Skocz do zawartości

Słoneczko /Horyzont


Antek

Recommended Posts

Ocena projektu Słoneczko z Horyzontu:
W sumie prosty, ładny budynek. Jak dla mnie parter trochę ubogi w okna. Brak
np. choćby małego okienka przy schodach. Osobiście nie podoba mi się konieczność przechodzenia przez salon by dostać się do kuchni lub na schody (ale co kto woli). Sąsiad trochę podniósł ściany poddasza i moim zdaniem dach wygląda mniej atrakcyjnie niż w projekcie. Zaletą jest duża ilość pokoi (sypialnia na parterze) i wydzielona część pomieszczeń gospodarczych - kotłowni i garażu.
Koszty:
Wiele zależy od adaptacji projektu do konkretnych warunków działki. Sąsiad
ustawił swój dom dłuższą osią zgodnie z nachyleniem działki (10%) i chyba
nie był to najlepszy pomysł. A róznorodność materiałów budowlanych.
technologii i sposobów samego budowania może powodować duże różnice w
kosztach.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

mi ten projekt się bardzo podoba i chyba zdecydujemu się na niego,myślałam aby na górze zrezygnować z 2 lub 3 okien dachowych ,a boczne wstawić większe ,jak myślisz czy to dobry pomysł?


niezły pomysł bo też tak będe robił.wstawię za to dodatkowe okno dachowe aby doświetlić klatkę schodową,komin wentylacyjny w kuchni wymuróję dopiero od poddasza z przesunięciem do roga ściany(otwór wentylacyjny przez strop) przez co kuchnia stanie się bardziej "ustawna",zrezygnuję ze spiżarni a łazienka na dole będzie bez ścianki działowej i drzwi do sypialni.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

niezły pomysł bo też tak będe robił.wstawię za to dodatkowe okno dachowe aby doświetlić klatkę schodową,komin wentylacyjny w kuchni wymuróję dopiero od poddasza z przesunięciem do roga ściany(otwór wentylacyjny przez strop) przez co kuchnia stanie się bardziej "ustawna",zrezygnuję ze spiżarni a łazienka na dole będzie bez ścianki działowej i drzwi do sypialni.



Cześć ja zostawiłam taką ilość okien jak w projekcie ale właśnie jedno okno z najmniejszego pokoju przesunęłam nad klatke schodową.
Oprócz tego dobudowałam za garażem pomieszczenie gosp. - na kosiarkę i rzeczy ogrodowe - na szerokość domu. Przez to na górze powstała ładna garderoba. Ścianka kolankowa ma 4,5 pustaka dlatego pomieszczenia na górze są dość przestronne icon_smile.gif
Fakt w domu jest mnóstwo ścianek działowych więc tynków wyjdzie z 700m2. Dom po przeróbkach ma jakieś 140 + kilka metrów. W tej chwili mam stan surowy zamknięty, mąż kończy elektrykę i położona jest instalacja wod-kan.
Wydałam na sam dom 140 tysięcy. Buduje pod Rzeszowem icon_smile.gif

Pozdrowionka dla słoneczkowiczów
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...