Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Instalacja solarna w dwuosobowym gospodarstwie

Recommended Posts

Nasz doświadczony hydraulik opracował projekt instalacji solarnej, ale my dla pewności poprosiliśmy firmę, w której ją zakupiliśmy, o wytyczne dotyczące prawidłowego montażu - mówią Teresa i Adam, członkowie Klubu Budujących Dom.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kolektory-sloneczne/13982-instalacja-solarna-w-dwuosobowym-gospodarstwie

Gość PABLO
Witam autora artykułu, jakim cudem kolektory zajmujące 2m2 są przewymiarowane w stosunku do zbiornika 300l. Przy projektowaniu szacunkowym instalacji z kolektorami płaskimi zakłada się 1m2 na 50l pojemności zbiornika więc zamiana istniejącej 300 na 500 to jakaś fikcja, woda w takim dużym zbiorniku nie byłaby dogrzana, legionella itd......

Gość kaziu
Co za bzdury. Przy dwóch osobach inwestycja całkowicie nieopłacalna

Gość pasiu
Kur.. sami dolali cieczy roboczej. zrobcie filmik na yt, moze tez sam sprobuje!

Gość Ksantia
A ciągła praca solarnej pompy obiegowej (w dobrych układach 100W) oraz sterownika z zasilaczem (od 40 do 80W) przez 7 miesięcy to też darmowe?

Cytat

A ciągła praca solarnej pompy obiegowej (w dobrych układach 100W) oraz sterownika z zasilaczem (od 40 do 80W) przez 7 miesięcy to też darmowe?

Bez przesady. w takiej instalacji pompa solarna będzie brała do 50 W a i sterownik zadowoli się max 10 W.
Prawdą jest natomiast, że albo ten projekt jest błędnie opisany albo autorzy dane wyssali z palca.
Montuję kolektory Geres Asco i na 300 litrów pojemności zasobnika wkładam 3 kolektory po 2m2 każdy i nie ma mowy o przegrzewaniu za to jest pełen zapas gorącej wody.
Tutaj piszą, że dwa kolektory mają sumarycznie 2m2 powierzchni to w jaki sposób to ma zagrzać zasobnik 300 litrów?
Pomieszanie z poplątaniem jak dla mnie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Polecam
      Mam w dwóch domach osuszacze Delonghi, jeden stary model który służy nam już 6 rok i 2 nowe. Niestety w naszych domach panuje duża wilgotność ze względu na ukształtowanie terenu i nie wyobrażam sobie obecnie aby nie mieć tego tyou sprzętu. Wcześniej w pochmurne i bardzo deszczowe dni mielismy w ekstremalnych przypadkach lekko wilgotne kartki papieru. Dramat. Na szczęście produkt spełnia oczekiwania i nie do wiary jak dużo wody wyciąga w ciągu dnia.
    • Latem ubiegłego roku marka De’Longhi wprowadziła  na rynek polski dwa modele osuszaczy powietrza: DES16EW i DES16W. Oba modele stanowią idealne wyposażenie zarówno mieszkań, jak i domów wolno stojących. Elektroniczny czujnik poziomu wilgotności w modelu DES16EW będzie pilnować by powietrze w naszym domu było odpowiednio suche.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://m.budujemydom.pl/wentylacja-i-klimatyzacja/12754-osuszacze-powietrza-delonghi
    • Gość Ny
      Nibe f1255 12kw moc MODUŁOWA dom 285metra grzanie 21stopni w Domu plus ciepła woda rocznie wyszło 1500zl ale pod fundamentem 15cm najlepiej przekłada 3 raz 5cm na fundament 12cm coś oraz 5cm coś od środka na elewację 20cm termonium plus organika góra domu 20cm wełny w krokfiei10cm w stelarz
    • Aaaaaaaa, to zwracam honor. To ja aż taki odważny nie jestem, przyznaję się. Moją kranówę jednak przez filtr dzbankowy i dopiero mniam,mniam. Nie zrozumiałem wpisu, sorki, zwracam honor.   Z tym chlorem to racja. Zależy chyba od najbliższej stacji uzdatnia. Mam w mieście to samo. W jednym miejscu jak u mnie teraz leci niezła, bez zapachu i smaku, za to na drugim końcu tego samego miasta jest biała i obrzydliwa (widziałem i wąchałem) Wiem że związane jest z koniecznością dezynfekcji ujęć wody, urządzeń do jej produkcji, oraz sieci dystrybucyjnej dostarczającej wodę do odbiorców, ale opowiadał mi jeden kolo który oglądał kiedyś uzupełnianie takich uzdatniaczy, że sypią czasami ze względu na stare instalacje, ogromne ilości tego chloru. Pewnie zgodnie z jakąś instrukcją przypisaną dla danej przepompowni
    • Miło mi, że się Wam podoba moja ogrodowa improwizacja . Mnie też się podoba, choć w miejscu potencjalnej trawy jest na razie uprawa babki zwyczajnej. Jest to miła odmiana po niegdysiejszym perzu i ubiegłorocznych badylach, bliżej nieoznaczonych, a które przewyższały mnie wzrostem. Przy okazji pokażę więcej ogrodu.  Teraz o bramie. Jestem w kropce. Bowiem wczoraj po powrocie do domu okazało się, że brama jest. " Osadzacze" przyjechali znienacka, bez uprzedniego umówienia. Skrzydło zawiesili, czmychnęli,  telefonu nie odbierają. To czego się obawiałam przestało mnie straszyć. Odległość nad kostką jest przyzwoita. Pozostaje kwestia tego nieszczęsnego osadzenia. No i nie wiem, na ile obydwa skrzydła są kompatybilne, bo furtka stoi w garażu. Nie wiem, co z tym fantem zrobić. Jest też ciąg dalszy przygód ze studnią, ale o tym napiszę jutro. A  Demo mógłby odprawić jakieś czary - mary w celu szybszego omijania mojej inwestycji przez przygody, o których wspomniał.  
  • Popularne tematy