Skocz do zawartości

Kłopot z doborem materaca dla dziecka


pestka27

Recommended Posts

Mamy 3-letniego synka, urządzamy mu pokoik, bo już własny kącik w pokoju rodziców to za mało ;) Szafki, szufladki i inne mebelki już są, jednak mamy kłopot z łóżeczkiem, a mianowicie chodzi mi o materac dla Michałka.
No i teraz mam pytanie do rodziców: na jakich materacach śpią Wasze pociechy? jaki materacyk będzie odpowiedni dla małego dziecka? Pani w sklepie mówiła, że najlepszy będzie z gryką, ale poczytałam w internecie opinie na temat materacy gryczanych i jest dużo negatywnych opinii, więc już sama nie wiem :(
Link do komentarza
Cytat

materace z kokosem? ale to z samego kokosu czy jak? czy z czymś jeszcze? bo ja zielona jestem w tym temacie icon_smile.gif a gdzie można kupić takie egzotyczne materace? icon_smile.gif


Materace nie są egzotyczne.Posiadają wkład piankowy lub sprężynowy a na górze wkład z kokosa.Moje dzieci własnie od 3 roku zycia spią na materacach hildinga 3010.Materac ze sprężynami kieszonkowymi oraz pianką wysokoelastyczną z siedmioma strefami twardości.Dzieci mają już 9 i 11 lat i nadal na nich śpią a materace jak nowe.Dodatkowo materace mają zdjemowane pokrowce nasaczone zwiazkiem hypoalergicznym zapobiegajacym rozwojowi plesni i grzybow.To chyba tyle:)
Link do komentarza
Z zasady materac powinien być:
- odpowiednio twardy,
- przewiewny,
- jak najmniej „sztuczny”, zwłaszcza w części bezpośrednio pod ciałem,
- pożądane jest też to, aby można go było „wyprać” (zwłaszcza jeśli chodzi o materac dla małego dziecka).

Co do tej naturalnej „wykładki” – w sumie nie bardzo istotne jest z czego ją wykonano, każde jej „wypełnienie” ma swoje wady i zalety, reszta to czysty marketing.

Do mnie trafia pogląd, że człowiek najlepiej się czuje w otoczeniu tego, co go „naturalnie” go otacza – czyli jest naturalnie dostępne w danym klimacie.

U nas, od zarania dziejów spano na słomie (w tym gryczanej), trawie morskiej ( kiedyś z zatoki puckiej) czy też końskie włosie (do dzisiaj uważane za najlepsze wypełnienie).
Link do komentarza
odnośnie materaców z kokosem - jest to taka wkładka, która zapewnia prawidłową twardość materacowi. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, a dodatkowo jest zalecana dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Materace z wkładką kokosową zalecane są właśnie małym dzieciom, ponieważ ich kręgosłup jeszcze się kształtuje i potrzebuje odpowiedniego utwardzenia pod kręgosłupem.
Mają świetne produkty pod względem ich składu i jakości. Wiem, bo znajomi kupili swoim dzieciom i bardzo zachwalają! Synowi (7 lat) kupili bodajże materac piankowy z kokosem Muminek, a córeczce piankowy memory smerf. Mała ma 3 latka.
Link do komentarza
Jak materac dla dziecka to słyszałam że musi być piankowy (w żadnym wypadku nie sprężynowy!). Najlepiej jak jest właśnie twardy (tu kokos albo gryka to już obojętnie) i jak ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, dlatego dobra jest też wkładka lateksowa, bo ma te właściwości a dodatkowo jest świetna jeśli chodzi o ułożenie kręgosłupa:-)
Link do komentarza
Materace z wkładem gryczanym są mniej twarde niż materace z wkładem kokosowym, jednak zaleca się, by dzieci spały na materacach twardych. Tak samo jak kokos mają właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne i też nie pochłaniają wilgoci. Cenowo jednak materace z wkładem kokosowym są tańsze :-) i często też producenci dają na nie dłuższą gwarancję, ponieważ są bardziej trwałe. Edytowano przez cola123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Uważam że materac powinien być w miarę miękki i dopasowywać sie do ciała i bezwzględnie zapewniać komfort. Abstrahuję tu od sytuacji skrajnych, jeżeli ktoś waży ponad setke niech zapomni o materacu nawet miękko-twardym, jak również dla małego dziecka kupowanie materaca twardego to sadyzm jest lekkie i będzie spalo jak na podłodze. Nalezy wybierać materace raczej tanie ponieważ bez żalu mozna je wymienić ze wzgledów estetycznych i higienicznych. Żeby nie wiem co to i tak rózności się w nich namnożą jak również zdarzają się czasem inne fizjologiczne wypadki, wszak jesteśmy tylko ludźmi i nie ma sensu spać na czymś takim w nieskończonośc
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kochani rodzice, ja Wam tylko chciałam przypomnieć o jednym - dla dziecka małego wybieracie materacyk jak .. perełkę, a jak dziecko rośnie ładujecie je na jakiś "cud z marketu". Więc może w tej kwestii chwilka zastanowienia ?

Poza tym - czy z gryki czy z kokosa - o ile lekarz nie postanowi inaczej ( mogę się niektórzy dziwić, ale tak bywa ) jedna chwała. Zatroszczcie się o odpowiednie ustawienie ( w przypadku niemowląt ), częste przewracanie itp. I nie narzekajcie tak na grykę, bo jakoś pokolenie, które się na niej wyspało, jest znacznie prostsze niż to, które przysypia nad komputerem.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Poniewaz produkuje i sprzedaje lozka, a ze kazde wyposazam w stelaz i materac, to moze wtrace swoje trzy grosze icon_smile.gif Jezeli chodzi o materace dla doroslych, to w ofercie mam jedna marke (na "t") - dlaczego jedna? Ano dlatego, ze nie ma lepszej. Jezeli chodzi o poduszki, to mam dwie, bo ta druga nie odbiega jakoscia od tej na "t" icon_smile.gif
Jezeli chodzi o dzieci, to podziele sie obserwacja: moja prawie-dwulatka ma lozeczko z materacem podarowane przez znajomych (mieszkali akurat w Belgii, to i lozeczko tamtejsze). Materac jest dosc twardy, wypelniony nie wiem czym icon_biggrin.gif Smykalke do spania dziewczyna odziedziczyla po tacie, ale jednak na tym twardym materacu ciagle sie wierci, co zazwyczaj konczy sie stuknieciem glowa w szczebelki i pobudkowym falstartem. Zrobilem pare testow (mozna bedzie przypiac metke "testowane na dzieciach" icon_smile.gif) no i wyszlo, ze na materacu termoelastycznym nie kreci sie i nie przewraca z boku na bok, tylko spokojnie spi. Nawet nie wspominam, ze jak spi na lozku rodzicow, to prawie jak spiaca krolewna (no ze gleboko i nieruchomo, a nie ze przez wiele lat) - no ale tego nie wliczam, bo z wiadomych wzgledow wypaczyloby wyniki testow. Z ciekawostek - uwielbia zasypiac na poduszce ortopedycznej (zona ma na "t", ja te druga), jak sie jej za wczesnie probuje zabrac (uzywamy tylko przy zasypianiu, bo to rozmiar regular, wiec sie dla dziecka nie nadaje - jest za duza), to wpija sie w nia jak kociak i nie chce oddac. Taka poduszka swietnie sie tez nadaje do ulozenia malego bobasa do karmienia piersia (ale to wczesniej niz w wieku 2 lat ;))
Reasumujac, twardy materac - tylko w ramach kar cielesnych (dla dziecka) albo samoumartwiania (dla rodzicow, jak beda musieli wstawac kilka razy w nocy).
Jak trzeba, to poprosze zaprzyjaznionego ortopede albo rehabilitanta o bardziej naukowe uzasadnienie niz "pewnie, ze moze spac na takim materacu" (bo oczywiscie nie obylo sie bez konsultacji ze specjalistami - w koncu to pierwsze dziecko) icon_biggrin.gif Edytowano przez Marcinus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Poniewaz produkuje i sprzedaje lozka, a ze kazde wyposazam w stelaz i materac, to moze wtrace swoje trzy grosze icon_smile.gif Jezeli chodzi o materace dla doroslych, to w ofercie mam jedna marke (na "t") - dlaczego jedna? Ano dlatego, ze nie ma lepszej. Jezeli chodzi o poduszki, to mam dwie, bo ta druga nie odbiega jakoscia od tej na "t" icon_smile.gif
Jezeli chodzi o dzieci, to podziele sie obserwacja: moja prawie-dwulatka ma lozeczko z materacem podarowane przez znajomych (mieszkali akurat w Belgii, to i lozeczko tamtejsze). Materac jest dosc twardy, wypelniony nie wiem czym icon_biggrin.gif Smykalke do spania dziewczyna odziedziczyla po tacie, ale jednak na tym twardym materacu ciagle sie wierci, co zazwyczaj konczy sie stuknieciem glowa w szczebelki i pobudkowym falstartem. Zrobilem pare testow (mozna bedzie przypiac metke "testowane na dzieciach" icon_smile.gif) no i wyszlo, ze na materacu termoelastycznym nie kreci sie i nie przewraca z boku na bok, tylko spokojnie spi. Nawet nie wspominam, ze jak spi na lozku rodzicow, to prawie jak spiaca krolewna (no ze gleboko i nieruchomo, a nie ze przez wiele lat) - no ale tego nie wliczam, bo z wiadomych wzgledow wypaczyloby wyniki testow. Z ciekawostek - uwielbia zasypiac na poduszce ortopedycznej (zona ma na "t", ja te druga), jak sie jej za wczesnie probuje zabrac (uzywamy tylko przy zasypianiu, bo to rozmiar regular, wiec sie dla dziecka nie nadaje - jest za duza), to wpija sie w nia jak kociak i nie chce oddac. Taka poduszka swietnie sie tez nadaje do ulozenia malego bobasa do karmienia piersia (ale to wczesniej niz w wieku 2 lat ;))
Reasumujac, twardy materac - tylko w ramach kar cielesnych (dla dziecka) albo samoumartwiania (dla rodzicow, jak beda musieli wstawac kilka razy w nocy).
Jak trzeba, to poprosze zaprzyjaznionego ortopede albo rehabilitanta o bardziej naukowe uzasadnienie niz "pewnie, ze moze spac na takim materacu" (bo oczywiscie nie obylo sie bez konsultacji ze specjalistami - w koncu to pierwsze dziecko) icon_biggrin.gif



100% racji. Skoro dla dorosłych wygodny i zdrowy materac to taki, który równomiernie podpiera kręgosłup na całej długości, to dlaczego w przypadku dzieci miałoby być inaczej?

Materac powinien być przede wszystkim sprężysty (nie miękki), czyli dobrze dopasowywać się do kształtu ciała dziecka. Więc raczej nie kokosowy. Rodzice, zanim kupią dziecku taki "zdrowotny" przeżytek, niech się najpierw sami na czymś takim prześpią.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

materac to jedno, a poduszka? od kiedy możną ją 'serwować' dziecku? bo niemowlęta powinny spać na płasko... a potem?




witam


co do tego spania na płasko to lekarz logopeda stwierdził,

że Szymek ma tyłozgryz z powodu takiego wlaśnie "płaskiego" leżenia.

poleca klin pod materac

Do małego łóżeczka materac kupilismy gryczano kokosowy.

kokos
pianka
gryka

producent zalecał najpierw układać na kokosie a gdy dziecko zaczyna wstawać w łóżeczku-na gryce


w sierpniu Szymek dostał większe łóżeczko 160cm długości

materac też dokupiliśmy taki jak do niemowlęcego

pozdrawiam Edytowano przez maniuś-maniek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

co do tego spania na płasko to lekarz logopeda stwierdził,

że Szymek ma tyłozgryz z powodu takiego wlaśnie "płaskiego" leżenia.

poleca klin pod materac

Do małego łóżeczka materac kupilismy gryczano kokosowy.

kokos
pianka
gryka


Od spania płasko czy na materacu, który nie układa się do ciała malucha? Może porozmawiaj z ortopedą.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Najlepszym wyborem będzie właśnie materac kieszeniowy z matą kokosową - wygodny, dopasowujący się do ciała, a zarazem mata kokosowa zapewnia przewiewność i stosunkową twardość.



Jeżeli ma się dopasować do ciała to lepszy będzie taki:
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,kata...astyczne,prod,0
ale wcale nie jestem przekonany żeby to był dobry wybór, dla 3 latka to może i by się już nadał, ale mniejsze dzieci mogą mieć problem żeby się podnieść czy przekręcić. Wydaje mi się że lepszy by był materac z latexem (antyalergiczny), zas co do gryki to poszukaj na forach w tym zagranicznych, nie wiem czemu ci to polecała sprzedawczyni, ale to jest chyba jakieś nasze krajowe "cudo", co ciekawe materacu z gryki dla dorosłych nie uswiadczysz:)
Link do komentarza
Zacytuję jeszcze fragment wpisu z naszego bloga:

Cytat

Małe dzieci w pierwszych miesiącach życia spędzają z łóżeczku nawet do 20 godzin na dobę! Jest to stadium kiedy dziecko najszybciej się rozwija. Dlatego należy jak najlepiej zadbać o odpowiedni materacyk.
Dawniej uważano że najlepsze są twarde materace, co niestety mija się nieco z prawdą, gdyż nie pozwalają one wygodnie ułożyć się dziecku. Takie materace mogą uciskać albo wykrzywiać kręgosłup. Najlepszym rozwiązaniem są materace które są elastyczne (ale nie za miękkie) warto zastanowić się nad materacykiem lateksowym.
Zdarzają się przypadki że dzieci mają alergie, a rodzice nie koniecznie muszą o tym wiedzieć. Dlatego najlepiej wybrać model antyalergiczny. Warto wspomnieć że dzieci do 6 miesiąca (a najlepiej do drugiego roku życia) nie powinny spać z poduszką.

Starsze dzieci podobnie jak dorośli powinny mieć średnio-twardy materac, który nie ingeruje w naturalną krzywiznę kręgosłupa. Najtrudniejszą kwestią w tym wypadku jest dobranie rozmiarów łóżeczka i materaca. Małe dzieci szybko rosną, wiec trzeba się liczyć z częstą wymianą materaca lub kupnem większego modelu. W wypadku dzieci po 14-16 roku życia - kiedy to już tak gwałtownie nie rosną. Polecam wybrać materac który będzie służył przez dłuższy okres czasu. Warto zastanowić się nad pełnowymiarowym modelem z wyższej półki, najlepiej kieszeniowym, który zapewnia największa wygodę snu.



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Pianka wysokoelastyczna "kaltschaum" o wysokości 12 cm w połączeniu z termoelastyczną pianką o grubości 4 cm. Pianka termoelastyczna zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury ciała idealnie dopasowując się do jego kształtu.



Pianka wysokoelastyczna nie jest dobrym pomysłem dla dziecka, pod wpływem temperatury ciała, zapadnie się nieco i dziecko, zwłaszcza małe będzie miało problem z przekręceniem się. Jeśli już to materac wysokoelstyczny, jest twardszy i sztywniejszy, ale mimo wszystko ja polecam materac z lateksu kokosowego - naturalny, przepuszcza powietrze, nie rozwijają się roztocza i bardzo tani:
https://forum.budujemydom.pl/Klopot-z-dobor...cka-t16849.html
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Tak jak napisał ci użytkownik Materace-bogart lepiej kupić materac lateksowy z kokosem. Mironron miał zapewne na myśli pianki termoelastyczne a nie wysokoelastyczne, bo te w istocie "zapadają się" pod wpływem temperatury. Nie jest to dobry pomysł, bo jak się pod dzieckiem (małym) zapadnie, to może mieć problem aby się przekręcić - tym samym łatwo o skrzywienie kręgosłupa, bo dzieci jeszcze nie mają dostatecznie ukształtowanego systemu kostnego. Zdecydowanie odradzam termoelastyczne dla dzieci, poza tym jego koszt dla dziecka to ok 500zł, dla porównania latex+kokos to ok 70zł (ceny ze sklepu comfortbe)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata temu...

3 lata to już nie taki mały dzieciak :) My mamy córkę w podobnym wieku - 4 lata. Do tej pory spała na materacu piankowo-kokosowym i było to fajne rozwiązanie. Ponieważ już nam zaczęła wyrastać z łóżeczka i materaca, a też niedawno jej remontowaliśmy pokoik to kupiliśmy łóżko ze stelażem w rozmiarze dorosłym - czyli 200x80, żeby było już przyszłościowe bo to jednak spory wydatek, a co do materaca zostaliśmy przy piankowym co ma po jednej stronie też kokos, bo jak do tej pory jej było na takim wygodnie to nie będziemy zmieniać. Nasz poprzedni materac był kupiony 4 lata temu z łóżeczkiem i nawet już nie pamiętam jaka to była firma. Na szczęście do tej pory takie materace z pianki i kokosu są popularne i to też w rozmiarach dla dorosłych, my po długim namyśle kupiliśmy jej nowy materac. Myślę, że zakup podobnego rodzaju materaca przy wymianie stary na nowy jest dobrym rozwiązaniem, bo wygoda jest podobna i dziecko szybko się przyzwyczai. :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gryka najgorsze co może być, tak się dowiedziałem w sklepie ale też u lekarza. Trzeba pamiętać, że bardzo często pojawiają się robaki.

Zdrowie i komfort dziecka jest dla nas bardzo ważne dlatego mamy materac + ochraniacz i prześcieradło. Przekonano nas do piankowego firmy aerosleep, zresztą mamy z tego cały komplet. W sklepie kazano nam zwrócić uwagę, że materac powinien mieć 3 warstwy powietrzną, chłonną i nieprzemakalną. I o odpowiedniej twardości. Ochraniacz zapewnia dodatkowe zabezpieczenia i oddziela od materaca, a prześcieradło daje lepszą cyrkulację powietrza.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście, że tak. Takie materace są oczywiście droższe, ale dobierając odpowiedni zestaw, a więc nie tylko materac, ale także ochraniacz oraz prześcieradło możesz być pewna, że dziecko ma zapewnione komfortowe warunki. Antyalergiczny materac odizoluje dziecko od alergenów znajdujących się wewnątrz materaca, a sam będzie zbudowany z materiałów, które w jak najmniejszym stopniu szkodzą dzieciom, tymbardziej dzieciom-alergikom, które wymagają szczególnej opieki. Tak jak w przypadku mojego dziecka.

Edytowano przez Policjant (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Jak chodzi o alergika to troche sie moge - niestety- wypowiedziec. czy to dobry materac czy chwyt reklamowy zalezy od firmy i materaca pewnie, patrzec trzeba na certyfikaty, opinie, nagrody i właściwości - Ja wybrałam dla mojego dzieciątka taki Materac Sensitive  nie jest na pwno chwytem reklamowym bo juz same możliwości - pokrowiec do prania w 60* , wypełnienie można zamrażać w zamrażarce po zwinieciu co zabija alergny, poza tym ma jakies coś ( protektor??? nie pamietam nazwy) w pokrowcu co chroni przed roztoczami i zapobiega pleśniom i grzybom . Czyli ochrona z każdej strony

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

W materacach z gryki i kokosu mogą zagnieździć się robaki przez wilgotne środowisko. Sam miałem podobną sytuację, po miesiącu mój syn zaczął mieć ślady ugryzień i jak tylko rozcięliśmy piankę i zorientowaliśmy się co było przyczyną, od razu wyrzuciliśmy  to coś. Zainwestowaliśmy w droższy materac, co prawda też piankowy, ale przewiewny (ma piankę "fly-dry"). Nie ma naturalnych tworzyw ale wiem, że jest bezpieczny. Gdyby ktoś był zainteresowany to materac SUITE BEDDING. Polecam przejrzeć ofertę hildinga, mają dobre, antyalergiczne materace.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 30.09.2017 o 17:57, fellykZ napisał:

Też właśnie teraz szukam i powiem szczerze, że trudno się na coś zdecydować. Materac ma być dla 12 latka, który ma już swoje wymagania dotyczące wyglądu czy wygody. Nie jest łatwo coś kupić, bo sporo kiepskich produktów jest, które po roku, dwóch się wyrabiają.

Szanowny Panie,
Dobrze dobrany materac zagwarantuje dziecku odprężający sen oraz witalność następnego dnia. Powinien Pan zwracać uwagę na hipoalergiczność materaca, jakość sprężyn, możliwość zdejmowania i prania pokrowca, dobór odpowiedniej poduszki. Rekomenduję zakup materaca Dormeo® iMemory S Plus. Materac wykorzystuje technologię Octaspring®, posiada elastyczne sprężyny piankowe, które bardzo dobrze podpierają ciało w trakcie snu, zapewniając tym samym komfortowy sen. Dodatkowym plusem jest wielokrotnie skuteczniejsze odprowadzanie z materaca wilgoci, dzięki zastosowanej unikatowej technologii.

Link do komentarza
9 godzin temu, Dormeo napisał:

Szanowny Panie,
Dobrze dobrany materac zagwarantuje dziecku odprężający sen oraz witalność następnego dnia. Powinien Pan zwracać uwagę na hipoalergiczność materaca, jakość sprężyn, możliwość zdejmowania i prania pokrowca, dobór odpowiedniej poduszki. Rekomenduję zakup materaca Dormeo® iMemory S Plus. Materac wykorzystuje technologię Octaspring®, posiada elastyczne sprężyny piankowe, które bardzo dobrze podpierają ciało w trakcie snu, zapewniając tym samym komfortowy sen. Dodatkowym plusem jest wielokrotnie skuteczniejsze odprowadzanie z materaca wilgoci, dzięki zastosowanej unikatowej technologii.

Ciekawe, jestem zainteresowany tematem, zwłaszcza tymi właściwościami hipoalergicznymi. Pan mi powie, bo dziecko ma wybrane łóżko w kształcie samochodu policyjnego. Czy do takiego łóżka można dopasować materac? Pod łóżkiem jest drewniany stelaż. Namawiam syna, aby pod łóżkiem nic nie trzymał, ale jak to w pokoju dziecka pod łóżkiem znajduje się praktycznie wszystko!

Link do komentarza

Dobrze będzie zaopatrzyć się w porządny materac, który posłuży więcej niż rok, nawet jeśli dziecko jest jeszcze małe. Ja wybrałem materac o wymiarach 80x200 dla swojej córki-4 lata. Postanowiliśmy kupić większe łóżko bo nie było co do tego przeciwwskazań, a stwierdziliśmy z żoną, że lepiej zainwestować w coś lepszego niż kupować kolejne materace w miarę jak dziecko będzie rosło. Wybraliśmy materac Energika marki Bedding, piankowo-kieszeniowy. Jak dotąd nie ma z nim żadnych problemów, zauważyliśmy, że jest antyalergiczny i dobrze nie gromadzi wilgoci. Córka jest zadowolona i śpi jak suseł. Myślę, że ten model posłuży jej parenaście lat. 

Link do komentarza
12 godzin temu, fellykZ napisał:

Ciekawe, jestem zainteresowany tematem, zwłaszcza tymi właściwościami hipoalergicznymi. Pan mi powie, bo dziecko ma wybrane łóżko w kształcie samochodu policyjnego. Czy do takiego łóżka można dopasować materac? Pod łóżkiem jest drewniany stelaż. Namawiam syna, aby pod łóżkiem nic nie trzymał, ale jak to w pokoju dziecka pod łóżkiem znajduje się praktycznie wszystko!

Materac Dormeo® iMemory S Plus dostępny jest w różnych rozmiarach. Najmniejszy materac to 80x200, a największy 180x200, tak więc bez trudu można go ułożyć na wybranym przez syna łóżku. Proszę tylko pamiętać, aby stelaż łóżka nie był zniszczony i zaatakowany przez wilgoć. Syn może trzymać swoje rzeczy pod łóżkiem, gdyż materac nie chłonie wilgoci. Rekomenduję jedynie, aby materaca nie kłaść bezpośrednio na podłodze.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Prezes firmy uprawiał koszykówkę i ma dzieci dwumetrowego wzrostu.

Nic w tym dziwnego. Widziałem, na włąsne oczy, że dzieciaki mają takie łóżka spore, często rodzice sami robią łóżka, bo ojciec majsterkowicz i chce ogarnąć coś fajnego dla dzieciaka. Np. https://www.google.pl/search?q=oryginalne+łóżka+dziecięce&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi8wJTenNTWAhWIAJoKHVIFAroQ_AUICigB&biw=1366&bih=637#imgrc=jNxQ54DFPapgVM: (sory za link, służy przykładowi). Wtedy większy materac niż taki standardowy w łóżkach dziecięcy ch jest wskazany :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W teorii dla dzieci lepsze będą twardsze materace, najlepiej utwardzane warstwą kokosu z przewiewną warstwą pianki, takie są najbezpieczniejsze dla dzieci. Z materacy, z którymi miałam do czynienia mogę polecić Hilding Kołysanka i Hilding Dobranocka, są wytrzymałe, higieniczne i mają doskonałą wentylację powietrza.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...