Skocz do zawartości

Koszty ogrzewania prądem; wątek elektryzujący :)))


Gość gawel

Recommended Posts

Tak sobie pomyślałem, że są inne fora gdzie jest wątek dla ogrzewających dom prądem a u nas nie :(. Żaden problem uważam że porównywanie doświadczeń w zakresie wykorzystania energii elektrycznej do ogrzewania, przygotowywania cuw oraz już również zasilania PC jest cenne. Kiedyś prąd był wyborem z konieczności gdzie nie było innych mediów, obecnie to już nie jest to jedyny powód w niektórych przypadkach prąd wychodzi taniej. Owszem jest gdzieś w psychice zakorzenione przekonanie że prąd jest drogi? A ja uważam że nie icon_biggrin.gif Zapraszam do dyskusji i prezentacji własnych doświadczeń.

Żeby jakoś zacząć po ile u was jest aktualnie prąd ??

U mnie czyli Zewt Warszawa teren to jest tak: G-11 > 0,57 zł
G-12 > 0,63 zł i 0,37 zł

Ja mam oczywiście G-12 Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
podaje stawki z Vattenfalla

G-11 = 0,4887
G-12 1T=0,5845, 2T=0,322
dane ze strony vattenfalla

ja jeszcze przez miesiąc mam G-12 po zeszłorocznych cenach - gwarancja ceny
czyli 1T=0,55, 2T=0,30


ale nie wiem czy coś nie poknociłem...bo wpisywałem 2 godziny temu na stronie stan licznika z mieszkania starego i za zuzyte 318kwh wyszło do zapłaty 191,62zł (fakt, że to z opłatami stałymi jest)
to średnio dla tego G-11 wyszło 0,60zl

a jeśli chodzi o nasz dom, to średnia z faktur za cały rok, przy zużyciu około 50% w taniej taryfie, wychodzi około 0,45zł/kwh dla G-12
Link do komentarza
Trochę informacji żeby całościowo ocenić ogrzewanie elektryczne

Powierzchnia 130 m kw. kubatura ok 500 m szesc., Ściany 15cm wełna min+10 cm styropian, podłoga i fundament 10 cm styropian, poddasze 18 cm welna. Ogrzewanie konwektorki DIMPLEX o mocy 1000\2000 W każdy. na stale włączone 7 Kw. (tylko jeden w salonie jest włączony na 2 Kw.ale to w mrozy ok. -10 st C) w łazience na dole podłogówka 400W + drabinka grzejna, nw górze tylko drabinka

Nadmieniam że wszystko u mnie jest na prąd tzn.: ogrzewanie, cuw i kuchenka; uważam że koszty są do przyjęcia tzn za prąd wychodziło w llatach 2003-2011 od3800 do 4500 na rok. Cóż wzrost cen prądu miał decydujący wpływ na wzrost kosztów, ale jednocześnie zastosowanie w ostatnim sezonie grzejników Atlanic f-18 z sądą elektroniczną jakoś obroniło wynik
Zdecydowałem sie na grzejniki konwekcyjne z powodów ekonomicznych jako rozwiązanie tymczasowe (pod koniec budowy skradziono mi samochód) i nie było pieniędzy na inne grzejniki, ale prowizorki jak sie okazało w praktyce nie sa takie złe .
Mam taryfę G-12 i zegar sterujący obwodami grzejnymi konwektorów na tablicy rozdzielczej. Działa to tak, że ogrzewanie ma przerwę od 10.00 d0 13.00 oraz od 20.00 do 22.00 jak łatwo zauważyć sa to odpowiednio 3 i 2 h przed włączeniami taryfy nocnej. nie powoduje to znacznego obniżenia temp (ok 1-1,5 st C) a "podgonienie" temperatury następuje po tańszej taryfie. dzięki temu fortelowi zużycie prądu po taryfie nocnej wynosi 55% a dziennej 45 % nie jest to może rewelacja, ale na stale utrzymuję w domu od 21 do 22 st C.(tylko ogrzewanie elektr)
Jeśli chodzi o kominek to oczywiście mam, tarnawe 16 kw z grawitacyjnym DGP polecam super działa niezależnie od zasilania ,wydajne i ekonomiczne Jeśli pale zawsze wyłączam ogrzewanie elektryczne z wyjątkiem łazienek. Poza tym wszystkim palenie na stale i robienie w salonie kotłowni oraz czyste malowanie pomieszczenia to średnia przyjemność.
ponadto do cuw mam 100 l bojler atlantic pracuje w całym przedziale taryfy nocnej . Starcza wody dla 3-4 osob bez zmywania (to załatwia zmywarka)
Na zakończenie powiem tyle, piece akumulacyjne, jakie wyszukałem firmy olsberg statyczne, ale o małych gabarytach z full automatyką i po korzystnej cenie, kosztowałyby mnie ok 12 tys. dzięki temu miąłbym mniejsze rachunki za prąd o jakieś ok 700 zl rocznie. Czas zwrotu tej inwestycji to około 15 lat. Ale byłby dodatkowo problem z paleniem w kominku, musiałbym planować palenie i czekać az piece sie wyładują. Sam nie wiem może kiedyś sie zdecyduje na wymianę konw. na akumulacyjne.


PS Adik co do zmiany miałem taka stronkę z rankingiem dla danego kodu pocztowego ale ci powiem ze ta mozliwosc wyboru jest pozorna bo w moim przypadku watenfall ma dovra cene pradu ale przesył to masakra suma sumarun na tel ocenie wyszło zw mam najkorzystniejszego dostawce
Link do komentarza
Podłączam się do wątku,narazie jako przyszły użytkownik "elektryczności" ;)
Wybór padł na prąd z uwagi,że miało być bezobsługowo.Paliwa stałe odpadły,na placu boju został gaz ziemny i prąd,gaz odpadł w przedbiegach,stwierdziłem,że bezsensem jest płacić dwa razy za opłaty przesyłowe,kominy itp,pozostał prąd w postaci pompy ciepła,kabli,pieców akumulacyjnych,wodnej podłogówki grzanej piecem elektrycznym.Pompa ciepła odpadła z powodu ceny instalacji,piece odpadły z powodów estetycznych.Pozostały kable i piecyk elektryczny.Kable odrzuciłem z powodu ryzyka awarii i braku możliwości podłączenia innego medium grzewczego.A więc będzie wodna podłogówka grzana piecem elektrycznym icon_smile.gif Tanio,ładnie i czysto.
Pomyślałem,że trzeba by było jakoś zmniejszyć ewentualne rachunki i postanowiłem ograniczyć ucieczkę ciepła z domu a przy okazji zakumulować ciepło z grzania w II taryfie,dlatego między innymi powstaje płyta fundamentowa izolowana od gruntu 20cm styropianem,która będzie akumulowała ciepło z podłogówki,będą okna 3 szybowe,będzie WM z rekuperatorem a na przegrodach zewnętrznych będzie spora grubość ocieplenia a ściany będą z silikatu.
Wstępnie i z dużym marginesem,obliczone zużycie to ok.50-60kWh/m2/rok.
Dom 118m2,na zewnątrz silikat 18cm+25cm grafitowego styro z lambdą 0,32,strop 30-35cm wełny lub styro z lambą 0,36,trzy szyby 18m2 z Uokna 0,79-0,84,płyta ze styro 20cm z lambdą 0,36.
Dzięki temu zbliżymy się do rachunków jakie byśmy otrzymali przy pompie ciepła,nie zapominając,że spłacamy dodatkowe odsetki za nią.
Mówi się,że dom energooszczędny to spore koszty,wg mnie tak nie jest,jeśli się porówna dokładnie nakłady w identycznym domku grzanym np.paliwami stałymi.Dzisiaj koszt dodatkowego styro nie jest wielki,okna energooszczędne można łyknąć w przyzwotej cenie przez zastosowanie fix-ów tam gdzie nie są potrzebne pełne skrzydła,WM z reku można podłączyć w koszcie komina+kanałów.
Do cwu miał być na początku bojler 140l ale z uwagi na prawdpodobne duże zużycie będzie pompa ciepła do cwu za ok.5-6tys.zł.

P.S.
Ostatnio dostałem wstępną ofertę na kompletą PCi z odwiertami 2x70m za 20tys.zł,jeśli dogram szczegóły a cena pozostanie na tym poziomie to nie wykluczam takiej inwestycji. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
to może ja jeszcze tytułem uzupełnienia napiszę coś o swoim domu
dom 10x10 podpiwniczony z poddaszem użytkowym, z przyklejonym garażem 6x8, powierzchnia użytkowa około 130m2 grzana do 22,5-22,75(całośc podłogówka), piwnica 75m2 dogrzewana do 15,5-16C(też podłogówka)
kocioł - PC icon_smile.gif
wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, okna 3 szybowe o U okna=1,0
wyliczone zapotrzebowanie w OZC to około 45kwh/m2*rok, więc myślę że ty Arturo spokojnie ze swoją płytą fundamentową zejdziesz do 40 lub nawet lepiej.
PC 8kw polskiego producenta

gaweł, ja kiedyś oglądałem na tej stronie
http://www.eprad.pl/
ale na razie czekam, jakie oferty przedstawi Tauron, bo ponoć wykupił Vattenfalla, tylko czekają na zgodę prezera URE czy jakoś tak...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dostałem prognozę zużycia prądu na okres grzewczy do wiosny. prognozy są od listopada do kwietnia i od maja do października. Za jesienne grzanie wyszło o dziwo niewiele bo dopłata w sumie 260 zł no i prognoza 3500 za zimę. Wszystko Ok ale ciekawe ile walna podwyżki i ile będzie dopłaty.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

To już wiem ile wyszły te podwyżki:

Taryfa nocna > 38 groszy
Taryfa dzienna > 67 groszy

Wyszło to o 5% Porównując z podwyżkami gazu i benzyny to chyba nie jest źle.



Gaweł, coś u was drogi ten prad...
u nas w standardowej G12 jest
nocna=0,322
dzienna=0,58
teraz patrze że już o tym pisałem wcześniej...cena gwarantowana gdzieś do sierpnia 2012
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W reszcie mój dostawca prądu czyli ZEWT Warszawa Teren wprowadził taryfę wekendową , zamierzam się na nią przepisać w sumie w wekend jest się w domu cały czas a i jest też najwięcej prac domowych więc się to opłaca (mam nadzieje)
Link do komentarza
Cytat

W reszcie mój dostawca prądu czyli ZEWT Warszawa Teren wprowadził taryfę wekendową , zamierzam się na nią przepisać w sumie w wekend jest się w domu cały czas a i jest też najwięcej prac domowych więc się to opłaca (mam nadzieje)


Dzisiaj już miałem próbkę prądu weekendowego - czyli brak prądu w ramach oszczędności icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj już miałem próbkę prądu weekendowego - czyli brak prądu w ramach oszczędności icon_biggrin.gif


No i rachuneczek mniejszy icon_biggrin.gif

Cytat

to jakaś nowa rewolucyjna taryfa?

icon_biggrin.gif


no tak od 22 w piatek do 6 rano w poniedzialek jest taniej , z tym że dzienna jest drozsza o pól grosza a nocna o 2 w stosunku do zwykłej g-12
Link do komentarza
No dobra udało się tzn: byłem w RE i podpisałem aneks do umowy z taryfy g-12 na taryfę g-12 w czyli weekendową. Doznałem pozytywnego szoku co do obsługi, kompetentności personelu, braku kolejki i dbałości o klienta icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Pan kierownik przychodził 3 razy sprawdzić jak "kolejka" 3 osobowa się zmniejsza i uprzejmie informował że zaraz uruchomi dodatkowe stanowisko a i tak były czynne 2.
Jak sobie przypomnę jak wyglądała obsługa klienta w tym moim RE 10 lat temu icon_evil.gif to był szok jak bitwa pod Grunwaldem , walczyłem i ja już w ferworze walki zapomniałem po czyjej byłem stronie ale cóż.
No jednak coś się w RP na korzyść zmienia jednak miłe to. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No dobra udało się tzn: byłem w RE i podpisałem aneks do umowy z taryfy g-12 na taryfę g-12 w czyli weekendową. Doznałem pozytywnego szoku co do obsługi, kompetentności personelu, braku kolejki i dbałości o klienta icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Pan kierownik przychodził 3 razy sprawdzić jak "kolejka" 3 osobowa się zmniejsza i uprzejmie informował że zaraz uruchomi dodatkowe stanowisko a i tak były czynne 2.
Jak sobie przypomnę jak wyglądała obsługa klienta w tym moim RE 10 lat temu icon_evil.gif to był szok jak bitwa pod Grunwaldem , walczyłem i ja już w ferworze walki zapomniałem po czyjej byłem stronie ale cóż.
No jednak coś się w RP na korzyść zmienia jednak miłe to.




U mnie Pomorze ( ENERGA) G12w -Oszczędne noce i weekendy

Dzienna szczytowa - 0,3418 PLN (netto )
Nocna pozaszczytowa - 0,2270 PLN (netto )

[attachment=13564:strefy_c...rmy_domu.pdf]

strefy_czasowe_dla_firmy_domu.pdf

strefy_czasowe_dla_firmy_domu.pdf

Link do komentarza
Musze Wam powiedzieć że podziwiam Waszą odwagę, ze względu na prognozowane koszty.
Ale wygoda rzeczywiście jest bezcenna icon_smile.gif Moja siostra ma w domu piec na ekogroszek i trochę zachodu to jednak wymaga, szczególnie jeśli piec jest wygaszony, a my chcemy w nim rozpalić.
Swojego czasu pomieszkiwałem w Holandii. W domu, w którym mieszkałem było ogrzewanie gazowe. Wystarczyło w korytarzu ustawić temperaturę i w domku było ciepło. Marzy mi się podobne bezproblemowe regulowanie ciepła, ale właśnie, te koszty!!!
Link do komentarza
Cytat

Musze Wam powiedzieć że podziwiam Waszą odwagę, ze względu na prognozowane koszty.
Ale wygoda rzeczywiście jest bezcenna icon_smile.gif Moja siostra ma w domu piec na ekogroszek i trochę zachodu to jednak wymaga, szczególnie jeśli piec jest wygaszony, a my chcemy w nim rozpalić.
Swojego czasu pomieszkiwałem w Holandii. W domu, w którym mieszkałem było ogrzewanie gazowe. Wystarczyło w korytarzu ustawić temperaturę i w domku było ciepło. Marzy mi się podobne bezproblemowe regulowanie ciepła, ale właśnie, te koszty!!!


Odwaga to była na poczatku podobnie jak koszty prognozowane 10 lat temu. Teraz to jest normalność icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Wstawiam ,ale za cholerę nie mogę się w nich rozczytać
[attachment=13656:taryfa_e...j_g_2012.pdf]
[attachment=13655:EO_taryfa_2012.pdf]



Uf trochę policzyłem i w poszczególnych taryfach 2 strefowych brutto z a 1 Kwh tak to wygląda:
w G-12 masz: dzień - 70 gr i noc - 38 gr
w G-12w masz: dzień - 76 gr i noc - 35 gr
w G-12r masz: dzień - 73 gr i noc - 29 gr


i dla porównania G-11 - 61 gr Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Policzyłem też ZEW Warszawa Teren dla porównania:


w G-12 masz: dzień - 67 gr i noc - 38 gr
w G-12w masz: dzień - 68 gr i noc - 41 gr

i dla porównania G-11 - 61 gr

Tylko sie zastanawiam że taryfie enea wekendy są rozszerzone o dni ustawowo wolne od pracy a w zewt jakoś sie tego nie doczytałem musze to sprawdzić jutro Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tauron połknął Vattenffalla - czekam do maja - obiecują wtedy dać nową ofertę...mam nadzieję że pojawi się taryfa weekendowa...bo Vattenffall nie miał takowej niestety....


Ja już dostałem,nie ma weekendowej a co więcej nie ma nawet w ofercie G12e,jest tylko G11 i jedna G12,dla mnie porażka... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
arturo, dostałeś tę ofertę pocztą? jeśli będzie rzeczywiście tak jak piszesz, to jest to jedna wielka porażka...
co ciekawe - małopolska i część śląska ma G11,G12,g12e,G12w I G13
dolnośląskie i opolskie ma G11,G12 i G12g.....
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

arturo, dostałeś tę ofertę pocztą?


Tak,kilka dni temu przysłali mi przy okazji faktury za rachunek za budowę.
Może Wy będziecie traktowani jako ta szczęśliwa część Śląska,dlatego jeszcze nie dostaliście oferty.
Liczyłem,że będzie więcej taryf a tu zdziwko...
Link do komentarza
Cytat

Tak,kilka dni temu przysłali mi przy okazji faktury za rachunek za budowę.
Może Wy będziecie traktowani jako ta szczęśliwa część Śląska,dlatego jeszcze nie dostaliście oferty.
Liczyłem,że będzie więcej taryf a tu zdziwko...



ja fakturę dostaję na maila, zaraz 1.05 prześlę odczyt i zobaczymy....
ale nie sądzę żebym był w jakiejś szczęśliwszej części śląska..podlegamy pod ten sam OSD...
Link do komentarza
Gość adiqq
czekam na tę fakturę...ale w międzyczasie przeczytałem:

"Zgodnie ze strategią łączymy spółki prowadzące podobną działalność, a tym samym porządkujemy struktury grupy (...). Tego typu aktywność przynosi korzyści biznesowe i czyni strukturę bardziej przejrzystą" - wyjaśnił prezes Taurona Dariusz Lubera.
Wcześniej skonsolidowano już spółki dystrybucyjne, wytwórcze oraz handlujące energią i zajmujące się obsługą klienta.
"Trwają również działania zmierzające do połączenia podmiotów przejętych w grudniu ubiegłego roku od Vattenfalla" - dodał prezes. Według wcześniejszych zapowiedzi, włączenie aktywów Vattenfalla do struktur Taurona zakończy się do końca tego roku, a w obszarze sprzedaży - w styczniu 2013 r."

więc teoretycznie dopiero jak skonsolidują całośc, to daja jakąś ofertę konkretniejsza icon_razz.gif

ooo, jest nowa oferta

http://www.tauron-wita.pl/dla_domu?lid=glowna&cid=dom
Link do komentarza
Gość adiqq
kilka miesięcy temu, jak zastanawiałem się nad zmianą operatora zrobiłem sobie arkusz - porównujący koszty.
Postanowiłem czekać na ofertę Tauronu - po wprowadzeniu aktualnych cen, Tauron jest najtańszy...co mnie niepomiernie zdziwiło, bo pół roku temu liderem była Enea. Nawet wg moich obliczeń wychodzi trochę taniej niż do tej pory Vattenfall
szkoda, że nie ma tych taryf weekendowych, czy z większą ilością tanich godzin, no ale cóż...
bo przyznaje że te gwarancje ceny przyprawiają mnie o ból głowy...na 1,2 lub 3 lata icon_lol.gif
aha w założeniach miałem 8500kwh/rok, z czego 55% zużycia w taniej taryfie...
Arturo, jak myślisz? Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
prąd: 1T=0,3927 2T=0,274
przesył - tutaj jest niewiadoma, bo na stronie Tauronu nie ma nic na ten temat...
wcześniej Vattenfall miał (dla G12)
1T przesył=0,1918
2T przesył=0,0392

czyli daje to 1T=0,5845, 2T=0,3132
czyli dla 1T cena taka sama jak była, dla 2T minimalnie taniej Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
aż sprawdziłem na stronie Vattenfalla (jeszcze jest) i Tauronu - ceny dobrze podałem
wiem że ceny są bardzo dobre, ale nie ukrywam, ze jestem rozczarowany brakiem taryfy weekendowej...

Cytat

To rewelacyjne ceny

A składnik jakosciowy ?



nic nie pisze na stronie, kiedyś to było 0,007zł/kwh - chyba teraz jest w cenie, bo nie ma takiej pozycji w cenniku
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

prąd: 1T=0,3927 2T=0,274
przesył - tutaj jest niewiadoma, bo na stronie Tauronu nie ma nic na ten temat...
wcześniej Vattenfall miał (dla G12)
1T przesył=0,1918
2T przesył=0,0392

czyli daje to 1T=0,5845, 2T=0,3132
czyli dla 1T cena taka sama jak była, dla 2T minimalnie taniej


Jeśli takie będą ceny to faktycznie będzie lepiej ale mi także brakuje weekendowej,czekałem na nią.
Cóż,trzeba się cieszyć tym co mamy ;)
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Jeśli takie będą ceny to faktycznie będzie lepiej ale mi także brakuje weekendowej,czekałem na nią.
Cóż,trzeba się cieszyć tym co mamy ;)



no takie ceny są na stronce icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo, a patrzyłeś na te gwarancje ceny? co o tym myślisz?
myślę który pakiet wybrac..oczywiście internet only...


Ciężki orzech do zgryzienia ale chyba warto icon_smile.gif
Przez trzy lata zapłacisz 390zł za samą gwarancję.
Niby mówi się,że cena prądu skoczy gwałtownie do góry,nawet jak będzie to 10% to i tak się opłaca moim zdaniem wziąść taką gwarancję.
Link do komentarza
Gość adiqq
mi to wyszło nawet mniej...liczyłem 36x7zł=252zł
bo stawka stała jest też, nawet jak nie ma gwarancji - te 252zł to jest to co więcej muszę zapłacić.
zrobiłem prostą symulację wykorzystując arkusz na stronie URE - zakładając, że prąd podrożeje tylko 5% rocznie(tyle podrożał ostatnio), to mając gwarancję na 3 lata, oszczędzam kilkaset zł.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

mi to wyszło nawet mniej...liczyłem 36x7zł=252zł
bo stawka stała jest też, nawet jak nie ma gwarancji - te 252zł to jest to co więcej muszę zapłacić.
zrobiłem prostą symulację wykorzystując arkusz na stronie URE - zakładając, że prąd podrożeje tylko 5% rocznie(tyle podrożał ostatnio), to mając gwarancję na 3 lata, oszczędzam kilkaset zł.


Czyli jak najbardziej bym brał z gwarancją i ja chyba tak zrobie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
po 49 dniach na taryfie G12w nie jest źle jakos odsapnąłem wyszło tak 720 kwh z tego 500 nocna 220 dzienna czyli wychodzi proporcja 70/30 to jest lepiej niz sie spodziewałem zdecydowanie. cenowo to wychodzi na dzien ok 7zł może byc dziwne bo prognozę pierdykneli mi 310 zł/msc

To wogóle jest super zuzycie bo jedynie 440 kw na msc i w sumie nie oszczedzam wychodziło 550 moze maiałem jakis dupniety licznik icon_evil.gif

To sie jednak opłaca choć miałem wątpliwosci jak licho bo róznice w g-12 i g12w to odpowiednio 10 zł i 30 zł wiecej ma dzien i noć na kazdym 1000 KWh to tylko proporcja mozna coś zyskac a jednak w wekend robi sie wszystko piecze sprzata kosi gotuje i woda ciepla tez leci non stop i tu jest cały pic mysle ze w zimie to ta taryfa spokojnie wyjdzie tyle samo co g12 zwykła plus kominek i bez problemu teoretycznie bo ja uwielbiam palic w kominku tylko mnie nie stac na to icon_confused.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość gawel
Trochę odświeżę zaśniedziały wątek icon_biggrin.gif Mianowicie tak: po zeszłorocznej obniżce cen prądu o mojego dostawcy czy ZEWT W-wa Teren cena w taryfie G-12w czyli dwustrefowej weekendowej to dzień 69 gr i noc 41 groszy od 9 grudnia do wczoraj zużyłem 2263 Kwh nocnej za 927,83 zł oraz 1254 Kwh dziennej za 865,26. Czyli w sumie 1793 zł za 148 dni czyli wychodzi ok 12 zł na dobę. Piszę takie informacje bo ostatnio ktoś mi udowadniał że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe. Ja mam konwektory czyli najtańsze inwestycyjne źródło ciepła na prąd a pomimo to udało mi się mieć dobrą proporcje taryf nocnej do dziennej tzn 65/35%. Nadmienię żeby nie było za idealnie że zużycie prądu dotyczy zużycia całkowitego w moim domu ale że paliłem również w kominku zużyłem 4m3 brzozy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...