Skocz do zawartości

Ile za robociznę takiej instalacji elektrycznej (FOTO)


masterr666

Recommended Posts

Witam
Chciałem się dowiedzieć ile powinienem mniej więcej wziąć za wykonanie takiej instalacji elektrycznej jak na zdjęciach
około 22 gniazdek i 13 punktów oświetlenia. Ile za położenie przewodów i ile za podłączenie bezpieczników, gniazdek, włączników itd. To jest moja pierwsza instalacja i nie wiem ile powiedzieć za robociznę. Dziękuje za odpowiedzi

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciałem się dowiedzieć ile powinienem mniej więcej wziąć za wykonanie takiej instalacji elektrycznej jak na zdjęciach
około 22 gniazdek i 13 punktów oświetlenia. Ile za położenie przewodów i ile za podłączenie bezpieczników, gniazdek, włączników itd. To jest moja pierwsza instalacja i nie wiem ile powiedzieć za robociznę. Dziękuje za odpowiedzi



icon_biggrin.gif Wykonałeś pracę bez informowania ile weźmiesz? Podziwiam inwestorów icon_smile.gif

Pierwsze z brzegu z materiałem lub bez.

http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&h...t+2011&aq=f
Link do komentarza
Cytat

Według wyliczeń z podanych stron wyszło mi 49 punktów razy 25 złotych to jest 1225zł od tego odejmę rabat.
1225zł za robociznę to dobra cena za ta instalację?


Mi elektryk robił instalację w tym roku na przełomie marca i kwietnia, umówiliśmy się na 2000 zł (instalacja elektryczna ,pod agregat i telewizyjna i internet) a po robocie jak policzył punkty to wyszło niecałe 20 zł za punkt bez rabatu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mi 2 lata temu kolega robił cały dom(piwnica,parter,poddasze)+garaż - nie wiem ile tych punktów było, bo nawet nie liczyliśmy - bo przed robotą umówiliśmy się na 1500zł. I dla mnie to była bardzo dobra cena.

DOPISAŁEM - w tym miałem internet i TV jeszcze



Jasne.

W lecie robiłem mieszkanie. 48 m kwadratowych. Moja cena - 2200 PLN netto. Przyjęta z lekkim zdziwieniem, że niedrogo.
Ale instalacja jest cycuś, z wszelkimi papierami.

Jak chcecie taką za tysiąc złotych, to tylko wasza wina.


Cytat

W tym przypadku będzie dosyć duży rabat bo to prawie rodzina czyli wezmę tylko 600zł.
Peszel pod tv jest podciągnięty i pod kino domowe na głośniki (w jednym miejscu stanie jeszcze ścianka karton gips do której doprowadzony jest peszel.Internet pójdzie po wifi



Możesz robić nawet za darmo. To twoja sprawa.
jednak nie widzę na fotografiach kilku najistotniejszych rzeczy. Być może przegapiłem, jutro sprawdzę to dokładniej i napiszę. Ale mam wrażenie, że o współczesnych instalacjach, to za dużo nie wiesz.


PS. Liczeniem od punktu zajmują się już tylko ci, którzy zatrzymali się na tamtym etapie.
Link do komentarza
Cytat

... jednak nie widzę na fotografiach kilku najistotniejszych rzeczy. Być może przegapiłem, jutro sprawdzę to dokładniej i napiszę. Ale mam wrażenie, że o współczesnych instalacjach, to za dużo nie wiesz....



Pochwal się retro, proszę, czego takiego "najistotniejszego" nie Zobaczyłeś. Mając na zdjęciach wyłącznie puszki i przewody ciężko jest się do czegoś przyczepić tak na poważnie...
Link do komentarza
Cytat

Na pewno można by się przyczepić do jednego dosyć istotnego szczegółu, który został wykonany po zrobieniu fotek.Jest dorzucony jeszcze jeden przewód dzięki, któremu obwód gniazdek w kuchni dzieli się na dwa. Nie mam doświadczenia w wykonywaniu instalacji,jeżeli ktoś widzi tu jakieś błędy niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami


Twoja skromność mi się podoba, nie jak niektórzy jak dostaną odrobinę krytyki to zaraz od wszystkich najgorszy opluwają, a Ty pokornie prosisz o wytknięcie błędów.
Link do komentarza
Cytat

Pochwal się retro, proszę, czego takiego "najistotniejszego" nie Zobaczyłeś. Mając na zdjęciach wyłącznie puszki i przewody ciężko jest się do czegoś przyczepić tak na poważnie...



Oj jest, jest... chociaż widać tu wielką chęć i dobre zamiary. Brakuje tylko wiedzy i doświadczenia.
Niestety, swoje roboty zakończyłem dzisiaj na tyle późno, że nie mam juz siły...
Cierpliwości. Wypunktuję każdą fotkę. A także brak fotki (fotek) tego, co jest bardzo ważne.
Link do komentarza
Cytat

Na pewno można by się przyczepić do jednego dosyć istotnego szczegółu, który został wykonany po zrobieniu fotek.Jest dorzucony jeszcze jeden przewód dzięki, któremu obwód gniazdek w kuchni dzieli się na dwa. Nie mam doświadczenia w wykonywaniu instalacji,jeżeli ktoś widzi tu jakieś błędy niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami


Nie przesadzaj - na pewno nie o to chodziło retro... Po pierwsze w tej plątaninie kabli nie widać czy w kuchni są dwa obwody czy jeden. Po drugie, skąd ktoś ma wiedzieć, gdzie jest kuchnia patrząc na te gołe mury... icon_biggrin.gif

Cytat

Oj jest, jest... chociaż widać tu wielką chęć i dobre zamiary. Brakuje tylko wiedzy i doświadczenia.
Niestety, swoje roboty zakończyłem dzisiaj na tyle późno, że nie mam juz siły...
Cierpliwości. Wypunktuję każdą fotkę. A także brak fotki (fotek) tego, co jest bardzo ważne.


To, że dużo brakuje to oczywiste -wszak to dopiero początek pracy. Bardziej mnie nurtuje niedoskonałość tego, co już jest zrobione. Ja bym trochę inaczej ułożył kable, ale wcale nie mówię, ze lepiej....
Mam nadzieję, że już Odpocząłeś i Udzielisz nam elektrycznego savoir SURvivre icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...