Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sylwianowak

zmiana miejscowego palnu zagospodarowania przestrzennego

Recommended Posts

Witam

Jestem na tym forum nowa, liczę że ktoś pomoże icon_smile.gif

Z mężem bardzo chcemy zbudować dom. Prowadzimy gospodarstwo rolne o pow ok. 50 ha. W gminie obowiązuje MPZP który mówi iż na działce na której chcemy się budować jest grunt Rolny. Jest również informacja że na tym terenie obowiązuje zakaz lokalizacji budynków kubaturowych. Chcielibyśmy zmienić plan zagospodarowania ponieważ nie ma innej możliwości aby utworzyć tam zabudowę zagrodową czy też działkę budowlaną. Czytałam dużo na temat zmiany planu i wychodzi na to że wcale nie jest to proste ale nie niemożliwe. Zależy nam bardzo tylko na tej działce ponieważ graniczy ona z działką na której są zlokalizowane budynki gospodarcze gospodarstwa rolnego (w planie oznaczona pod zabudowę jednorodzinną, jednak nie jest ona jeszcze prawnie przepisana). Działka na której ma powstać dom graniczy z drogą publiczną, blisko idzie kanaliza i słupy energetyczne. Z tego co wiem to rada podejmuje wniosek o zmianę planu, a tak się złożyło że mąż jest radnym. Tylko ja nie chciałabym załatwiać to w ten sposób ale wychodzi że nie ma innej rady... Czy widzi ktoś małe szanse na to aby dom powstał w tym miejscu? I czy udało się komukolwiek zmienić MPZP?
Dziękuję za wszelkie wpisy!

W pierwszej kolejności trzeba ustalić czy w MPZP chodzi o obiekty kubaturowe - czyli wszystkie budynki - czy też zwyczajowo nazywane budynki kubaturowe odnoszące się do obiektów typu hale, magazyny itp.

Co do zmiany MPZP - procedura jest długotrwała i z reguły dotyczy większego obszaru a nie pojedynczej działki, gdy pojawią się okoliczności uzasadniające dokonanie takich zmian.

Ideą tworzenia MPZP jest zapewnienie długotrwałego stabilnego planu, umożliwiającego perspektywiczny rozwój obszaru w określonym kierunku użytkowania.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Dzik
      Jakość płytek z Tubądzina pozostawia wiele do życzenia,a znam temat od kuchni...
    • Sfumato, czyli z włoskiego przydymiony, to nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin. Cechuje ją ciepła, delikatna szara barwa, która pokrywa również dwie linie dekoracyjne.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://m.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/25530-plytki-sfumato-nowa-kolekcja-ceramiki-tubadzin
    • Technicznie można wszystko: - podnieść cały dach/połać, - podnieść tylko częściowo połać dachu, - nadbudować dach, - itp.   Prawnie wygląda to tak: - coby nie robić i jakby to nie nazwać (lukarna, jaskółka, nadbudowa) to zmieni się kubatura budynku, - czyli zapomnieć o zgłoszeniu, - potrzebne będzie PnB, - jak PnB to projekt budowlany, kierbud, itp.   Praktycznie: - znaleźć projektanta z tamtego terenu, - przeznaczyć trochę kasy i opłacić projektanta, który zbierze wszystko do kupy i powie czy można, jak można i wstępnie oszacuje koszty.
    • Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie :-) okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje  na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem)   1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów  musi być dana  siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia : a) nadproży z gazobetonem H+H b) komina ze ściankami działowymi  c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki  d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów    2 Teraz nasuwają mi się kolejne pytania: a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ? b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ?  c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ? d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ?   3  jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ?    4 czy tynk pod  parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ?   5 czy do puszek elektrycznych pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ?   6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity    PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH       
    • W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
  • Popularne tematy