Skocz do zawartości

Oświetlenie ledami salonu i garderoby.


markus383

Recommended Posts

Witajcie!
Przyszedł czas na montaż oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach.
Na pierwszy rzut idzie salon.


Chciałbym tutaj zamontować w suficie oświetlenie led. Chodzi mi o takie długie taśmy, ale na aukcjach widziałem tylko taśmy 5m(te najdłuższe). Wiecie może gdzie można kupić długie(ok. 20-25m) taśmy?? Chodzi mi o RGB z zasilaczem i sterownikiem.

Drugi problem to oświetlenie garderoby. Tu nie mam wogóle pomysłu. Wklejcie Wasze garderoby, bo sam nic ciekawego nie mogę wymyślić.

Co do rysunku:
szary - skosy
cienka linia - konstrukcja z plyty gipsowej w której będzie ukryta taśma led

Pozdrawiam.
Mateusz
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość stach
Cytat

A to mam jeszcze jedno pytanie.
Jakimi lepiej oświetlić?? 300 czy 150?? Czy 150 diód wystarczy na oświetlenie pokoju z pierwszego postu??


Co masz na myśli, pisząc OŚWIETLIĆ ???
Czy masz zamiar czytać przy tym OŚWIETLENIU, czy tylko oglądać TV, czy przewidujesz dodatkowe oświetlenia miejsc nad stołem, kanapą itp.?
Ta pięciometrowa taśma z trzystoma diodami nie wystarczy Ci nawet na podświetlenie jednego boku pokoju... Ja widzę, że trzeba tu ze 25 mb taśmy (z pięcioma zasilaczami)... A otrzymasz - nawet przy tych zestawach po 300 diod - dość jasne oświetlenie, ale stwarzające fajny klimat tylko do przebywania w pokoju, oglądania w nim TV, słuchania muzyki. Musisz mieć dodatkowe, miejscowo doświetlające punkty - mogą być też LEDowe - wybór jest naprawdę duży i na pewno coś wybierzesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...