Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
cichy_men

Kanał przez środek działki

Recommended Posts

Witam
Chciałbym zapytać o pewną rzecz, mianowicie zamierzamy budować się z żoną na działce którą dostaliśmy od rodziców. Na samym środku jest studzienka od jakiegoś kanału. Teść mówi że to kanał burzowy już nie czynny z resztą. Nie do końca mu wierzę (że nieczynny) gdyż coś tam w nim jednak płynie. Na mapce zagospodarowania nie jest on zaznaczony, geodeta też powiedział że nie ma sensu go zaznaczać. Tylko ja nie wiem co ja mam z tym kanałem zrobić! Gdzie się zgłosić aby uzyskać jakieś informacje. Nie wiem czy będę musiał go przebudowywać czy może faktycznie on już jest nieczynny i wystarczy go gdzieś zatkać? Podejrzewam że to będzie dość spory koszt taka przebudowa.

Gość adiqq
niekoniecznie - jak mi przy wjezdzie ukradli złomiarze dekiel z kanalizacji deszczowej i zadzwoniłem do PWiK, to dowiedziałem się że kanalizacja deszczowa jest miastowa, no i dzwoniłem do RSK - faktycznie, to oni tym zarządzają

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tak,ławę bym zostawił w spokoju ale blokada to dla mnie dramat w plasterkach.
      Ażury raczej na pewno nie są zbrojone,kołki są blisko brzegu,to "nie może się udać"
      Ja bym albo wylał z betonu malutki fundamencik albo wkopał klocek z betonu i do niego przykręcił blokadę.Nawet jeśli Baszka będzie łagodnie zamykać bramę to ktoś inny nie musi.   Tkz słuszna racja.
      U mnie przez długi czas była tylko blach ryflowana 3mm i nic się nie stało,a mrozy były duże.
    • Nie mam jeszcze warunków zabudowy, mam tylko zapewnienia, dziś zadzwonię i się wyjaśni
    • Tutaj nie rozumiem Polskich producentów , po jaki oj ryflują te deski , chyba tylko po to aby szybciej gniły od wody stojącej w rowkach , a jeśli chodzi o ryflowanie to w zeszłym roku robiłem taras i deski były ryflowane obustronnie . Tak więc wybór miałem ...uśmieszkiem do dołu czy do góry.. Chodzenie boso po tych rowkach raczej frajdy mi nie sprawiało.  
    • Deski obustronne gładkie owszem można przykręcać selekcjonując tak aby słoje szły na dół i tym samy samo sie dociskały. Przy deskach tarasowych jesteśmy zdani na producenta który owe deski wyprodukował bo deski tarasowe  są jednostronnie ryflowane i nie mamy wpływu na odpowiednie przykręcenie deski wg słoi.
    • Będąc kiedyś na północy , i montując tam między innymi tarasy drewniane zawsze pilnowane było aby deski przykręcać uśmieszkiem do dołu , czyli na smutno .W przekroju deska ma słoje , i chodziło o to że one są ułożone w łuk , i zawsze trzeba było układać tak aby słoje w desce na krawędziach opadały do dołu .   Owszem , łudeczkowały te deski ale środkiem deski do góry , to pomagało w szybszym odpływie wody
  • Popularne tematy