Skocz do zawartości

komin i dwa piece


zbyszekr114

Recommended Posts

Cytat

Rozumiem przepisy,ale jak podłącze to co takiego się stanie praktycznie?



Praktycznie to zacznie się loteria: kto z was dwóch (z sąsiadem) odjedzie w karawanie na leżąco, a kogo powiozą samochodem z rączkami w bransoletkach, żeby sobie posiedział. (I nawet jak będzie chodził, to i tak będzie siedział)
którą opcję wolisz?

Miej tylko świadomość, że wielkiego wpływu na rezultat tej loterii nie masz. To nie musi być po Twojej myśli.

Dlatego radzę wcześniej spisać testament.
Link do komentarza
Cytat

Witam.W domu mieszkają dwie rodziny ,Ja mieszkam na poddaszu na którym chciałbym umieścić swój piec na węgiel CO i wpiąć się do tego samego kanału (ok.20x20cm) co lokatorzy z dołu .Pytanie czy można tak zrobić ,dwa piece pod jeden komin ?.Dziękuję



proponuję ci zacząć od początku - dlaczego chcesz na poddaszu mieć piec na węgiel?
ja wygląda instalacja teraz? napisz coś więcej, a na pewno uzyskasz jakąs radę...
Link do komentarza
Cytat

Panowie spokojnie nic takiego nie będę podłączał jeżeli zagraża to życiu,po prostu zapytałem .Mam problem bo muszę odłączyć się od pieca który jest w kotłowni na parterze.Muszę kupić piec i wygląda na to że postawić nowy komin .Instalacja w miedzi ,metraż 75m2 .Jaki komi i jaki piec chodzi czas i koszta


Jaki piec to sam musisz sobie na to odpowiedzieć.A co do komina to jeżeli masz możliwość a chyba to jedyne dobre rozwiązanie to postawić komin ocieplany zewnętrzny z nierdzewki.Koszt pieca zależy jakiego typu wybierzesz ,ale tak około 2500 do 3000 zł a komin to też zależy jaki wysoki i jakiej średnicy powiedzmy 180 średnicy i 7m wysoki to koszt około 3000 zł.
Link do komentarza
pisał wcześniej o piecu węglowym - zdecydowanie komin zewnętrzny ci zostaje...koszt to ci już mniej więcej mthyl podał, ale może być i więcej - jak dojdzie kilka nieprzewidzianych robót dodatkowo...

pierwszy z brzegu co znalezłem
http://allegro.pl/komin-dwuscienny-izolowa...1874632429.html
ten jest 5m...trzeba po prostu szukać....

ten dużo lepszy cenowo...4m, ale można wydłużyć o 1m za 200zł
http://allegro.pl/najlepszy-komin-ceramicz...1875621201.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...