Skocz do zawartości

Ściana trójwarstwowa


Recommended Posts

Witam
Remontując poddasze natknąłem się na taki otóż problem .
Ściany boczne wymurowane na wysokość około metra jak i fajer mury są tylko z jednego pustaka grubości około 24 cm chcą zniwelować nierówności typu belki nierówności w murze raz to z grubszego pustaka raz z cieńszego itp. postanowiłem obmurować wszystko dookoła pustakiem tzw suporeksem o grubość 12 cm tylko ze względu na nierówności jak i inne przeszkody postanowiłem z murem z tzw. suporeks-a odsunąć się o około 20 cm i teraz mam pytanie czy w powstałą szczelinę mogę tam włożyć wełnę mineralną by nie pozostawiać tej szczeliny pustej ? Edytowano przez uzarex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam
Remontując poddasze natknąłem się na taki otóż problem .
Ściany boczne wymurowane na wysokość około metra jak i fajer mury są tylko z jednego pustaka grubości około 24 cm chcą zniwelować nierówności typu belki nierówności w murze raz to z grubszego pustaka raz z cieńszego itp. postanowiłem obmurować wszystko dookoła pustakiem tzw suporeksem o grubość 12 cm tylko ze względu na nierówności jak i inne przeszkody postanowiłem z murem z tzw. suporeks-a odsunąć się o około 20 cm i teraz mam pytanie czy w powstałą szczelinę mogę tam włożyć wełnę mineralną by nie pozostawiać tej szczeliny pustej ?


Wełna mineralna absolutnie nie nadaje się do tego, gdyż zewnętrzna ściana znacznie ograniczy paroprzepuszczalność, co może doprowadzić do zawilgocenia wewnątrz muru. Należy wstawić płyty styropianowe, dbając jednocześnie o takie ich "uszczelnienie", aby uniemożliwić dostęp gryzoni.
Link do komentarza
Cytat

Wełna mineralna absolutnie nie nadaje się do tego, gdyż zewnętrzna ściana znacznie ograniczy paroprzepuszczalność, co może doprowadzić do zawilgocenia wewnątrz muru. Należy wstawić płyty styropianowe, dbając jednocześnie o takie ich "uszczelnienie", aby uniemożliwić dostęp gryzoni.



No to ładny klops bo już dwie ściany boczne są gotowe a fajer mury w fazie początkowej trochę ocieplone wełną i częściowo obmurowane. Co z tym teraz zrobić ? Edytowano przez uzarex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to ładny klops bo już dwie ściany boczne są gotowe a fajer mury w fazie początkowej trochę ocieplone wełną i częściowo obmurowane. Co z tym teraz zrobić ?


Murować dalej.Przecież tej ściany nie będziesz uszczelniał a od góry przy mur łacie zostawisz szczelinę a pod drugie na poddaszu nie będziesz tak często przebywał jak na parterze.Takie jest moje zdanie,ale nie musisz się nim sugerować icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

.Przecież tej ściany nie będziesz uszczelniał a od góry przy mur łacie zostawisz szczelinę


Wygląda to mniej więcej tak , tuż pod "stolcem" powstał drewniany strop ocieplony wełną która pomiędzy krokwiami schodzi w dół właśnie do wspomnianych wyżej ścian bocznych ocieplonych wełną , fajer mury też mają być ocieplone wełną tylko do wysokości stolca , powyżej powstał stryszek , wolna przestrzeń , by to wszystko oddychało , a z czasem pewnie miejsce zbędnych rzeczy icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...