Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Instalacja solarna w dwuosobowym gospodarstwie

Recommended Posts

Nasz doświadczony hydraulik opracował projekt instalacji solarnej, ale my dla pewności poprosiliśmy firmę, w której ją zakupiliśmy, o wytyczne dotyczące prawidłowego montażu - mówią Teresa i Adam, członkowie Klubu Budujących Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kolektory-sloneczne/13982-instalacja-solarna-w-dwuosobowym-gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABLO
Witam autora artykułu, jakim cudem kolektory zajmujące 2m2 są przewymiarowane w stosunku do zbiornika 300l. Przy projektowaniu szacunkowym instalacji z kolektorami płaskimi zakłada się 1m2 na 50l pojemności zbiornika więc zamiana istniejącej 300 na 500 to jakaś fikcja, woda w takim dużym zbiorniku nie byłaby dogrzana, legionella itd......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaziu
Co za bzdury. Przy dwóch osobach inwestycja całkowicie nieopłacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasiu
Kur.. sami dolali cieczy roboczej. zrobcie filmik na yt, moze tez sam sprobuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksantia
A ciągła praca solarnej pompy obiegowej (w dobrych układach 100W) oraz sterownika z zasilaczem (od 40 do 80W) przez 7 miesięcy to też darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A ciągła praca solarnej pompy obiegowej (w dobrych układach 100W) oraz sterownika z zasilaczem (od 40 do 80W) przez 7 miesięcy to też darmowe?


Bez przesady. w takiej instalacji pompa solarna będzie brała do 50 W a i sterownik zadowoli się max 10 W.
Prawdą jest natomiast, że albo ten projekt jest błędnie opisany albo autorzy dane wyssali z palca.
Montuję kolektory Geres Asco i na 300 litrów pojemności zasobnika wkładam 3 kolektory po 2m2 każdy i nie ma mowy o przegrzewaniu za to jest pełen zapas gorącej wody.
Tutaj piszą, że dwa kolektory mają sumarycznie 2m2 powierzchni to w jaki sposób to ma zagrzać zasobnik 300 litrów?
Pomieszanie z poplątaniem jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×