Skocz do zawartości

zmiana miejscowego palnu zagospodarowania przestrzennego


Recommended Posts

Witam

Jestem na tym forum nowa, liczę że ktoś pomoże icon_smile.gif

Z mężem bardzo chcemy zbudować dom. Prowadzimy gospodarstwo rolne o pow ok. 50 ha. W gminie obowiązuje MPZP który mówi iż na działce na której chcemy się budować jest grunt Rolny. Jest również informacja że na tym terenie obowiązuje zakaz lokalizacji budynków kubaturowych. Chcielibyśmy zmienić plan zagospodarowania ponieważ nie ma innej możliwości aby utworzyć tam zabudowę zagrodową czy też działkę budowlaną. Czytałam dużo na temat zmiany planu i wychodzi na to że wcale nie jest to proste ale nie niemożliwe. Zależy nam bardzo tylko na tej działce ponieważ graniczy ona z działką na której są zlokalizowane budynki gospodarcze gospodarstwa rolnego (w planie oznaczona pod zabudowę jednorodzinną, jednak nie jest ona jeszcze prawnie przepisana). Działka na której ma powstać dom graniczy z drogą publiczną, blisko idzie kanaliza i słupy energetyczne. Z tego co wiem to rada podejmuje wniosek o zmianę planu, a tak się złożyło że mąż jest radnym. Tylko ja nie chciałabym załatwiać to w ten sposób ale wychodzi że nie ma innej rady... Czy widzi ktoś małe szanse na to aby dom powstał w tym miejscu? I czy udało się komukolwiek zmienić MPZP?
Dziękuję za wszelkie wpisy!
Link do komentarza
W pierwszej kolejności trzeba ustalić czy w MPZP chodzi o obiekty kubaturowe - czyli wszystkie budynki - czy też zwyczajowo nazywane budynki kubaturowe odnoszące się do obiektów typu hale, magazyny itp.

Co do zmiany MPZP - procedura jest długotrwała i z reguły dotyczy większego obszaru a nie pojedynczej działki, gdy pojawią się okoliczności uzasadniające dokonanie takich zmian.

Ideą tworzenia MPZP jest zapewnienie długotrwałego stabilnego planu, umożliwiającego perspektywiczny rozwój obszaru w określonym kierunku użytkowania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...