Skocz do zawartości

Przylazłem po poradę - jaka pralka?


racer

Recommended Posts

Przymierzam się do wyboruy pralki, ale im więcej czytam o nich na przeróżnych stronach tym większy mam w głowie mętlik, bo wypisują przeróżne bradnie jacyś podstawieni ludziue mam wrażenie. Jakby wybór pralki był ważniejszy od czegokolwiek na świecie. Czy macie jakieś ładowane od góry z których jesteściue zadowoleni? Dzielić się! (proszę)
Link do komentarza
Ładowanych od góry nie wiedzieć czemu nie polecają wszelkie serwisy ;) Mieliśmy kiedyś whirpoola i to był jakiś plastik-fantastik, lekka, niestabilna, nie dobierała - jeden z tańszych modeli na tamte czasy. Później przez wiele lat Miele, jak już padło coś, to koszt naprawy zachęcił mnie do zakupu nowej... Teraz mamy Beko, modelu nie pamiętam, 1200 obrotów, 5kg i jest ok. Z tej serii były także ładowane z góry, pooglądaj może będzie dla Ciebie odpowiednia.
Link do komentarza
Jam mam coś w ten deseń http://allegro.pl/pralka-bosch-wor-20152pl...1822873299.html (teraz stoi w piwnicy rodziców i czeka aż wybudujemy dom icon_biggrin.gif ). Po wielu latach używania pralek ladowanych tradycyjnie kupiliśmy ładowaną od góry - w naszym przypadku chodziło o gabaryty bo łazienka była raczej mikro.
Te pralki są SUPER (nie chodzi mi o konkretny model czy firmę) - małe gabaryty sprawiają że wszędzie się mieszczą, dodatkową zaletą jest prędkość wirowania blisko dwukrotnie większa niż w tradycyjnych (chyba przez lepsze mocowanie bębna). Pralka nie skacze, nie dudni i jest naprawdę OK.
Co do Beko to nie wiem jak jest w tych "od góry" ale ja marki nie polecam. Przed górniakiem właśnie był tradycyjny Beko i to była masakra. Pralka wciągała dziecięce skarpety i majtki, rozbierałem ją 100 razy w celu wyciągnięcia takich fantów (dostęp od spodu icon_evil.gif ).
Link do komentarza
Mieliśmy pralkę ARISTON ładowana od góry - przeżyła 13 lat - praktycznie bez napraw (wymieniłem raz łożysko bębna)
Wirowała bardzo cicho.
Teraz mamy Electrolux też ładowana od góry z opcją TIME MANAGER (bardzo przydatna), ale jak wiruje, to niestety znacznie głośniej od ARISTONA. Moim zdaniem przyczyna jest prosta - Ariston był cały zabudowany w "blaszanej skrzynce", a Electrolux ma od spodu puste miejsce i chyba przez to wirowanie jest straszeni głośne. Poza tym pralka sprawuje się bardzo dobrze.
Niestety w sklepie nie puszczą pełnej wersji prania i wirowania, tylko co najwyżej włączą do prądu i możesz zobaczyć jak wygląda wyświetlacz icon_wink.gif.
Teściowie mieli whirpool i też głośno im wirowała.
Ale oczywiście należy zwrócić uwagę na model a nie na firmę.
Link do komentarza
padło na AEG electrolux z cichym silnikiem, cena to niecałe 1600zł. Podzwoniłem po serwisach pralek i jakoś tak wyszło. Generalnie porównywać pralki z przed 10 lat a teraz to nieporozumienie. Wtedy wszystko proste było jak konstrukcja cepa, a teraz napchane jest elektroniką która zawodzi najczęściej. Pożyjemy, zobaczymy.

Dzięki za sugestię.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tylko brud został taki sam, albo podobny.


icon_surprised.gif Wlaśnie zacząl sie u mnie problem pralki.Mam pralkę od 4.5 roku ,ARISTON AVF 109, no i zaczęly szumieć lożyska.
Czyli wymiana lożyska bębnowego.A tu zrobil się problem.Lożysko nie da się wymienić.Trzeba wymienić caly zespól pioracy, czyli po ludzku mówiąc lożysko razem z bębnem.Dowiadywalem sie w serwisach o koszt:500zl +koszt robocizny ok 150zl.razem 650zl.czyli nieoplacalne.A kupowalem model z tak zwanej wyższej pólki.
Wniosek taki aby zwracać uwage czy lozysko mozna wymienić. bo inaczej 5 lat i nowa pralka,tak to sobie umyślili cwaniaczki.
Link do komentarza
Cytat

Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_surprised.gif"> Wlaśnie zacząl sie u mnie problem pralki.Mam pralkę od 4.5 roku ,ARISTON AVF 109, no i zaczęly szumieć lożyska.
Czyli wymiana lożyska bębnowego.A tu zrobil się problem.Lożysko nie da się wymienić.Trzeba wymienić caly zespól pioracy, czyli po ludzku mówiąc lożysko razem z bębnem.Dowiadywalem sie w serwisach o koszt:500zl +koszt robocizny ok 150zl.razem 650zl.czyli nieoplacalne.A kupowalem model z tak zwanej wyższej pólki.
Wniosek taki aby zwracać uwage czy lozysko mozna wymienić. bo inaczej 5 lat i nowa pralka,tak to sobie umyślili cwaniaczki.



Zawieź do jakiegoś kumatego gostka jak oni tam włożyli łożysko to na pewno da się je ściągnąć .Na przyszłość trzeba będzie uważać na chwyty poniżej pasa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

icon_surprised.gif Wlaśnie zacząl sie u mnie problem pralki.Mam pralkę od 4.5 roku ,ARISTON AVF 109, no i zaczęly szumieć lożyska.
Czyli wymiana lożyska bębnowego.A tu zrobil się problem.Lożysko nie da się wymienić.Trzeba wymienić caly zespól pioracy, czyli po ludzku mówiąc lożysko razem z bębnem.Dowiadywalem sie w serwisach o koszt:500zl +koszt robocizny ok 150zl.razem 650zl.czyli nieoplacalne.A kupowalem model z tak zwanej wyższej pólki.
Wniosek taki aby zwracać uwage czy lozysko mozna wymienić. bo inaczej 5 lat i nowa pralka,tak to sobie umyślili cwaniaczki.


Z górnej półki ARISTON? Przecież ta firma jest z dolnej półki icon_cool.gif To ile kosztowała Cię ta pralka 4,5 lat temu?
Link do komentarza
Cytat

Syn ma od paru lat ładowanego od góry whirpoola, pedantyczną żonę dwóch synów (3 i 6 lat) i wszyscy zgodnie współpracują icon_biggrin.gif więc chyba jest to dobra pralka icon_confused.gif
Ja mam indesita, ale ładowanego z przodu icon_redface.gif



hmm nie chcę nikogo zniechęcać ale z własnego doświadczenia odradzam pralki marki indesit...dwa razy zepsuł się programator, a z naprawą tez byly problemy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja ci poradzę po babsku: co byś nie wybrał, spójrz, gdzie mają serwis (bo może się okazać, że trzeba będzie wrzucić pralkę do miasta obok i nie opłaca się korzystać z gwarancji ) jak wygląda kwestia potencjalnie zapalnych punktów (czyli co najszybciej najczęściej pada)
Polecam to co ma mało bajerów. Spisz sobie na kartce czego oczekujesz od pralki ( np. po co ci funkcja usuwania sierści jak nie masz w domu zwierząt ? ) i szukaj wg swoich oczekiwań.

Co do tego czy z góry czy z dołu - sprawdź, jak stoisz z miejscem. Jak chcesz coś do małej łazienki - pakowana z góry ( ale na takiej nic nie ustawisz ) jak masz choć trochę przestrzeni - tradycyjna.

I jeszcze jedno. Jako człowiek (choć podobno kobieta to nie człowiek) który robi pranie i 3 razy w tygodniu:
szukaj pralek prostych, ale z przydatnymi funkcjami (np pranie butów). Teraz wstrzymaj się jakiś miesiąc z zakupem, zaraz zaczną się promocje i możesz pluć sobie w brodę. I nie łudź się, że nowa pralka posłuży tyle co frania. Jakiś rok po gwarancji może okazać się, że taniej będzie kupić nową. Na super drogie ( te powyżej 1800 zł ) też patrz uważnie - czasem znalezienie serwisu graniczy z cudem!
Link do komentarza
Z męskiego punktu widzenia:
1. Prosta w obsłudze, facet wykorzystuje max 3 programy.
2. Bez zbędnych filtrów które się zatykają.
3. Przede wszystkim dostępność części, ich cena i serwis
4. Kup taką w granicy 1k bo droższe mają więcej bajerów które są niepotrzebne.
5. Matka ma 13 lat whirlpool-a ładowaną od góry, który na pewno kiedyś zdechnie ale oprócz amortyzatorów, szczotek łożysk, działa bezproblemowo.
Link do komentarza
Cytat

no to te wymaganie jakie podaje, prosta w obsłudze, dobrej jakości nie awaryjna i przede wszytskim trwała , to ja uważam, że spokojnie jest to opis pralek Bosch , w końcu niemiecka precyzja , jest bardzo dużo modeli tych pralek i w dużych widełkach cenowych, także każdy wybierze coś dla siebie,


Tak i są robione w Łodzi , prawdziwy Bosch kosztuje dużo i pewno jest niemiecki ale czy warto ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Do amiki mam awersję mam co prawda jakis model sprzed 10 lat i to jeje zaleta bo juz 3 razy sam naprawiłem bezkosztowo, obawiam sie że tych bajerów juz bym nie naprawił wiec nawet za taka cene poszukac lepiej czegoś prostrzego ale w miarę średniej chociaż jakości
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Hej, również posiadam pralkę Whirpool od 5 lat nic się nie dzieje z nią złego. Piorę prawie codziennie, ponieważ mam dwójkę małych dzieci i męża brukarza. Ale Ja o pralkę dbam ;) Wrzucam kapsuły, nie pozwalam na kamień itd. Ogólnie stosuje się do tego Calgon Służą te preparaty mojej pralce icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

padło na AEG electrolux z cichym silnikiem, cena to niecałe 1600zł. Podzwoniłem po serwisach pralek i jakoś tak wyszło. Generalnie porównywać pralki z przed 10 lat a teraz to nieporozumienie. Wtedy wszystko proste było jak konstrukcja cepa, a teraz napchane jest elektroniką która zawodzi najczęściej. Pożyjemy, zobaczymy.

Dzięki za sugestię.



I jak się AEG sprawuje? Pytam bo moja Aristonka po 13latach bezawaryjnej i bezobsługowej pracy (zero serwisu!!!) zdechła icon_cry.gif i potrzebuję szybko coś ładowane od góry zakupić (max 1,5k) Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Hej, również posiadam pralkę Whirpool od 5 lat nic się nie dzieje z nią złego. Piorę prawie codziennie, ponieważ mam dwójkę małych dzieci i męża brukarza. Ale Ja o pralkę dbam ;) Wrzucam kapsuły, nie pozwalam na kamień itd. Ogólnie stosuje się do tego Calgon Służą te preparaty mojej pralce icon_smile.gif


Moja Ariston wytrzymała 13 lat prania bez kapsuł i bez calogonu czy innych tego typu wynalazków. I też sie nic z nią nie działo.

Teraz zakupiłem Elektroluxa (dziś przywiozą) i mam nadzieję że wytrzyma około dekady. Ale na wszelki wypadek dopłaciłem i mam 5letnią gwarancję.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja mam pralke Samsung WF80F5E0W2W i jestem bardzo zadowlona. Pralka ładowana od przodu. Mam ją z dwa latai bardzo dobrze sie sprawuje, nie trzesie sie poczas wirowania, energooszczedne programy. Poczytaj więcej danych techniczncznych np na stronie producenta bo dokladłnie nie podam ci takich danych. Mi się sprawuje świetnie ale prawdą jest że na rynku jest masa pralek i wszystko zalezy od tego ile kasy chce wydać
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
U mnie wprawdzie od niedawna, ale za to bardzo dobrze sprawdza się pralka Amica AWX712DJB. Klasa energetyczna A+++, większej oszczędności energii chyba już wśród pralek nie ma. Koszt 1300zł, więc nie jakoś bardzo droga. Plusem jest świetne wzornictwo, elegancki czarny kolor, a nie oklepany biały. Do tego sporo udogodnień jeżeli chodzi o oszczędność wody i prądu (stąd ta wysoka klasa energetyczna). Jak na razie, odpukać, duży plus dla firmy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A co sądzicie o takim wpisie który znalazłem przy okazji poszukiwań
Cytuję:

Pralka EWT 1015 wyposażona jest w szczególnej konstrukcji łożyska umożliwiające ich nawilżanie wodą pochodzącą z prania tak aby po wielokrotnym użyciu mogły one zardzewieć. Pralka zwiększy wtedy swoją głośność, po pewnym czasie zacznie łomotać, a dalej używana po prostu się rozwali.

Koszt nowych łożysk wydaje się pozostawać bez związku z ceną ich produkcji i jest jak przypuszczam dopasowany do psychologii użytkowników w taki sposób, aby z wahających tyle samo osób zdecydowało się na naprawę co na nową pralkę. U mnie to było 300 zł za łożyska + ok 100 za pracę technika.

Proszę nie zrozumieć jednak tej opinii jako odradzanie od zakupu pralek firmy Elektrolux. Przypuszczam, że większość producentów stosuje obecnie nowoczesne techniki sabotażu i destrukcji własnych produktów w celu zwiększenie ilości sprzedanych sztuk. Moim zdaniem opisywana pralka jest po prostu na krótki okres, a potem trzeba ją wyrzucić. "

Koniec cytatu.
Mnie zaintrygowały te łożyska
Możliwe toto?
W destrukcję i sabotaż wierzę

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Jak dla mnie pralka musi być energooszczędna klasa A+++ bo funkcje wszędzie są podobne no najlepiej jeszcze aby niezależnie od programu dało się samu ustawiać temperaturę prania icon_smile.gif




Również jestem zdania,że warto jest zainwestować w pralke o klasie A +++> Taką zresztą mamy u siebie i jesteśmy zadowoleni.Pralka jest porządna, ma wiele programów co nam odpowiada bo w poprzedniej brakowało nam tych krótszych programów. Jest to Candy GSF 1510LWHC3/1- - jeden z większych modeli pralek. Mieści prawie 10 kg prania i dzięki temu można w niej wyprać praktycznie wszystko.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
To i tak długo wytrzymała. Z tego co czytam sobie na forach to wiele pralek pada tuż po okresie gwarancji czyli po 2-3 latach . Sam rownież mogę pochwalić Candy. Głównie z uwagi na serwis, który firma ma naprawdę dobry. Części do pralek mozna znaleźć szybko, są również niedrogie. Mają swoje serwisy praktycznie w każdym większym i średnim mieście.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Candy Smart Touch model - CS3 1162D3 wkład 6 kg małe wymiary, ładowana od przodu A+++, kupiliśmy około miesiąca temu i na ten moment jestem bardzo zadowolony. Chodziło mi głównie o możliwość sterowania przy pomocy aplikacji kilka osób wyszydziło na tym formu to, że chce nadzorować pranie, ale są w dużym błędzie, ściągnięcie aplikacji umożliwia przedłużenie gwarancji o kolejny rok, do tego macie dostęp do dodatkowych programów prania jak również możecie je sami tworzyć. Bardzo fajna opcja kiedy pranie białego np. ma program 50 minutowy, a Wy musicie za 30 minut wyjść można stworzyć program, fajnie też wygląda diagnostyka urządzenie, chociaż to pewnie bardziej się przyda po okresie gwarancji. Tak czy inaczej wybór trafny jeśli chdozi o nas.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...