodów i likwidacją ścianki działowej pomiędzy salonem, a klatką schodową – ciekawy jestem czy ktoś się na to zdecydował ...

tyle pytań; na razie oczywiście icon_wink.gif
idealnie byłoby zobaczyć taki domek w rzeczywistości ... hmm ... głośno myślę ... dało by się Sylwia? jesteśmy z Gliwic ...

Jarek
Link do komentarza
Cytat

likwidacją ścianki działowej pomiędzy salonem, a klatką schodową – ciekawy jestem czy ktoś się na to zdecydował ...




a zo26 tak przypadkiem nie ma:
Cytat

Macie projekt oryginalny czy odbicie lustrzane? Nam lepiej pasowało odbicie. Schody zalaliśmy i nie stawialiśmy ścianki( o wiele lepiej to wygląda;) ) Jeden pokój na górze przedzieliliśmy na dwa mniejsze.



Oczywiście, że jest możliwe zobaczyć domek w rzeczywistości icon_biggrin.gif
Gdybyśmy my mieli wcześniej taką możliwość to bardzo by to nam pomogło icon_sad.gif
Trochę zrobilibyśmy inaczej...
Co do pomieszczeń - ponieważ budowaliśmy z cieńszego materiału niż w projecie, to pokoje wyszły nam nieco większe.
Jeśli chodzi o poddasze to pokoje są bardzo duże, też chyba w przyszłości jeden podzielimy tak jak zo26 icon_wink.gif
Na razie mamy jedno dziecko i zajmuje ono jeden pokój na poddaszu, w drugim jest nasza sypialnia. Miał to być w przyszłości pokój dla drugiego potomka, a my mieliśmy wynieść się do tego małego pokoiku na dół. Ale doszliśmy do wniosku, że to duży pokój dla małego dziecka, a jak podrośnie to nie wiadomo czy obecnie 11 letnia córka będzie jeszcze z nami mieszkać icon_lol.gif No i tak pokój na parterze jest teraz garderobą i pokojem do pracy, nauki...
Łazienka na poddaszu też jest większa niż się spodziewaliśmy.
Na parterze mały pokój po zrobieniu szafy wnękowej ( bo w sumie w tym domu nie można jej chyba gdzie indziej zrobić) jest trochę za mały icon_neutral.gif
Też myśleliśmy nad przeniesieniem kominka, ale w sumie cieszę się że go zostawiliśmy na swoim miejscu.
Za to zrobiliśmy parę zmian, z których jestem bardzo niezadowolona. To że zlikwidowaliśmy pomieszczenie gospodarcze na korzyść drugiej łazienki, a pod schodami zrobiliśmy piwniczkę z kotłownią, no nie wiem czy to było mądre icon_rolleyes.gif
Ewentualnie można było powiększyć trochę WC, żeby zmieścić prysznic...
Przy zrobieniu spiżarki tak jak w projekcie, wielkość kuchni jest idealna, salon jak dla mnie w sam raz, wszystko się zmieściło icon_wink.gif
Zamieszczę dzisiaj zdjęcia jak to jest u nas z kotłownią
Link do komentarza

No cóż poniższe zdjęcia przedstawiają naszą największą pomyłkę icon_evil.gif koszt zrobienia tej piwniczki tylko wydawał się niski, niestety została źle wykonana przez "wykonawcę" izolacja i tak zaczął się początek naszego koszmarku. Zamiast od razu odkopać, wszyscy mówili nie kopcie poniżej fundamentów, zróbcie sobie drenaż w odległości 1 metra od domu poniżej głębokości piwniczki i będzie ok. no i zrobiliśmy drenaż za " małą kwotę 10 tyś" który gó.... daje icon_evil.gif
Nie znaczy to że takie rozwiązanie jest złe, tylko nam wykonywał to partacz icon_mad.gif

58e8cd973e646022.jpg

na razie pod schodami mamy graciarnię, kiedyś chcemy wykorzystać to miejsce i zrobić zamykane półeczki na ścianie żeby mieć taką mini spiżarnię

wejście do naszej kotłowni
715d8d2278507fe5.jpg

oczywiście kiedyś będą tutaj takie strome schodki icon_cool.gif
e2f050af7c9e560d.jpg

to wszystko potrzebne było do kominka z płaszczem wodnym żeby było komfortowo...
17383d03be5b5f2d.jpg

współpracujący z kominkiem kocioł elektryczny

6a57b3b977dc8c30.jpg

To białe to zbiornik na wodę 200l. stoi na ziemi i sięga prawie do sufitu icon_eek.gif

a908d3b7e1b4ab90.jpg

Link do komentarza
Nie zaglądałem na forum przez jakiś czas – praca
a tu dzieje się tak dużo icon_rolleyes.gif

Piszesz, że z innego materiału zrobiliście ściany ... Co to było, można wiedzieć?
Ja z kolei zastanawiam się czy 1-warstwowy beton wystarczy. Architekt też przekonywał mnie, że tak. Natomiast po lekturze postów z Forum Muratora, gdzie wypowiadali się właściciele systemów ytong jestem jednak na 80% zdecydowany na ściany 2-warstwowe. To dopiero przede mną.
Tym bardziej, że szaleństwo w składach budowlanych to nie kaczka dziennikarska, niestety
Objechałem parę, bo chciałem porównać ceny kompletnych systemów a tu ... nie ma cen. Nie ma materiałów na składach. Przyjadą materiały – przyjadą ceny, a materiały do końca maja są zarezerwowane na zapisy.
Tak, że choćby z tego powodu i tak jesteś do przodu i piwniczką nie musisz się tak przejmować. Poza tym macie i kotłownie i dodatkową łazienkę icon_wink.gif

Niestety wygląda na to, że drenaż u mnie też jest niezbędny. Brałem to przy zakupie działki pod uwagę tak, że planuje to już na etapie wykopów.

Ale nie to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze ... ten rozkład pomieszczeń na dole ... z jednej strony jest to coś, co jest atutem tego projektu - ładna kuchnia, dodatkowy pokój na dole, spiżarka, pomieszczenie gospodarcze. Za to z drugiej aż nie chce się wierzyć, że wszystkie te pomieszczenia będą funkcjonalne, nie będą za małe i sprawdzą się w użytkowaniu.

Cytat

Na parterze mały pokój po zrobieniu szafy wnękowej ( bo w sumie w tym domu nie można jej chyba gdzie indziej zrobić) jest trochę za mały


My planujemy wnęki zrobić w obu sypialniach na górze wykorzystując skos pod dachem. Też mamy jedno dziecko - 10 letniego syna icon_wink.gif i 2 sypialnie nam wystarczą. Nie będziemy dzielić tych pomieszczeń.

Cytat

Ewentualnie można było powiększyć trochę WC, żeby zmieścić prysznic...


Tak właśnie kombinuję icon_smile.gif pomieszczenie gospodarcze chciałbym koniecznie zachować.

Jeżeli Sylwia znajdziecie dla nas chwilkę to chętnie podjechalibyśmy po Świętach. Spróbuję skontaktować się na priv to domówilibyśmy to dokładniej icon_smile.gif

Pozdrawiam wszystkich i Szczęśliwich Świąt w Nowych Domach życzę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Piszesz, że z innego materiału zrobiliście ściany ... Co to było, można wiedzieć?
Ja z kolei zastanawiam się czy 1-warstwowy beton wystarczy. Architekt też przekonywał mnie, że tak. Natomiast po lekturze postów z Forum Muratora, gdzie wypowiadali się właściciele systemów ytong jestem jednak na 80% zdecydowany na ściany 2-warstwowe. To dopiero przede mną.


Ja też buduję z suporeksu + styropian 10/12cm.
Jest tak, że każda z tych dwóch technologii spełnia swoje normy cieplne ale w przypadku sup. + styropian są one bardziej zaostrzone i taka ściana jest cieplejsza od Ytonga co = mniejsze straty ciepła, mniejsze koszty ogrzewania itd.
Link do komentarza
Witam wszyskich "AGATKO"-maniaków.

Jestesm jednym z nich icon_smile.gif
Jestem na etapie wyboru projektu i nic innego nie widze poza AGATKĄ.
Jesli jest to możliwe prosze o umieszczenie (ewentualnie przesłanie) zdjęć
pomieszczeń. Chcialbym zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia przestrzennie...
Głównie chodzi mi o salon (bo tylko jego wymiarów się obawiam).

z góry wielkie dzięki
pozdrawiam
Damian
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mam prośbę - czy może ktoś zamieścić zdjęcia dodatkowego pokoju na parterze ?


Nie zamieszczałam bo mam tam na razie graciarnię icon_wink.gif postaram się do jutra zamieścić, tylko nie ma jak za bardzo zrobić tego zdjęcia bo w tym pokoju mamy ogromną szafę wnękową przez co pokój jest dużo mniejszy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam Was. Ja dopiero mam zamiar przebrnąć przez ten etap budowy. Znalazłam projekt jak sie domyślacie to AGATKA. Wszystko by było ok gdyby nie to to iż jest za mały dla naszej rodziny. Jesteśmy rodziną 4 osobową plus teściowa. Więc jak nie trudnio się domyślic to muszę ten domek powiększyć. I z AGATKI zrobię MEGA AGATĘ.
Projektantka się tego podjeła więc jak będzie zainteresowanie to wam dalej opowiem co zostało zmienione.
P.S. A komin na zewnątrz to rewelka tylko to mnie przekonało do tego projektu.
Chciałabym już mieszkać jak już nie które osoby na tym forum. Pa
Link do komentarza
Cytat

Witam Was. Ja dopiero mam zamiar przebrnąć przez ten etap budowy. Znalazłam projekt jak sie domyślacie to AGATKA. Wszystko by było ok gdyby nie to to iż jest za mały dla naszej rodziny. Jesteśmy rodziną 4 osobową plus teściowa. Więc jak nie trudnio się domyślic to muszę ten domek powiększyć. I z AGATKI zrobię MEGA AGATĘ.
Projektantka się tego podjeła więc jak będzie zainteresowanie to wam dalej opowiem co zostało zmienione.
P.S. A komin na zewnątrz to rewelka tylko to mnie przekonało do tego projektu.
Chciałabym już mieszkać jak już nie które osoby na tym forum. Pa




Witaj, witaj!
Pewnie, że chcemy wiedzieć jak będzie wyglądać mega agatka icon_smile.gif U nas narazie cisza jeszcze, ale mam nadzieję, że się RUSZY... wkońcu
Link do komentarza
Cytat

Witaj, witaj!
Pewnie, że chcemy wiedzieć jak będzie wyglądać mega agatka icon_smile.gif U nas narazie cisza jeszcze, ale mam nadzieję, że się RUSZY... wkońcu




Cały dom powiększamy. Będzie miał wymiary 10x12. Na dole zwiększymy duży pokój i gabinet , w którym będzie mieszkała teściowa. A u góry będzie dodatkowo jeszcze jeden pokój. Jeszcze chciałabym aby każdy pokój na górze miał garberobę ale to już zobaczymy jak projektant rozrysuje. i Jeszcze jedno to piwnica. Piwnica będzie pod 3/4 domem bez dużego pokoju aby wyjście z tarasu nie było za strome. To już projektant ma myśleś. Dzisiaj jadę na konsultację. Zobaczę czy się tego podejmie jak nie to szukam innego. A w naszym mieście znaleść dobrego projektanta to sztuka. Wszyscy idą na łatfiznę. Aby do przodu i bez wielkich zmian a kasę zato wielką. icon_sad.gif PS Dzięki sylwi za zdjęcia i pomysły. Jak możesz to napisz jak domek teraz w użytkowaniu może byś coś zmieniła.
Link do komentarza
Bardzo przepraszam za niezamieszczenie zdjęć o które proszono, postaram się nadrobić to w najbliższym czasie icon_redface.gif Spodziewam sie dziecka i taka zakręcona od jakiegoś czasu jestem icon_rolleyes.gif
GOGOX jeśli chodzi o użytkowanie to juz chyba pisałam wcześniej, że nie zrobiłabym tych zmian które zrobiłam, powiększyłbym tylko WC o miejsce na mały prysznic.
Tak poza tym jeśli chodzi o wymiary to brakuje nam tylko kilku metrów w pokoiku na dole, teraz jest dobrze, ale za niedługo będzie drugie dziecko, a ten pokój po zrobieniu szafy wnękowej na naszą sypialenkę jest trochę za mały, więc raczej podzielimy jeden pokój na poddaszu ( naszą sypialnię) icon_wink.gif

Sepoy co u Was, ruszyliście już z budową?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,

czekam , czekam na zdjęcie pokoiku, ale poczekam - spokojnie - bez pośpiechu!

Jestem także na etapie przeróbek projektu Agatki ( na Agatę icon_wink.gif ). Podstawowa przeróbka to miało być wydłużenie w sumie o ok. 2m. Ale tak jak pisał ktoś wcześniej - trudno znaleźć architekta któremu by się chciało.
Używają różnych argumentów aby zniechęcić - jedna z ciekawszych wymówek o taka że dom stanie się taką "kichą" - macie pojęcie - tak powiedzieć o naszej Agatce !

Ja planuje poszerzenie o ok. 0.8m powierzchni pod schodami tak aby zrobić spiżarkę z regałem kosztem małego pokoju na parterze. Nie jest to chyba najlepszy pomysł - ale braknie spiżarki - coś za coś .
Cchciałem także doprojektować garaż z tarasem - ale nie wiem czy architekt podejmie temat.

Pozdrawiam Agatkowiczów !
Link do komentarza
Cytat

Witam,

czekam , czekam na zdjęcie pokoiku, ale poczekam - spokojnie - bez pośpiechu!



Już zamieszczam, ale niestety nie wiem jak zrobić zdjęcie żeby ten pokoik był widoczny. On nie jest taki mały, ale my mamy dużą część zabudowaną szafą wnękową i ciężko zrobić zdjęcie icon_rolleyes.gif Tylko prosze nie patrzyć na wystrój tego wnętrza bo to nasza graciarnia, garderoba, pokój do pracy i pokoik dla kota icon_eek.gif

0821045cc64e1e63.jpg

e4a108e399d2d1c9.jpg

b881acd98ef37c57.jpg

Nie likwidowałabym tego pokoju, jesli chcesz większą spiżarkę to może wkop sie troszeczkę do ziemi, tak żeby schodziło się po kilku schodkach i można było zrobić półki pod schodami
Link do komentarza
Witam,

bardzo dziękuje za zdjęcia - a najbardziej pomogły mi te "graty" bo miałem porównanie i mogłem określić wielkość pokoju . Jest nieźle - myślałem że jest mniejszy.
Piwnica odpada - boje się że woda będzie stała - taki teren.

Jeszcze raz dziękuje - Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanko czy elewację zewnętrzną masz już zrobioną.



niestety nie i nie wiem czy będzie w tym roku całość robiona, ewentualnie na jesień, większość materiału mamy - drewno i kamień, ale na wykonanie kasy brak icon_mad.gif ekipę do tynku mamy zamówioną na jesień, więc tylko z ułożeniem kamienia na kominie i podmurówce będzie problem icon_rolleyes.gif

RafW mi nie chodziło o piwnicę ( nikomu nie życzę takiego problemu z piwnicą jak my mamy) my mamy wysoką podmurówkę, więc przy takiej nie widzę problemu, żeby sie trochę wkopać ( minimalnie poniżej gruntu)
Link do komentarza
Witam i ja już zaczynam ze zmaganiem budowy. Formę papierkową mam za sobą. Dzięki za tyle podpowiedzi na nasz wspólny projekt. Ja zdecydowałam sie na piwnicę pod całym domem. Powiększyliśmy dom. Ma wymiaru 8x12. Tak że mały pokuj na dole ma wymiary 4x3,30. Zrezygnowałam z pomieszczenia gospodarczego na dole na rzecz większego holu i łazienki. W łazience na dolę postawię jeszcze prysznic. Salom będzie miał wymiary 8x4,50 razem z jadalnią. I kuchnia będzie troszeczkę większa o jedną szafkę 60 w ciągu. Jak mi się uda to ze skanowane rzuty wkleję wam i pokarzę.
Ekipa wchodzi ok 10 lipca teraz jesteśmy na etapie sprzątania działki (a jest co sprzątać). Stał tam stary dom dwu piętrowy babci murowany z cegły. Wygląda jak po przejści takiegoś tajfuna. Szok. W miarę postępów będę umieszczać zdjęcia. Pa do następnego. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Hej Sylwia, bacznie obserwuję Waszą budowę, a właściwie już gotowy domek icon_smile.gif . My też budujemy Agatkę, ale z garażem. Właśnie kończą nam kłaść dachówkę. Przeczytałam, że wybudowaliście się w Mesznej... Całkiem niedaleko nas.... Czy byłaby szansa pooglądać wykończoną Agatkę na żywo icon_smile.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hej Sylwia, bacznie obserwuję Waszą budowę, a właściwie już gotowy domek icon_smile.gif . My też budujemy Agatkę, ale z garażem. Właśnie kończą nam kłaść dachówkę. Przeczytałam, że wybudowaliście się w Mesznej... Całkiem niedaleko nas.... Czy byłaby szansa pooglądać wykończoną Agatkę na żywo icon_smile.gif Pozdrawiam


A skąd jesteście icon_confused.gif:
Jeszcze długo nie wykończoną, niestety bo nie ma skąd na to wziąć, ale oczywiście, że można zobaczyć, tylko dajcie trochę wcześniej znać bo kurcze posprzątać muszę icon_redface.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
pare tygodni temu wpadł mi ten projekt w oko icon_smile.gif

ma pytanko jaki jest koszt budowy Agatki w ssytemie "pod klucz" ????


ceny mozecie podac mniej wiecej icon_smile.gif

ja planuje zrobic tylko dól bez poddasza (na razie jestem tylko ja i moja przyszła żonka, ślub bierzemy 26.08.2007r i planujemy jak na razie 1-nego dzidziusia icon_smile.gif ) i dlatego pytam mniej więcej jakie wam koszty wyszły pod tzw. klucz

z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich zwolenników AGATKI icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj, witaj.
Na to pytanie pewnie tylko jak narazie Sylwia może odpowiedzieć. Nam się trochę schodzi i do tzw. pod klucz daleko jeszcze... Dopiero teraz zamówiliśmy okna i będziemy ocieplać, życie i budowa to jednak nie bajka icon_sad.gif Z tego co widziałam to wybieracie (jeśli juz Agatkę) to wersja z garażem tak? my mamy bez, jakoś wydawał nam się za długi domek z garażem. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witaj, witaj.
Na to pytanie pewnie tylko jak narazie Sylwia może odpowiedzieć. Nam się trochę schodzi i do tzw. pod klucz daleko jeszcze... Dopiero teraz zamówiliśmy okna i będziemy ocieplać, życie i budowa to jednak nie bajka icon_sad.gif Z tego co widziałam to wybieracie (jeśli juz Agatkę) to wersja z garażem tak? my mamy bez, jakoś wydawał nam się za długi domek z garażem. icon_wink.gif



a może zadam inaczej pytanie icon_smile.gif

ile kosztuje (około) wykończenie poszczególnych pokoi???? oreientacyjnie
chodzi mi o oreirntacyjen ceny za materiały, robocizne (najlepiej z rozbiciem na robocizne i materiały, oczywiście jeśli jest to mozliwe)

oczywiście dzieki za odpowiedx w maire możliwości icon_smile.gif
Link do komentarza
zo26
no cisza....przecież też nie piszesz:)
u nas maksymalne problemy finansowe, więc nie ma o czy pisać. Cały czas próbujemy ogarnąć błoto i skarpy przed domem, ale nie mając kasy na nic jest to trochę trudne icon_sad.gif
Niestety nasz taras i kominek na nim na razie odszedł w nieokreślona przyszłość, tak samo położenie kamienia na elewacji. W tym roku chcemy zrobić tylko część elewacji tzn. tynk i drewno w szczytach. W środku także stanęliśmy w tym samym miejscu...nawet przycisków do Geberita dalej nie mamy icon_cry.gif

za to jestem już w 6 miesiącu ciąży, będzie syn czyli mam parkę icon_lol.gif

Ja nie jestem w stanie podać dokładnie kosztów, ponieważ wszystko sie zmienia, tak samo każdy stosuje inne materiały...zresztą dawno przestaliśmy liczyć w ogóle...nie chcę zawału dostać icon_neutral.gif

zo26
ile będą Was kosztować okna?
Link do komentarza
Cytat

zo26
no cisza....przecież też nie piszesz:)
u nas maksymalne problemy finansowe, więc nie ma o czy pisać. Cały czas próbujemy ogarnąć błoto i skarpy przed domem, ale nie mając kasy na nic jest to trochę trudne icon_sad.gif
Niestety nasz taras i kominek na nim na razie odszedł w nieokreślona przyszłość, tak samo położenie kamienia na elewacji. W tym roku chcemy zrobić tylko część elewacji tzn. tynk i drewno w szczytach. W środku także stanęliśmy w tym samym miejscu...nawet przycisków do Geberita dalej nie mamy icon_cry.gif

za to jestem już w 6 miesiącu ciąży, będzie syn czyli mam parkę icon_lol.gif

Ja nie jestem w stanie podać dokładnie kosztów, ponieważ wszystko sie zmienia, tak samo każdy stosuje inne materiały...zresztą dawno przestaliśmy liczyć w ogóle...nie chcę zawału dostać icon_neutral.gif

zo26
ile będą Was kosztować okna?



icon_biggrin.gif
a, ja jestem w trzecim miesiącu... Okna 9tyś, bierzemy jednak białe ale ze szprosami, wstawimy okna w październiku i ocieplimy domek, a co dalej się okaże............
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif
a, ja jestem w trzecim miesiącu... Okna 9tyś, bierzemy jednak białe ale ze szprosami, wstawimy okna w październiku i ocieplimy domek, a co dalej się okaże............



icon_biggrin.gif ale będziemy mieli wyż, wszędzie dookoła kobiety w ciąży....my to planowaliśmy zaraz po wprowadzeniu się choćby nie wiadomo co się działo...ale jest ciężko.
Jak ja żałuję tych dobrych okien u nas, jestem z nich bardzo niezadowolona, a przecież kosztowały z dachowymi 19 tyś....tylko 10 tyś różnicy icon_evil.gif icon_cry.gif
Chciałabym cofnąć czas i zacząć budowę od początku icon_sad.gif
Link do komentarza
Czesc, ale fajnie, ze trafilam na to forum!
Razem z mezem budujemy Agatke od zeszlej jesieni. Wybralismy odbicie lustrzane z garazem, ktore nieco poszerzylismy i w ogole wprowadzilismy kilka zmian wewnatrz... Stoi juz, ocieplona i wytynkowana. Wyglada slicznie choc nie udalo nam sie jeszcze zrobic komina. Obecnie wykladamy taras, polozymy glazure i terakote i chyba na tym zamkniemy tegoroczne roboty. Wewnatrz mamy juz tynki, ogrzewanie i instalacje gazowa. Poprowadzilismy tez rury do centralnego odkurzacza, tak na przyszlosc, gdyby nie bylo co robic z pieniedzmi icon_lol.gif
Chcialabym dolaczyc kilka zdjec ale nie mam pojecia jak to zrobic.....
Pozdrawiam wszystkich!!!!!
Link do komentarza
Witam po tak długim czasie.
Długo nie wchodziłam na forum a tu taaaaaakie zmiany.
Ale cóż budowa. Więc cały czas wolny na działce. Sami wiecie jak to jest. Szefowa to szefowa tamto. Ale do przodu. Piwnica stoi. Jutro zalewają strop. I już coś widać poza granicą gruntu. Teraz już jak to majstry mówią "aż miło będzie patrzeć". Ruszamy z parterem. Zdjęcia mam ale jeszcze chwila i dam namiary na fotosik.

A tak w ogóle to gratulacje gromo rośnie i to miło słyszeć.
Link do komentarza
Witam,

czy ktoś zdecydował się podnieść Agatkę mocno do góry.

Ja zdecydowałem się na piwnicę a ponieważ w okolicznych domach piwnice bywają zalewane przy dłuższych opadach, więc po rozmowach podnosimy ją ostro do góry na 140cm. Będzie niestety kilka (8 lub 9) schodków ale cóż - coś za coś. ( tzn. poziom parteru będzie 140cm nad poziomem gruntu)

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać.

Z ciekawostek to mogę sie pochwalić że doprojektowałem garaż 2 stanowiskowy a na dachu garażu będzie taras - duuuuży taras.

Narazie czekam niestety na pozwolenie. Chociaż teren już ogrodzony i czeka ...

Pozdrawiam Agatkowiczów ..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...