Skocz do zawartości

Naprawa lakieru w kuchni (płyta mdf)


Vigy

Recommended Posts

Witam,

Przez przypadek uderzyłam w front drzwiczek w kuchni i niestety odprysnął mi lakier. icon_cry.gif Mam kuchnię zrobioną z płyty mdf matowej w kolorze beżowym i bardzo mnie ten ubytek wkurza, dlatego też chciałabym go jakoś "zaszpachlować". Na początku myślałam, że może stolarz mógłby mi to zrobić, ale po pierwsze zażyczył sobie 120zł za to i stwierdził, że nie ręczy, że będzie ten sam kolor.

Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o płytę mdf, więc jeśli ktoś się orientuje jak to naprawić, to proszę bardzo o łopatologiczne wytłumaczenie co jest potrzebne i jak to zrobić.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Uszkodzeń powłoki lakierniczej nie da się naprawić w taki sposób, aby stały się niewidoczne. Konieczne jest przemalowanie całej powierzchni, a to wymaga doboru farby o identycznym kolorze.

Pozostają więc inne możliwości
- wymiana drzwiczek jeśli są dostępne u producenta,
- zamaskowanie uszkodzenia np. naklejką.

Do zaszpachlowania ubytku można użyć dowolnej szpachlówki do drewna lub metalu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Po zaszpachlowaniu możesz również,jeśli nie jest to duży ubytek zamaskować go lakierem do paznokci.Na pewno znajdziesz odpowiedni kolor.Musisz tylko poczekac az szpachla wyschnie a nastepnie wyprubowac kolor lakieru na podobnej powierzchni i zanim zamalujesz szafke tez poczekaj az lakier wyschnie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...