Skocz do zawartości

piec do co w budynku gospodarczym


ula4

Recommended Posts

Na działce mam dom i oddalony o 4m budynek gospodarczy drewniany pokryty blachą ,posadzka cementowa. 3mx4m. w budynku gospodarczym chciałabym postawić piec do ogrzewania domu (5kW). Jakie projekty i pozwolenia muszę posiadać by móc założyć co w domu.Pieca nie mogę postawić w domu bo nie ma na niego miejsca.
Link do komentarza
Cytat

Na działce mam dom i oddalony o 4m budynek gospodarczy drewniany pokryty blachą ,posadzka cementowa. 3mx4m. w budynku gospodarczym chciałabym postawić piec do ogrzewania domu (5kW). Jakie projekty i pozwolenia muszę posiadać by móc założyć co w domu.Pieca nie mogę postawić w domu bo nie ma na niego miejsca.




Teoretycznie każda rozbudowa, przebudowa czy modernizacja wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Potrzebny byłby więc projekt instalacji c.o. jak i dostosowania budynku gospodarczego.
Inna sprawa, że drewniana konstrukcja nie odpowiada wymaganiom dla kotłowni, a i komin musi być na tyle wysoki aby zapewniał wymagany ciąg a dym nie wnikał do budynku mieszkalnego.
Link do komentarza
Kocioł na paliwo stałe, o mocy 5kW nie podlega w zasadzie żadnym formalnym wymaganiom – co do pomieszczenia w którym ma być instalowany, może być nawet instalowany w pomieszczeniu mieszkalnym.

Dla kotłów na paliwo stałe, o mocy do 25kW nie będzie również przeszkód co do adaptacji (prostej) pomieszczenia w tym (drewnianym) budynku jako „kotłowni”.

Teoretycznie może wystarczyć zgłoszenie prac remontowych – teoretycznie, bo istnieje wiele znaków zapytania.
Link do komentarza
Cytat

Pozostaje jeszcze alternatywa - kocioł elektryczny. A pytanie dotyczyło w głównej mierze instalacji c.o.
Z życia wzięte - remont instalacji c.o. musiał być potwierdzony zgłoszeniem i odbiorem - Nazwy gminy nie podam bo szkoda gadać.


Jak pamiętam to żaden ze znajomych którzy remontowali a nawet zakładali nową instalację c.o. nie zgłaszali ani nikt im nie odbierał tej instalacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...