Skocz do zawartości

Izolacja rury


mike.moskala

Recommended Posts

Witam,

Mój pierwszy post na forum i od razu problem. Mam nadzieję, że jakoś go wspólnie rozwiążemy.

Do garażu idzie mi rura z wodą, podprowadzona z piwnicy. W zeszłym roku mi w jednym miejscu mi ją rozmroziło i w tym roku chciałbym uniknąć tego problemu. Czym najlepiej ją ocieplić? Styropian/Wełna? Sąsiad mi mówił, żeby zrobić zawór w piwnicy i odcinać wodę na zimę, jednak jaki sens jest mieć wodę w garażu jak pzez 4 msc będzie wyłączona...

Pozdrawiam
Mike!
Link do komentarza
Cytat

Nic nie piszesz jak rura jest prowadzona, z czego ściany, czy w ścianie, czy na wierzchu, jak daleko drzwi, okna (czy wieje na nią... a tak się złożyło, że wróżki odsypiają wybory, bo wróżyły kandydatom...


Zadałeś tyle skomplikowanych pytań, że pytający poszedł posprawdzać....
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Mój pierwszy post na forum i od razu problem. Mam nadzieję, że jakoś go wspólnie rozwiążemy.

Do garażu idzie mi rura z wodą, podprowadzona z piwnicy. W zeszłym roku mi w jednym miejscu mi ją rozmroziło i w tym roku chciałbym uniknąć tego problemu. Czym najlepiej ją ocieplić? Styropian/Wełna? Sąsiad mi mówił, żeby zrobić zawór w piwnicy i odcinać wodę na zimę, jednak jaki sens jest mieć wodę w garażu jak pzez 4 msc będzie wyłączona...

Pozdrawiam
Mike!



Zawór jest niepotrzebny bo natura sama zamyka przepływ zimą .

Przydała by się otulina ze spienionego polistyrenu XPS

http://www.caldo.com.pl/produkt/103/Otulin...renu%20XPS.html Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...