Skocz do zawartości

Koszty ogrzewania prądem; wątek elektryzujący :)))


Gość gawel

Recommended Posts

Cytat

Nadmienię żeby nie było za idealnie że zużycie prądu dotyczy zużycia całkowitego w moim domu ale że paliłem również w kominku zużyłem 4m3 brzozy.



Czyli + jakieś 4.000kWh przy założeniu, że kominek ma sprawność około 50%, a brzoza była sezonowana przez minimum 1,5 roku
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Czyli + jakieś 4.000kWh przy założeniu, że kominek ma sprawność około 50%, a brzoza była sezonowana przez minimum 1,5 roku


Brzoza była sezonowana 4 miesiące, i kosztowała 200 zł za m3 icon_evil.gif z tego wniosek że można za równowartość 4m3 zapłacić 2 rachunki za prąd w sezonie grzewczym bez brudzenia się. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Czas odkopać mój niepoczytny wątek z dna czeluści Forum. Idąc za przykładem jednego z Forumowiczów icon_wink.gif (dzięki!) rozpocząłem procedurę zmiany dostawcy energii z obecnego PGE na DUON. Podzielę się wrażeniami z tego przedsięwzięcia.

Założenia: zużycie roczne - 6500 kwh
struktura zużycia dzień/noc - 30/70
okres trwania umowy od 01.05.2015 do 31.12.2018
planowana oszczędność za cały okres trwania umowy ok 1780 zł

Do przedsiewizięć obniżających koszty utrzymania skłonił mnie bardzo fajny blog. gorąco polecam : http://jakoszczedzacpieniadze.pl/szkolenie...re-oszczedzanie

Jest na nim na prawdę ogrom praktycznych informacji i rewelacyjnie motywujący Autor.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cicho wszędzie, głucho wszędzie wiadomo co będzie tylko ciekawe kiedy icon_confused.gif , tydzień minął od złożenia wniosku o zmianę sprzedawcy prądu (Duon) i nic. icon_evil.gif . Ładnie się zapowiada. Kontakt mejlowy jest natychmiastowy, ponoć maja awarie systemu. No cóż zdarza się. Czekam więc na umowę na majlu , potem mam podpisać , zeskanować i odesłać również majlem do Duonu i czekać na zmianę sprzedawcy.
Link do komentarza
Cytat

Ogrzewanie elektryczne nie jest takie złe. Ja mam co prawda mieszkanie - 50 m2 i co drugi miesiąc zimą płacę za prąd 850 złotych. Dodam, że mam też bojler elektryczny. Nie jest tak źle.


Jestem pod wrażeniem Twojego optymizmu, ale mieszkanie jest chyba w kamienicy,to jedyny usprawiedliwiający tak znaczne zużycie powód.
Link do komentarza
NO dobra umowa z Donem przyszła, majl szedł 2 tygodnie. Po dzisiejszym opierdo eniu mejlowym umowa przyszła w 1 minucie icon_eek.gif Mam nadzieję że prąd będzie płynął w Duonu nieco szybciej. icon_evil.gif . Umowę podpisano , skanowano i odesłano. No to czekamy.

Mam takie spostrzeżenia że Duonowi nie zależy wcale na szybkim przejęciu klientów, bo najbardziej bonusowy jest pierwszy rok obowiązywania umowy tzn 2015. Dlatego trochę przeciągają. Promocja obowiązuje od 1.02 do 31.05. br, czyli żeby nie wiem jak się starać to najwcześniej przejście może nastąpić od 1 kwietnia ewentualnie od 1 maja. To akurat w lecie mam małe zużycie prądu więc i tak wyjdę na swoje, bo jest sezon grzewczy od października do grudnia , ale oferta jest po prostu niemożliwa do wykorzystania w 100% w reklamowanym wariancie.

Ciekaw jestem, czy Ktoś już korzysta z usług Duonu i jakie ma wrażenia? Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Teraz to Ty będziesz guru w tej materii i Ciebie będziemy pytać o wrażenia

i jak będziesz miał prąd to może odpowiesz icon_lol.gif


No fakt , jak już dojdzie do zmiany dostawcy to wezmę 2 gwoździe i wsadzę do gniazdka zobaczymy jakie będą wrażenia icon_rolleyes.gif

Cytat

Może powinieneś to pytanie zadać przed podpisaniem umowy...


To Stachu to tak nie do końca jak zamierzasz się ożenić to nie pytasz jej byłego jaka twoja narzeczona jest w łóżku. icon_confused.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif Dlaczego nie ?

A może zdania są podzielone ? icon_mrgreen.gif


ta na pewno , jak Ci powie że byle jaka to żeby ta opinia była coś warta to sprawdzisz najpierw jaki on jest w łóżku i to może z tego wyjść bryndza o sodomii i gomorii nie wspominając icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Niedawno chwaliłem się że wraz z jednym Forumowiczem przechodzimy do Duonu w związku z ofertą promocyjną :najtaniej przez internet wer. 9.0, która miała trwac od 1 lutego do końca maja br. Aż tu nagle icon_eek.gif dowiaduję się od Kolegi , że już po ofercie, skończyło się rumakowanie icon_evil.gif . Powstała kolejna wersja ale już niekorzystna, i na pewno bym się na nią nie zdecydował . To może wynikać z 2 faktów według mnie.
1) trochę przesadzili z promocją bo faktycznie oferta była super i zrobił się lekki boom;
2) powód związany z trochę z 1, notowania na giełdzie prądowej wskazują że prąd dramatycznie podrożeje i to już niedługo po wyborach, mówi się o tym już od jakiegoś czasu ceny nie będą już zatwierdzane przez URE. Spowoduje to wahnięcie cen w górę i dopiera ja rynek się wyreguluje to ceny wrócą do normy. Z tym że Duonowi mogła siąść rentowność sprzedaży i wycofał sie z oferty po miesiącu jej obowiązywania.


tak czy siak mam umowę zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Tak czy siak możecie już sobie Duon odpuścić , nawet stawki Tourana, które są bajeczne w porównaniu z PGE są porównywalne z Duonem. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Podziwiam odwagę tych, co mają ogrzewanie elektryczne. Wszystko oczywiście zależy od ogrzewanej powierzchni. U nas decyzja była prosta - piec w kotłowni.


No cóż niektórzy lubią cygańską muzykę a niektórzy jak im skarpety śmierdzą icon_rolleyes.gif Współczuję braku odwagi.
Link do komentarza
Cytat

No cóż niektórzy lubią cygańską muzykę a niektórzy jak im skarpety śmierdzą icon_rolleyes.gif Współczuję braku odwagi.



Ogrzewanie prądem nie musi dużo kosztować. Zależy od tego co i jakim systemem grzejemy.
W domach o wysokim zapotrzebowaniu na energię grzewczą ogrzewanie prądem jest nieekonomiczne.
Nieekonomiczne jest też ogrzewanie piecami akumulacyjnymi i grzejnikami konwektorowymi.

Najtaniej ogrzewa się podczerwienią. Można ogrzewać panelami na podczerwień, bądź ogrzewaniem powierzchniowym
na podczerwień w postaci mat i folii grzewczych.
Link do komentarza
Cytat

Problem w tym, że współczesnych (aktualnie budowanych) domów, w tym nawet tych tylko "przepisowych", nie trzeba ogrzewać.
W nich tylko utrzymuje się komfortową temperaturę dla mieszkańców. icon_cool.gif



Tak samo nie wentyluje się tylko zapewnia świeże powietrze, nie izoluje tylko ociepla, nie buduje tylko stawia ;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Najtaniej ogrzewa się podczerwienią.


icon_eek.gif
A to grzejąc podczerwienią zmienia się ciepło właściwe tego co grzejemy? icon_lol.gif
Zapomniałeś napisach że podczerwień ogrzewa pomieszczenie poprzez promieniowanie wtórne.
Między ogrzewaniem, a odczuciem ciepła jest spora różnica i nie może tu być mowy o jakieś wybitnie tańszej metodzie w tym przypadku.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif
A to grzejąc podczerwienią zmienia się ciepło właściwe tego co grzejemy? icon_lol.gif
Zapomniałeś napisach że podczerwień ogrzewa pomieszczenie poprzez promieniowanie wtórne.
Między ogrzewaniem, a odczuciem ciepła jest spora różnica i nie może tu być mowy o jakieś wybitnie tańszej metodzie w tym przypadku.



Oczywiście, że jest różnica. Ogrzewanie tradycyjne ogrzewa bezpośrednio powietrze, co wymaga wysokiej temperatury źródła ciepła. To z kolei kosztuje energię. Ciepłe powietrze ogrzewa zimne ściany i nas.

Ogrzewanie podczerwienią nagrzewa ściany, sufit, podłogę, sprzęty i nas. Od ciepłych ścian i sprzętów ogrzewa się powietrze,
które jest o 2 stopnie chłodniejsze od temperatury ścian. W przypadku zastosowania ogrzewań powierzchniowych (folie i maty grzewcze), temperatura promiennika (podłogi) wynosi najczęściej 21 stopni. Nie ma potrzeby utrzymywania wyższych temperatur, co też jest jednym z aspektów oszczędności systemu.

Na ciepłych ścianach nie osadza się wilgoć z powietrza, więc nie występują grzyby pleśniowe.
Link do komentarza
Cytat

A my mamy ogrzewanie elektryczne i...nie narzekamy icon_smile.gif
Koszta są pewnie większe, ale nie tylko to się liczy, jest jeszcze wygoda i jakość mieszkania..
Pozdrawiam wszystkich "elektryków"



Na naszej stronie internetowej można znaleźć informację o kosztach ogrzewania podczerwienią w naszych domach wzorcowych.
Jeżeli ktoś twierdzi, że ogrzewanie podczerwienią jest drogie, to albo myli pojęcia, albo myli się z prawdą!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Razem z żoną mieliśmy dom na wsi 8 lat temu, gdzie nie było dostępu gazu i zdecydowaliśmy się na ogrzewanie prądem - jeden sezon korzystaliśmy, ponieważ ceny za prąd były kosmiczne. Nie wiem jak jest teraz z wydajnoscią takich urządzeń, ale jedno jest pewne: prąd i ogrzewanie nim jest droższe od gazu...
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Razem z żoną mieliśmy dom na wsi 8 lat temu, gdzie nie było dostępu gazu i zdecydowaliśmy się na ogrzewanie prądem - jeden sezon korzystaliśmy, ponieważ ceny za prąd były kosmiczne. Nie wiem jak jest teraz z wydajnoscią takich urządzeń, ale jedno jest pewne: prąd i ogrzewanie nim jest droższe od gazu...



A jak teraz grzejecie ten dom? Czy też po prostu - pozbyliście się domu ...
Link do komentarza
Cytat

A jak teraz grzejecie ten dom? Czy też po prostu - pozbyliście się domu ...


Jak napisałem mieliśmy ten dom, tak mieszkamy teraz w mieście. Aczkolwiek 2 lata przed wyprowadzka na wioskę był pociągnięty gaz, ale nie podłączaliśmy bo nie stać nas było na takie wydatki (najpierw elektryczny piec, później na egiel z którego korzystaliśmy do końca) to nie było sensu inwestować w trzeci...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość arturo72
Cytat

z prądu lepiej jednak się wycofac jesli jest taka mozliwosć- ekonomiczniej wychodzi gaz.. za 150 m dom płacilismy 120 zł /mies


Bzdura i to karkołomna i bezmyślna bzdura.

1kWh z gazu ziemnego to ok.0,22-0,25zł przy inwestycji ok.12-15tys.zł a przy prądzie 1kWh to ok.0,30zł ale przy inwestycji jedynie 2,4tys.zł

Mam gaz ziemny przy działce ale budowałem dom pod ogrzewanie prądem a olałem przyłącze gazu i bo było zdecydowanie taniej pod wzgledem inwestycyjnym a nie dużo drożej pod względem eksploatacyjnym. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bzdura i to karkołomna i bezmyślna bzdura.

1kWh z gazu ziemnego to ok.0,22-0,25zł przy inwestycji ok.12-15tys.zł a przy prądzie 1kWh to ok.0,30zł ale przy inwestycji jedynie 2,4tys.zł

Mam gaz ziemny przy działce ale budowałem dom pod ogrzewanie prądem a olałem przyłącze gazu i bo było zdecydowanie taniej pod wzgledem inwestycyjnym a nie dużo drożej pod względem eksploatacyjnym.



masz niekatualne dane Arturze....przestałeś sie rozwijać ostatnio icon_razz.gif
tauron gliwice w G12/G12w 1kwh w taniej taryfie kosztuje dzisiaj 0,25zł
dziwnym trafem, zmiany cen w taniej taryfie nałożył się w czasie na ofensywę marketingową DUONu..a atrakcyjna oferta z DUONu zniknęła krótko po wprowadzeniu nowych taryf dla 2T icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

masz niekatualne dane Arturze....przestałeś sie rozwijać ostatnio icon_razz.gif
tauron gliwice w G12/G12w 1kwh w taniej taryfie kosztuje dzisiaj 0,25zł
dziwnym trafem, zmiany cen w taniej taryfie nałożył się w czasie na ofensywę marketingową DUONu..a atrakcyjna oferta z DUONu zniknęła krótko po wprowadzeniu nowych taryf dla 2T icon_biggrin.gif


Ja podałem około także spoko a jak w Gliwicach jest taka cena za kWh to się cieszę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

masz niekatualne dane Arturze....przestałeś sie rozwijać ostatnio icon_razz.gif
tauron gliwice w G12/G12w 1kwh w taniej taryfie kosztuje dzisiaj 0,25zł
dziwnym trafem, zmiany cen w taniej taryfie nałożył się w czasie na ofensywę marketingową DUONu..a atrakcyjna oferta z DUONu zniknęła krótko po wprowadzeniu nowych taryf dla 2T icon_biggrin.gif


Mnie udało się załapać na tę ofertę duonu "przez internet najtaniej 9.0" i jestem mega przezadowolony za prąd płaciłem do duonu 25 zł/msc plus do OSD 50 za dystrybucję czyli łącznie 75 o 100 złotych taniej niż u dotychczasowego dostawcy

Cytat

A czy ktoś z Was próbował łączyć system pompy ciepła z fotowoltaiką?
Tym sposobem można ograniczyć pobór energii elektrycznej z sieci, tylko oczywiście dokonujemy wyboru takiej pompy ciepła, by posiadała możliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym.

Czy ktoś z Was ma może doświadczenia w tej sprawie?
Pozdrawiam!


NIe a co miałoby to na celu? oprócz poniesienia nigdy nie zwracalnych kosztów inwestycyjnych i skomplikowania sobie życia Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A czy ktoś z Was próbował łączyć system pompy ciepła z fotowoltaiką?
Tym sposobem można ograniczyć pobór energii elektrycznej z sieci, tylko oczywiście dokonujemy wyboru takiej pompy ciepła, by posiadała możliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym.

Czy ktoś z Was ma może doświadczenia w tej sprawie?
Pozdrawiam!


Dokładnie jak gawel pisał,przecież fotowoltaika i pompa ciepła to nijak ma się do "opłacalnosci" właśnie przez dużą inwestycję w panele.
Rozumiem,dla ogrzewania prądem jeszcze ale nie pompą ciepła.
Mam pompę ciepła i zużycie na ogrzewanie za sezon grzewczy 1800kWh czyli jakieś 500zł za sezon grzewczy to po jakiego grzyba mi jeszcze duża inwestycja w fotowoltaikę ?
Link do komentarza
Cytat

a gdyby ktoś chciał wybrać (mam nadzieję rozsądnie), a żałuje kilkudziesięciu PLN dla naganiacza, to goł tu:
można sprawdzić tu


Bardzo użyteczny kalkulator icon_idea.gif , Duon oczywiście wygrywa z tym że to tak nie do końca to taka marketingowa sztuczka polegająca na tym, że w rankingu podawane są u wszystkich promocyjne taryfy , w praktyce to one co prawda generują 80% opłacalności całej oferty z tym że kolejne lata ofert sa już mniej korzystne, przy wyborze konkretnej opcji trzeba poddać analizie cały okres umowy w przypadku Duony ponad 3,5 roczny wyliczyć zysk (lub stratę ) w poszczególnych latach pamiętając również o pomniejszeniu kwot zysków o dodatkowe opłaty abonamentowe u sprzedawcy prądu i pamiętając że cześć opłat abonamentowych pozostaje również u dotychczasowego OSD , jeżeli po nieuwzględnieniu tych wszystkich warunków kwota potencjalnych korzyści jest zadowalająca to można zmienić dostawce prądu.
Link do komentarza
jeśli chodzi o fotowoltaikę to owszem wkład w panele jest spory ale oszczędności po pewnym okresie mogą być bardzo duże. nie bez powodu na zachodzie te systemy zyskują taką popularność, małopolska agt energia dużą część zleceń odtrzymuje od niemieckich klientów. w polsce pojawiło sie tez ostatnio sporo dotacji na ten cel , warto poczytać bo w tym wypadku koszty instalacji mogą się znacznie obniżyć Edytowano przez monika2153 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o fotowoltaikę to owszem wkład w panele jest spory ale ..........



no właśnie - same panele to jeszcze nie prąd, dodajmy inverter i dodajmy bufor czyli akumulatory (chociaż tu zakładamy, że oddajemy do sieci) i wychodzi konkretna sumka samego - nazwijmy - zestawu

http://www.ppcpompy.eu/panele-fotowoltaiczne/

Od czegoś trzeba jednak zacząć
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...