Skocz do zawartości

Posadzka betonowa zbrojona siatką w garażu


Karlsen

Recommended Posts

Zgodnie z projektem, posadzka betonowa w garażu powinna być z siatką zbrojoną 20x20cm. Przeoczyłem ten element i posadzka została wykonana bez zbrojenia. Poniżej zostało nasypane około 60 cm pasku, dwukrotnie zagęszczanego zagęszczarką gruntu o masie 180 kg.
Czy brak przedmiotowej siatki spowoduje pękanie posadzki? Czy nakazać poprawne wykonanie podłogi w garażu?
Link do komentarza
Ale babol z mojej strony! Mam wykonany podkład betonowy grubości 10 cm. Do posadzki to jeszcze daleko (długo w czasie), a to właśnie ta warstwa ma być zbrojona. Ten temat powinien brzmieć, jak psychicznie poradzić sobie z budową własnego domu. Po nocach śni mi się zbrojenie, a wieczorami projekt czytam do góry nogami - i tak właśnie odczytałem pierwszą warstwę na gruncie jako posadzkę betonową zbrojoną.
Mhtyl - dziękuję za zainteresowanie.
Temat do kosza.
Link do komentarza
Uważam,że nic się nie powinno pękać, spać możesz spokojnie icon_biggrin.gif
A jak chcesz być spokojniejszy to przecież możesz dać tę siatkę i zalać drugą posadzką grubości 5 cm, o ile można tyle podnieść poziom posadzki, bo nie piszesz czy to garaż wolno stojący czy w domu.

Cytat

Ale babol z mojej strony! Mam wykonany podkład betonowy grubości 10 cm. Do posadzki to jeszcze daleko (długo w czasie), a to właśnie ta warstwa ma być zbrojona. Ten temat powinien brzmieć, jak psychicznie poradzić sobie z budową własnego domu. Po nocach śni mi się zbrojenie, a wieczorami projekt czytam do góry nogami - i tak właśnie odczytałem pierwszą warstwę na gruncie jako posadzkę betonową zbrojoną.
Mhtyl - dziękuję za zainteresowanie.
Temat do kosza.


Kurcze ja też szybciej odpowiadam niż przeczytam icon_redface.gif icon_biggrin.gif Przeczytałem po łepkach i zaraz odpowiedziałem a potem doczytałem,że jak dobrze zrozumiałem Twoją odpowiedź że posadzka ta właściwa ma być zbrojona a teraz to masz wylaną tzw chudziaka.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...