Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Z katalogu, a jakby indywidualny


Recommended Posts

Cytat

My wybraliśmy z katalogu, ale już w pracowni dokonalismy tylu zmian, że tylko obrys domu pozostał nienaruszony. Było to dużo tańsze, a całkowicie spełniło nasze potrzeby.Architekt wykonał nowy projekt na bazie gotowca czy kreślił na tym gotowcu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak mógł kreślić na gotowcu? Zmieniły się funkcje niektórych pomieszczeń, podniesiona ścianka kolankowa i kąt nachylenia dachu. Chyba takich zmian nie da się "kreślić na gotowcu" icon_lol.gifA mogę (z czystej ciekawości pytam) wiedzieć, ile kosztowało to dostosowanie projektu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie, że pytać można icon_cool.gif Za projekt 1200 i za wszystkie zmiany też 1200, plan zagospodarowania i adaptacja do naszej działki też zrobiona od razu. Kompletny projekt przygotowany do złożenia w starostwie kosztwał 3100 zł, myślę, że to cena OK!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Cytat

A pewnie, że pytać można 8) Za projekt 1200 i za wszystkie zmiany też 1200, plan zagospodarowania i adaptacja do naszej działki też zrobiona od razu. Kompletny projekt przygotowany do złożenia w starostwie kosztwał 3100 zł, myślę, że to cena OK!


To bardzo tanio. Nam za takie coś krzyczą minimum 4500netto!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za projekt 1200 i za wszystkie zmiany też 1200, plan zagospodarowania i adaptacja do naszej działki też zrobiona od razu. Kompletny projekt przygotowany do złożenia w starostwie kosztwał 3100 zł, myślę, że to cena OK!

Czy robiliście te zmiany w biurze w, którym kupowaliście projekt?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy robiliście te zmiany w biurze w, którym kupowaliście projekt?


Tak, wszystko było robione w biurze, w którym powstał projekt. Myślimy, że to najlepsze rozwiązanie, bo projektant zna swój domek i łatwiej jest coś zmieniać, może i taniej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
My również zakupiliśmy gotowy projekt i dokonaliśmy kilku zmian... w sumie zmiany bardzo nie duże i bardziek z konieczności wynikających z wielkości działki ale w sumie przy okazji troszkę zaoszczędziliśmy a zmienialismy tylko to co trzeba było by mozna było pobudować nasz domek
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesiące temu...
Cytat

My wybraliśmy z katalogu, ale już w pracowni dokonalismy tylu zmian, że tylko obrys domu pozostał nienaruszony. Było to dużo tańsze, a całkowicie spełniło nasze potrzeby.


skoro zostaly tylko sciany z oryginalnego projektu , to ile to kosztowalo??te zmiany?
serdeczne dzieki i powodzenia w budowie!!!!
PS: podoba mi sie KRAB (100 m.kw.)--okolo
moze znasz/cie ten projekt lub Wasi znajomi???
pragne wiedziec jak najwiecej nt. temat

serdzeczne dzieki !!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ceny gotowych projektów z przeróbkami oraz tych robionych na zamówienie są w praktyce dość zbliżone (choć chyba jednak trochę tańszy jest projekt gotowy z przeróbkami).
Nie zapominajmy jednak o czymś takim że o wiele łatwiej jest uniknąć wielu błędów szczegółowo analizując interesujący nas gotowy projekt dopasowując go do naszych potrzeb niż projektując do od podstaw.
To co podają biura projektowe to zwykle wielokrotnie sprawdzone w realizacji pomysły.
A naprawdę o wiele drożej wychodzi gdy mamy "na chybcika" wprowadzać zmiany przy budowie czy też w momencie gdy pracujący w pośpiechu projektant zapomniał czegoś dodać i dom może okazać się za słaby i niespodziewanie trzeba wysupłać skądś dodatkowe pieniądze lub na odwrót - projektant wyliczył za dużą ilość stali, dodał zupełnie niepotrzebną ściankę - tak że dom owszem - jest mocny ale nadający się do budowy na szkodach górniczych a nie w łagodnym terenie bez utrudnień...
A koszty rosną ...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak. To przecież Śląsk. Przyznam że wizja budowania na szkodach górniczych wydaje mi się nieco ryzykowna ale jak już ktoś zdecyduje się na taką budowę to potem będzie pewnie patrzył z pobłażaniem na sieroty żalące się na na przkład podmokłe tereny ich działek.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Jeśli projekt gotowy kosztuje ok 1400 a za przeróbki architekt śpiewa ponad 3 tys. to ja tego nie nazywam ceną zbliżoną.Kiedy idzie się do biura to nie kupuje się gotowego projektu, tylko kartki zamazane jakimiś liniami!!! Dopiero podpis architekta czyni z tych kartek projekt, a urząd czyni z nich dokumentacje budowlaną i daje pozwolenie na budowę.
Architekt który wprowadza zmiany w projekcie i go podpisuje całkowicie za niego odpowiada a nie człowiek który narysował te kilka kresek na papierze. To na niego spada odpowiedzialność poprawnie wykonanego projekt budowlano architektonicznego!!!
Uważam ze cena 3000zł za tą odpowiedzialność to śmieszne pieniądze i wynikają chyba z nie wiedzy architekta co podpisuje!!!
Po za tym ludzie, budujecie dom, inwestycje na kilka set tysięcy złotych i chcecie to zrobić wg planu/ projektu który kupicie byle gdzie za jakieś marne pieniądze?!? A potem jest zdziwienie dlaczego ten dom kosztuje więcej niż powinien?!?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...