Skocz do zawartości

drewniana podłoga w łazience!


pagero

Recommended Posts

Cytat

wystawiłem wątek jeden raz a pojawił się! dwa razy!
ale po co te nerwy i ta agresja !?



bez jaj ... każdy z tych wątków ma inny tytuł i treść .... różnią się , więc nie jest to tak, że Ci się kliknęło i wysłało kilka razy .... z premedytacją to zrobiłeś - 4 wątki o tej samej tematyce ..... a mogło być tak pięknie - wystarczyło zawrzeć swoje pytania w jednym wątku ...
jeśli to Twoje pierwsze forum na którym piszesz i po prostu nie potrafisz tudzież jeśli nie jest to bezczelna ukryta reklama podłóg jednej firmy to wybaczam i zwracam honor ...
będę obserwować rozwój wydarzeń....
Link do komentarza
Cytat

zastanawiam się również czy warto jest kłaść drewno na podłogę w łazience? słyszałem że jest to możliwe ! proszę o informacje na ten temat! sposoby konserwacji i dbania o drewno ze względu na wilgoć ?




Warto czy nie warto? Nie warto bo drogo, ale warto bo stylowo. Jest to możliwe a nawet wykonalne. Napisz teraz, gdzie słyszałeś i gdzie już szukałeś informacji. Możliwe, ze znajdziesz tu ich potwierdzenie i szybko rozwiejemy twoje wątpliwości.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Może i jest stylowo, ale... Jestem ciekawa jak długo takie drewno wytrzyma w łazience?



Ja tez jestem ciekaw bo nie mam, ale skoro wytrzymuje na tarasach i łaźniach to i w łazience wytrzyma. Nie zakładajmy, że drewno to jedynie materiał budowlany zakupiony w kraju i z etykieta "sezonowane" bi jak nie to się zeschnie albo wypaczy.

Drewno to nie tylko sosna, dąb, buk icon_smile.gif
Link do komentarza
Dobra, ekspert nie jestem i wiem tyle co wyczytam - więc proszę się nie śmiać.

Z tego co wiem ( pytałam o ten cud techniki w wątku dotyczącym chyba .. pralni ? ) Są teraz specjalne panele, do pomieszczeń o zwiększonym stopniu wilgotności. Tutaj do poczytania nie jest to aż taka nowość, bo artykuły ( takie raczej reklamowe ) są i z roku 2006. No skoro szturmem nie wzięły rynku to chyba taka super sprawa to nie jest i nie znam niestety nikogo, kto by je miał u siebie.

Szczerze - może autor rozwieje moje wątpliwości ;) Czy jak taką łazienkę zaleje nam sąsiad to podłogi (cenzura ) nic nie trafi ? Nie powiem, że to jest brzydkie, ale .. Sporo ostatnio kopię, ale żadnych naprawdę wiarygodnych informacji w tym temacie nie spotkałam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

rzeczywiście niewiele tych informacji w sieci. Znalazłam wypowiedź o tym, że taką podłogę (teak albo bambus) trzeba olejować kilka razy do roku! I nalezy zastosować specjalną fugę.


Podłoga w łazience to moim skromnym zdaniem to tylko teak, świetnie się sprawdza, a konserwacja wcale nie jest taka uciążliwa i trudna. Co do "podłóg z fugami" to chodzi o podłogi okrętowe, bardzo fajne i estetyczne rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

zastanawiam się również czy warto jest kłaść drewno na podłogę w łazience? słyszałem że jest to możliwe ! proszę o informacje na ten temat! sposoby konserwacji i dbania o drewno ze względu na wilgoć ?


Jak najbardziej warto, nadaje się do tego drewno Teak, Merbau, jest samo w sobie już dobrze zaolejowane. Po ułożeniu cyklinujemy, szpachlujemy oraz w zależności od wsiąkania olejujemy z reguły wychodzi 2 razy. W zależności od użytkowania można 1 raz na rok zastosować preparat o nazwie eukula refrescher, do bieżącej konserwacji eukula pflegeemulsion i podłoga jest na długie lata.
Link do komentarza
Cytat

Jak najbardziej warto, nadaje się do tego drewno Teak, Merbau, jest samo w sobie już dobrze zaolejowane. Po ułożeniu cyklinujemy, szpachlujemy oraz w zależności od wsiąkania olejujemy z reguły wychodzi 2 razy. W zależności od użytkowania można 1 raz na rok zastosować preparat o nazwie eukula refrescher, do bieżącej konserwacji eukula pflegeemulsion i podłoga jest na długie lata.




Bardzo cenna informacja biorąc pod uwagę fakt, że o konserwacji podłóg z gatunków egzotycznych mało kto wspomina. Może z uwagi na cenę tego materiału - a tu jescze koszty konserwacji. Czar pryska. icon_smile.gif

Klient często nie zdaje sobie sprawy, że nie ma drewna, którego nie trzeba okresowo konserwować.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...