Skocz do zawartości

Dom bez stropu zimą


kk99

Recommended Posts

Dzień Dobry,
Jestem zmuszony przerwać prace, związane z budową domu przez etapem wylania stropu. Na chwilę obecną wymurowane są wszystkie ściany (z MAXa, od góry przemurowane pełną cegłą, aby zgadzał się wymiar budynku), kominy itp. Z tego co czytałem w podobnych tematach, to podstawowym zabezpieczeniem ścian przed zimą, jest ich przykrycie folią. Jednak w moim przypadku najbardziej obawiam się o wylaną płytę fundamentową i zastanawiam się nad formą jej zabezpieczenia. Na chwilę obecną myślałem o wykonaniu prowizorycznego szkieletu z desek i przykryciu całego budynku folią 20x20m. Jeśli ktoś miał podobny problem lub ma jakiś lepszy/prostszy sposób na zabezpieczenie budynku na tym etapie budowy, to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Oczywiście wierzch ścian należy zabezpieczyć folią lub papą przed wnikaniem wody natomiast podkład podłogowy na gruncie (bo to pewnie nazwana przez Pana płyta fundamentowa) nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Warto jednak w miarę możliwości usuwać śnieg, aby podczas roztopów nie utrzymywała się tam woda.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...