Skocz do zawartości

jak wykończyć komin systemowy z 5 kanałami wentylacyjnymi


Gość Bogdan

Recommended Posts

Cytat

Dokładnie chodzi o obłożenie części ponad dachem jakąś blachą. Myślę, że to będzie najpewniejszy i najtańszy sposób..


Czyli cały komin chcesz obić blachą? Czy najtańszy to grubo bym podyskutował,zobacz ile kosztuje arkusz blachy.Najtaniej i pewnie to będziesz miał jak go porządnie otynkujesz.
Link do komentarza
Chodzi mi o to aby nie przeciekał. Idealnie by było wymurować tę część z klinkieru. Boje się tylko, że będę mieć jak znajomi. Po dwóch latach komin z klinkieru obłożyli blachą bo przy intensywnych opadach niestety przesiąkał. A to otynkowanie, to musi być jakiś specjalny tynk?.
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o to aby nie przeciekał.
Idealnie by było wymurować tę część z klinkieru.
Boje się tylko, że będę mieć jak znajomi. Po dwóch latach komin z klinkieru obłożyli blachą bo przy intensywnych opadach niestety przesiąkał.
A to otynkowanie, to musi być jakiś specjalny tynk?.



To kto to murował? Ja mam komin od lat 50-tych i jakoś nie widzę, żeby przeciekał.
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o to aby nie przeciekał.
Idealnie by było wymurować tę część z klinkieru.
Boje się tylko, że będę mieć jak znajomi. Po dwóch latach komin z klinkieru obłożyli blachą bo przy intensywnych opadach niestety przesiąkał.
A to otynkowanie, to musi być jakiś specjalny tynk?.


Bo komin muruje się z pełnej cegły a do obmurowania można używać dziurawki z tym,że ostatnie co najmniej trzy warstwy muszą być z pełnej i trzeba dobrze za fugować.A do otynkowania to zrób dobrą mocną zaprawę a na zakończenie komina wylej betonową czapę tak grubości około 5 cm i powinno być ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...