Skocz do zawartości

Ceramiczna podłoga czym czyscic?


ziom12368

Recommended Posts

Witam w swoim domu posiadam spory kawałek ceramiczny płytek z połsykiem ( na podłodze) . Mam problem cała ta podłoga mi sie brudzi czyszcze ja płynami itd.. ale zostaja ogromne smugi które bardzo widac i brzydko to wygląda. Więc mozecie mi powiedziec czym takie płytki myć?
ps. W internecie znalazłem cos takiego co o tym myślicie--
Przecieraj podłogę wełnianą szmatką i myj wodą z dodatkiem płynu do naczyń i kilkoma kroplami środka nabłyszczającego (takiego jak do zmywarek do naczyń), dzięki któremu będzie jeszcze ładniej błyszczała. Jeśli brud zebrał się w szczelinach chropowatych płytek, weź twardą szczotkę i czyść mydłem, dopóki brud nie zejdzie. Bardzo brudną szoruje się gorącą wodą z dodatkiem detergentu i amoniaku (1 łyżka amoniaku na 1 litr wody).
Link do komentarza
Uważam, że płytki na wysoki połysk to wogóle jest kiepski pomysł. no chyba, że ktoś lubi sprzatać. Jak jeszcze mieszkałam w bloku miałam łazienkę w granatowych kaflach na wysoki pomysł. Tragedia, po jednym prysznicu łazienka wyglądała jakby była ze 3 miesiące nie sprzątana. Skułam tą łazienkę po roku. Mat, mat i jeszcze raz mat.
Link do komentarza
Cytat

Uważam, że płytki na wysoki połysk to wogóle jest kiepski pomysł. no chyba, że ktoś lubi sprzatać. Jak jeszcze mieszkałam w bloku miałam łazienkę w granatowych kaflach na wysoki pomysł. Tragedia, po jednym prysznicu łazienka wyglądała jakby była ze 3 miesiące nie sprzątana. Skułam tą łazienkę po roku. Mat, mat i jeszcze raz mat.



ahhha a co myslsz o sposobie czyszczenia co napisałem wcześniej??
Link do komentarza
Cytat

Znalazłam na jakimś forum odnośnie amoniaku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=3440
Ja nie używałam amoniaku , więc nic nie mogę powiedzieć na ten temat. Ale żeby pozbyć się smug takich z kurzu budowlanego używałam wody z octem. Działa.
Pozdrawiam.




Oferta HG Polska jest w każdym supermarkecie budowlanym.

Konkretnie chodzi o TEN preparat.

Alternatywa - drugi produkt od lwej firmy Knauf Bauprodukte

Mam takie przebłyski w pamięci, ze podobny temat był poruszany na tyn forum przy okazji zabezpieczania gresu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...