Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

WM 08 /W.M.Pracownia Projektowania Miasta Gdańsk


Recommended Posts

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni Projektowania Miasta z Gdańska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. icon_cool.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=199:attachment

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Budujemy śliczny, funkcjonalny (oczywiście naszym zdaniem icon_biggrin.gif ) dom z WM Pracowni z Gadńska, szukamy "bliźniaków". Może ktoś już wybudował, albo zamierza budować? Chętnie podzielimy się doświadczeniami. 8)
[attachment=193:attachment]
[attachment=199:attachment][attachment=195:attachment][attachment=197:attachmentŁadny domek i garaż dwustanowiskowy, przyda się icon_smile.gif

Zastanawia mnie dlaczego daliście dwie pierwsze ścian warstwy z ceramiki, a reszte z bet. komórkowego.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przewidywał projekt, 0,5 m wysokości muru z ceramiki. Pytałam wykonawcę dlaczego tak jest, odpowiedział, że to stara metoda teraz już niestosowana. Zrobił tak bo my prosiliśmy, aby wszystko było zgodnie z projektem. Teraz myslę, że to dobry pomysł, wkrótce będą robione wylewki i beton komórkowy nie będzie chłonął wilgoci. Garaż większy przyda się bo nie ma piwnicy i choćby rowery gdzieś trzeba będzie trzymać, nie mówiąc już o wrsztaciku dla mojego męża icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

bardzo ladny dom, buduje podobny w Borkowie.
Okna dachowe sa wstawione czy nie, a jezeli tak to jak zabespieczone ? Moj wykonawca stanowczo mi odradzil wstawiania okien, jak mu powiedzialem, ze chce sie wprowadzic dopiero na drogi rok.

Pozdrawiam

m.runowski@op.pl
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Okna dachowe niestety czekają na wstawienie okien na parterze i drzwi, co nastąpi za kilka już dni. Też słyszeliśmy o licznych kradzieżach okin dachowych i nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie. Otwory okienne zabezpieczone grubą folią obciągniętą na ramie drewnianej przetrzymały świetnie całą zimą. Wszystkie okna i drzwi wstawimy jednego dnia.Przepraszam, ale dopóki jedna ekipa nie przypadnie na max. 2 otwory w ścianie, to nie jest możliwe wstawienie w jeden dzień PORZĄDNIE wszystkich okien i drzwi w domku jednorodzinnym. Po prostu przy takiej pracy trzeba zadbać o milion szczegółów. Złe wstawienie okien zniweczy cały trud przy "ocieplaniu" domu. O zniszczeniach nie wspomnę.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do drzwi ma być jedna ekipa, a do okien 3 więc chyba sobie poradzą w jeden dzień? Okien jest 7 dzieląc to na 3 ekipy to chyba jest OK. Okna połaciowe są wprawione tylko przywieźć skrzydła.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 tygodnie temu...
Panie Wentylek itp.! Nie rozumię co te wykłady mają do projektu domu WM 08 z Pracowni Projektowania Miasta? To jest miejsce do kontaktu z osobami budującymi taki dom i do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Chyba Pan pomylił tematy albo ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze trochę czytam i wyczytałem, że TEN DOM JEST W BUDOWIE, Aanie stoi już 30 lat. Dlatego sobie pozwoliłem napisać, bo mam firmę budowlaną, budujemy domy w całej Europie i wiem, że dom powinien być izolowany (40 kW/h m2) i posiadać wentylację (15m3/h na osobę) A mogę z wieloletniego doświadczenia stwierdzić, że projekt powinien uwzględziać takie elementy.

By rozróżnić czy projektant jest prawdziwy czy "malowany" nie odpowie na dwa pytania
- jakie jest przewidywane zużycie energii ?
- co zapewni stały, niezależny od pory roku, czy temperatury dopływ świeżego powietrza w ilości 15m3/h na osobę.
Idę o zakład, że zamiast odpowiedzi będą inwektywy lub milczenie, mało tego wiem nawet dlaczego tak będzie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Jako ze pracuje w pracowni ktora zaprojektowala dom WM 08 - Czajka odpowiadam na pytania
..............

7.1. Wentylacja nawiewna
Do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne umieszczone w górnej ramie okna .Dodatkowo dla wszystkich pomieszczeń sanitarnych zastosowano drzwi z kratka nawiewną dołem o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0.022 m2.

7.2. Wentylacja wywiewna
Do wentylacji pomieszczeń sanitarnych ( łazienka, w.c.), kuchni, garderób przyjęto wentylację wywiewną grawitacyjną kanałami prefabrykowanymi, o przekroju ř150mm każdy. Do wentylacji garażu oraz spiżarni przyjęto wentylację rurami wentylacyjnymi o przekroju ř150mm wyprowadzonymi normowo ponad połać dachu.
..............
..............
10.1. Właściwości cieplne przegród zewnętrznych i wewnętrznych
MZ2 - ściana zewnętrzna konstrukcyjna ocieplona-36 cm - k = 0.25 W/m2K
MW2 - ściana wewnętrzna ocieplona-28 cm - k = 0.48 W/m2K
MW5 - ściana wewnętrzna lekka -20 cm - k = 0.28 W/m2K
SD2 – dach ocieplony -k = 0.27 W/m2K
PG1-1 - posadzka mieszkania na gruncie ( I strefa ) -k = 0.29 W/m2K
PG1-2 - posadzka mieszkania na gruncie ( II strefa ) -k = 0.28 W/m2K

10.2. Gospodarka cieplna budynku
Zaprojektowany budynek, dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartościach współczynników przenika-nia ciepła poniżej wymaganych Rozporządzeniem M.S.W. i A. Z dn. 30 09 1007r. - Dz. U Nr 132 - zaliczyć można do energooszczędnych.
- Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną, przy kubaturze ogrzewanej 318 m3 wynosi - 6452 W.
- Wskaźnik cieplny budynku Qv = 20,3 W/m3 .
- Wskaźnik rocznej sprawności urządzeń grzewczych c.o. wynosi -h = 0,80.

10.3. Wymagania dotyczące oszczędności energii
Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami izolacyjności cieplnej i innych wymagań związanych z oszczędnością energii według Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 września 1997 roku (poz. 878).
Powierzchnia okien wynosi Ao = 25.15 m2
Powierzchnia rzutu poziomego budynku wynosi Az = 205.45 m2
Projektowane okna spełniają wymagania przepisów Aomax < 0,15 Az
Należy zastosować okna o współczynniku przenikania ciepłą równym 2,0 W/(m2 K)
Powiększanie okien w ramach istniejącej powierzchni domu jest ograniczone normą.

......

Jesli pan Panie Wentylek ma jakies jeszcze pytania to prosze pytac smialo:)

pozdrawiam
Hubert Kowalski
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No właśnie w sedesie nie zauważyłem żadnego przecieku, ścianki są suche.    A co do powrotu wody z bojlera do spłuczki to chyba nie powinno tak być w ogóle?  Przed remontem taka sytuacja nie miała miejsca i tak samo nic dziwnego nie działo się z licznikiem. Czy ta może być jakoś ze sobą powiązane?    Może głupie pytania zadaję, ale obecny stan nie bardzo mi odpowiada i wolałbym żeby było tak jak przed.
  • Myślę że gdyby można było oddzielne lokum to byłoby super co do powiększenia jest jakaś myśl .... Zobaczymy co nowego się wyklaruje bo sytuacja jest bardzo dynamiczna hahaha. Powiem szczerze że ręce mi już opadają i szczerze trochę mam dość ale jak już powiedziałam A musi być B. Napisałam kolejnego maila do nadzoru budowlanego zanim cokolwiek zacznę robić chcę mieć pewność 💯 że nie podejmę złej decyzji. Najlepiej byłoby gdyby jakiś fachowiec spoglądał na to wszystko swoim okiem i nam doradził, bo co firma od dachów to inna opinia i tak masło maślane. W urzędach też nie lepiej jedni mówią jedno drudzy co innego i weź tu bądź mądry. Ale dach będzie tylko jaki i jak zrobiony tego jeszcze nie jestem pewna. Pozdrawiam serdecznie
  • Pewnie nie pobiera, bo gdyby pobierał to byś widział że jest ciepła. Pewnie jest gdzieś pobór wody, no cudów nie ma, zapewne na spłuczce w sedesie lekko cieknie. Może też być jakaś poduszka powietrzna w tym bojlerze i w innych częściach instalacji, no i po poborze wody może dobijać przez jakiś czas do pełnego ciśnienia, stąd może przez chwilę po zakręceniu wody jeszcze licznik się kręcić, ale to tylko przez chwilę a nie przez godzinę czy dłużej. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce gdy w instalacji też jest jakieś naczynie przeponowe, ale u Ciebie chyba takiego nie ma na instalacji. Tak więc nic tylko raczej delikatny przeciek w sedesie. Przyjrzyj się dokładnie czy nie leci cały czas woda.  
  • Rozumiem - ale przedstawiam opcję 
  • Przy zamkniętym zaworze głównym licznik stoi, wiadomo, ale spuszczając wodę spłuczka napełnia się wodą z bojlera. Przy odkręconym zaworze i braku jakiegokolwiek poboru wody widać, że licznik się obraca bardzo powoli. A czy przy otwartym zaworze pobiera też wódę z bojlera to nie potrafię stwierdzić. Licznik bije na plus.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...