Skocz do zawartości

zjazd


Recommended Posts

ja się z tym nie spotkałem. Pozwolenie miałem na Budowę domu i budowę zjazdu indywiualnego(projekt zjazdu był razem z projektem domu) - do odbioru budynku potrzebowałem również protokól obioru w/w zjazdu (z wydziału dróg UM) - i to wszstko. Potrzebowałem tylko zgody na zajęcie pasa drogowego (na czas wykonywania zjazdu) co zostało skrupulatnie sprawdzone(czy byla) przed odbiorem zjazdu. I to wszystko.
napisz coś więcej, np. zacytuj jakies pismo jakie dostałeś z gminy...
Link do komentarza
Witam.Pytałem czy gmina może żądać.Moje pytanie nie jest bezpodstawne,ponieważ gmina już raz "wywineła "mi numer wydając mi warunki zabudowy umieściła "punkcik",że zanim wystąpię o pozwolenie na budowę muszę zawrzeć umowę z miastem na ulepszenie nawierzchni.Droga jest gminna i nie mieli prawa żądać tego o de mnie.Właścicielem jest gmina i do niej należy naprawa i modernizacja drogi.To tak jak ja bym powiedział sąsiadowi by naprawił mi samochód na swój koszt Poza tym ,nikt nie był w stanie podać mi podstawy prawnej i na czym to ulepszenie miałoby polegać/droga gruntowa/.Po moim zdecydowanym proteście wycofali się z tego zapisu.Będąc ostatnio w gminie w sprawie uzgodnienia zjazdu panienka coś zaczęła przebąkiwać na temat przekazania gminie paska działki przylegającego do drogi.Mając doświadczenie w kontaktach z gminą dmucham na zimne.Stąd moje pytanie.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

.Droga jak już wspomniałem, jest gruntowa o lokalnym znaczeniu więc szerokość ,myślę nie ma znaczenia.Pozdrawiam.



Ma znaczenie.
U mnie gmina uwarunkowała remont drugi właśnie od jej poszerzenia, gdyż jeśli szerokość nie spełnia jakichś tam norm, to nie można występować o dotacje. I kiedy mieszkańcy się skarżyli na dojazd, to oni postawili sprawę jasno: Albo oddajemy 1,5 m szerokości działek (wszyscy!!!), albo remontu nie bedzie. Jeśli chociaż jedna osoba się nie zgodzi to nie bedzie.
No i nie było wyjścia.
Ale teraz mamy drogę z chodnikiem. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...