Skocz do zawartości

Dlaczego... kąpiel na stojąco?


Recommended Posts

Gość T.  Brzęczkowski
prysznic tak Ale bez kabiny i brodzika! Kratka ściekowa pod prysznicem, ale zbierająca wodę z całej łazienki.
Dlaczego? 1-Higiena - latwość dezynfekcji (plać domestosem i spłukać) 2-oszczędność- cena wody i energii zmusza nas do stosowania baterii bezdotykowych, co w przypadku kabiny jest nie wykonalne.
3-estetyka- Gdyby chlapało, (a nie chlapie) można prysznic zakończyć perlatorem (bardzo miłe)
Link do komentarza
Gość Gość
natrysk to fajna sprawa, szybko, czysto, higienicznie, ale w domu powinna być także wanna, miło czasem poleżeć w gorącej aromatycznej kąpieli samemu lub we dwoje
Link do komentarza
Dwoje da sobie radę icon_wink.gif Natomiast kiedy już jest troje, to wanna ułatwia kąpiel tego trzeciego.

Z własnego doświadczenia mogę jednak napisać, że i z prysznicem można sobie poradzić - dopóki Małą trzeba było przytrzymywać w wanience, stawialiśmy ją na stole. Odkąd siedzi sama wanienka stoi po prostu na podłodze łazienki. A tak naprawdę odkąd nauczyła się stabilnie stać, coraz częściej wchodzi ze mną lub mężem pod prysznic. I bardzo to lubi!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość Guest_Daniel_*
Cytat

Dwoje da sobie radę icon_wink.gif Natomiast kiedy już jest troje, to wanna ułatwia kąpiel tego trzeciego.

Z własnego doświadczenia mogę jednak napisać, że i z prysznicem można sobie poradzić - dopóki Małą trzeba było przytrzymywać w wanience, stawialiśmy ją na stole. Odkąd siedzi sama wanienka stoi po prostu na podłodze łazienki. A tak naprawdę odkąd nauczyła się stabilnie stać, coraz częściej wchodzi ze mną lub mężem pod prysznic. I bardzo to lubi!



Faktycznie u mnie jest tak samo , ale odkąd podrosła bardziej lubi wanne icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif sadze , ze jedno i drugie jest bardzo potrzebne w domu
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Faktycznie u mnie jest tak samo , ale odkąd podrosła bardziej lubi wanne icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif sadze , ze jedno i drugie jest bardzo potrzebne w domu


Witam icon_smile.gif
od wielu lat wyposażam ludziom łazienki i mogę śmiało powiedzieć, że wybór między wanną , a prysznicem jest kwestią trybu życia. Osoby będące w ciągłym ruchu chętniej wybierają natrysk , domatorzy natomiast wolą wannę . Ideanym rozwiązaniem byłyby dwa urządzenia lub jesli ktoś nie ma miejsca połączenie wanny z kabiną . Pamiętajmy, że wanna (zwłaszcza w blokach) nie zawsze służy tylko do pluskania. Myje się w niej różne rzeczy, różnych gabarytów. Poza tym kąpiel w wannie może dostarczać wiele zabawy ( zwłaszcza dzieciom ) . Romantyczna kąpiel przy świecach jest tańsza i często dużo przyjemniejsza niż kolacja w restauracji icon_smile.gif . Prysznic również ma swoje plusy ...zwłaszcza jesli są osoby w podeszłym wieku . Wejście do wanny dla seniora może okazać się nielada wyczynem ...dlatego prysznic jest bezpieczniejszy.

teraz trochę sprostowań :
1) prysznic oszczędniejszy niż wanna .

Tak ...ale w określonych warunkach. Np. jesli ktoś ma panel hydromasażowy to powinien liczyć się z tym, że średnie zużycie wody przy nim to ok 10-12 litrów/min. Wanna średniej wielkości ma pojemność ok 200l. ( zwykle nalewa się 1/3 pojemności ) . Jeśli ktoś lubi dłuższe kąpiele np. 20 min łatwo może wyliczyć , że zużycie wody z panelu będzie podobne lub większe ...przy zastosowaniu zwykłej słuchawki średnie zużycie wynosi ok.6l/min .

Dlatego warto przy wyborze popatrzeć na problem z wielu płaszczyzn i zastanowić się do czego łazienka ma nam służyć . Prócz funkcji higienicznych spełnia przecież ona często rolę pralni , suszarni itd...

p.s. szybki prysznic z pewnością rozbudzi i pobudzi do działania ..w tej kwestii kąpiel na stojąco jak najbardziej icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Krystian Kryś
Grudnik Łódź
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
Mam prysznic i wannę i muszę powiedzieć, że wanna w moim przypadku jest zbędna - jest od roku a Ja kąpałam sie w niej kilka razy dopiero - jest natomiast wieczorami oblegana przez mojego męża i dzieci. Ale Ja oczywiście nie pozwalam na codzienne kąpiele w wannie - o nie - przeciez mamy szambo - nie ma kanalizacji więc umówliśmy się, że wanna tylko raz w tygodniu - reszta to prysznic.
Link do komentarza
W przypadku szamba wanna nie jest wskazana ze względów ekonomicznych icon_biggrin.gif
Wywóz szamba kosztuje mnie 130zł co miesiąc więc zdecydowanie prysznic z głębokim dużym brodzikiem - który można zakryć korkiem - jest lepszym rozwiązaniem. Dla dzieci do kąpieli też się sprawdzał gdy byli mniejsi - napuszczałam im wodę jak do wanny (około 20 cm wody) - nie było z tym żadnego problemu. A oszczędność wody duża!!!!
Link do komentarza
Cytat

To smutne. Nie ma sposobu by we własnym domu korzystać do woli z kąpieli?


Mnie to nie smuci . Raczej staram się nie przejmować takimi drobiazgami . Myślę, że za jakiś czas gmina zrobi nam kanalizację więc będzie mozna lać wodę - tylko że to wbrew naszemu środowisku. Powinniśmy chronić naszą planetę i nie wylewać niepotrzebnie wody , której niedługo może zabraknąć. Ja oszczędzam wodę od 10 lat - tzn. nie wylewam jej niepotrzebnie.
A tak szczerze mówiąc kto z nas ma czas na wylegiwanie się w wannie ? Ja go nie mam .
Link do komentarza
Cytat

Prysznic oszczędza czas. Jest zdrowszy zajmuje mniej miejsca - sprzyja aktywnemu trybowi życia. Jedyne zastrzeżenie to - nawiązując do jednej z wypowiedzi powyżej - że jak dotychczas, żaden z producentów nie pomyślał o sprzedaży pryszniców w komplecie z tą odpowiednią osobą. icon_biggrin.gif


Czasami osoba jest nieodpowiednia, ale odczucia wspaniałe ....... icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

prysznic tak Ale bez kabiny i brodzika! Kratka ściekowa pod prysznicem, ale zbierająca wodę z całej łazienki.
Dlaczego? 1-Higiena - latwość dezynfekcji (plać domestosem i spłukać) 2-oszczędność- cena wody i energii zmusza nas do stosowania baterii bezdotykowych, co w przypadku kabiny jest nie wykonalne.
3-estetyka- Gdyby chlapało, (a nie chlapie) można prysznic zakończyć perlatorem (bardzo miłe)


sorry ale dla mnie to porażka jak w hotelu w jednym pomiewszczeniu z toaletą kompiesz się a obok tronik a w razie czego masz zalane wszystko wolę trdycyjnie i wygodnie.
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...