Skocz do zawartości

Układanie paneli podłogowych.


tdmc

Recommended Posts

Witam.
Mam jeszcze pytanie odnośnie układania paneli w pokoju, otóż: wyjaśnię bardziej szczegółowo aby wiadomo było o co mi chodzi icon_smile.gif.
Mój pokój ma wymiary 4,2m x 3,6m z tym że: każdą ścianę ponumeruję:
1 ściana ma 4,2m i na niej w rogu z prawej strony mam drzwi ( idąc dalej "kolejno w prawo" )
2. ściana ma 3,6m (dalej w prawo)
3. ściana jest troszku pod kątem w kierunku zewnętrznym mniej więcej 4,3 - 4,4 (dalej w prawo)
4. ściana ma nie tak jak 2 lecz 3,7 - 3-8 i na tej ścianie jest okno

I czy trzymać się zasady układania paneli w kierunku dłuższej ściany czy raczej w tym przypadku nie ma znaczenia ( nie kieruję się co do padania światła). Bo jeżeli miał bym układać na tej ścianie co są drzwi to uwzględniając miejsce na kliny dystansowe to musiał bym ucinać panel jakieś 3-4cm i już te ścinki do beki.
Czy może kierować się wzdłuż ściany gdzie jest okno i tam bym ucinał mniej więcej w połowie panela i bym wykorzystał do następnego rzędu.

Domyślam się że może to i błachy temat ale dla początkującego nie koniecznie.
Jak myślicie jak układać?
Dziękuję z góry za odpowiedzi. I mam nadzieję że chociaż w dość jasny sposób przedstawiłem mój problem icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość stach
Cytat

najwazniejsze przy ukladaniu to wyrownac podloze zanimz aczniesz, zeby nie pracowaly, bo zmarnujesz czas i panele. wybrales juz jakies?


Spójrz na datę pierwszego postu icon_rolleyes.gif , on już pewnie zapomniał jak to układał icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...