Skocz do zawartości

budowa ogrodzenia


Gość Guest_TOMASZ19700_*

Recommended Posts

Gość Guest_TOMASZ19700_*
mam pytanie. Mam zamiar ogrodzić działke.Gdzie mam wkopać słupki żeby być zgodnie z prawem.Może to głupie pytanie ale mnie gnebi.Nigdy wczesniej nie budowałem domu.Czy mam wydłubać te słupki geodezyjne
Link do komentarza
Gość Krzysztof Sadko
Słupków geodezyjnych jeśli już są na działce to lepiej nie wykopywać ich bez wiedzy i obecności geodety gdyż w razie ewentualnych zastrzeżeń sąsiadów posłużą jako pewny argument (jakby się kto chciał sprzeczać o miedze na dwa palce icon_smile.gif )a poza tym usprawnią prace geodecie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Guest_tomasz19700_*
wiec pytam gzie mam wstawic rogowe słupki ogrodzenia .mam jeszcze jedno pytanie od czego zacząć budowe ogrodzenia jak budowaliscie u siebie jakie narzedzia sa potrzebne napiscie punkt po punkcie pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Formalnie, całe ogrodzenie działki powinno znajdować się na terenie grodzonej nieruchomości, ale w praktyce stawiane jest najczęściej w granicy za zgodą sąsiadów którzy równiej mogą ponosić koszty jego budowy. Dlatego przed rozpoczęciem robót warto porozumieć się z sąsiadami i ustalić jak będzie przebiegać ogrodzenie. Stawiając ogrodzenie w granicy słupki geodezyjne trzeba będzie usunąć zastępując je słupkami ogrodzeniowymi wstawianymi dokładnie w wyznaczonych miejscach. Najprostsze ogrodzenie bez podmurówki można wykonać podstawowymi narzędziami (łopata, taczka) osadzając jedynie słupki w betonowych cokolikach. Przy budowie podmurówki potrzebne będzie zbicie szalunku z desek lub płyt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...