Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz3506

Dojazd do działi rolnej

Recommended Posts

Witam jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam następujący problem jestem posiadaczem działki rolnej od czterech miesięcy, przyległej do drogi powiatowej. Tydzień temu wykopano nowy rów melioracyjny wzdłuż dogi a działek przyległych do niej (dodam że nigdy tam rowu nie było) tym samym pozbawiając mnie dojazdu do tej działki. Teraz mam następujące pytanie kto ma pokryć koszty wykonania zjazdu z drogi do mojej działki ja czy też zarząd drogi? Ponieważ nie wiem jak mam się odnieść do ustawy o drogach publicznych proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
29. Wykonanie lub przebudowa zjazdu z drogi do pól uprawnych i zabudowań należy:
1) w wypadku budowy lub modernizacji drogi - do zarządu drogi,
2) w pozostałych wypadkach - do właściciela lub użytkownika gruntów przyległych do drogi, po uzyskaniu zgody zarządu drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W cytowanej ustawie wyraźnie określono do kogo należy wykonanie zjazdów z drogi publicznej. W tym przypadku jest to obowiązek zarządu dróg i prawdopodobnie będzie on zrobiony trochę później ze względu na harmonogram robót - najpierw kopią później robią zjazdy. Jeśli istnieje pilna konieczność dojazdu, trzeba zwrócić się do zarządu dróg o wykonanie zjazdu tymczasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Przepis który przytoczyłeś jest nieaktualny – wiec nie można go przytaczać, ani powoływać sie na niego, choć nowe brzmienie „podtrzymuje” ogólną zasadę starego zapisu.
Tu aktualny tekst ustawy o drogach publicznych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=...40060&min=1 (tekst ujednolicony).

2. Jeśli zjazd był legalny, tzn. był uzgodniony z zarządcą drogi (właśnie zgodnie z tym starym brzmieniem art. 29 ustawy), przebudowa należy do zarządcy drogi, jeśli nie był legalny – do właściciela gruntów. Tu więcej na ten temat:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/794E0C61

3. O „legalności” zjazdu może też świadczyć fakt, „ukazania” zjazdu na mapie (ewidencyjnej).

4. Jeśli zjazd był nielegalny (wyjaśnienie w 2 linku) to będziesz musiał mieć pozwolenie na wykonanie tego zjazdu – a to może być i kłopotliwe i kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kolejne brednie że nazwę to delikatnie bredniami w twoim wykonie. Nie ma stropu o autonomicznej konstrukcji opartego poza budynkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jakieś urojenia budowlane a nie merytoryka. A co ten strop jakimś statkiem jest, że trzeba kurs oparcia mu dopełnić? I dalej nie na temat, autor tematu nie potrzebuje wykładu o rodzajach stropów tylko pytał sie jaki strop w jego przypadku będzie tańszy.
    • Okiem zupełnego laika.   Wykonawca tylko sobie ułatwił pracę "dolewając", z wieńcem, wypełnienie otworu nad oknem.   Moim zdaniem nie jest (ta "dolewka") żadnym elementem konstrukcyjnym. Również, moim zdaniem - w niczym to nie osłabia konstrukcji wieńca.    Jeśli kierbud nie jest jednocześnie projektantem tej dobudówki, to nie miał prawa tego robić. Wykonanie odbiega od projektu, a on (kierbud) ma za podstawowe zadanie budować zgodnie z projektem. Teraz będzie musiał poświadczyć nieprawdę, albo "nakłonić" projektanta aby dokonał poprawki w projekcie.     
    • Przetrzeć i tynkować, nie był przecież narażony na słońce ani na smaganie wiatrem i deszczem. Wcześniej sprawdzić, czy wszystkie płyty "trzymają się" podłoża.
    • O to chodziło? Czy o wygląd nadproża w wiencu czy konstrukcje nad otworami? 
    • Witam!   W budynku docieplonym po całości z zewnątrz styropianem istnieją sobie między innymi dwa pomieszczenia. Jedno jest ogrzewane, a drugie nieogrzewane. W pomieszczeniu nieogrzewanym wyklejono białym styropianem przegrody budowlane oddzielające je od ogrzewanego, wchodząc również na ściany boczne. Styropian przygotowano do pokrycia zaprawą (zapiankowano szczeliny, oszlifowano tarnikiem do styropianu), ale z różnych powodów odłożono ten etap inwestycji na później. Styropian pozostaje na ścianach od około 11 miesięcy. Pomieszczenie nieogrzewane (to ze styropianem) otwierano sporadycznie i na krótko; pomieszczenie to ma małe okno w ścianie bocznej, skierowane na północ.   Chcę teraz pokryć styropian siatką i zaprawą do zatapiania. Ale naczytałem się o niszczeniu wierzchniej warstwy styropianu niechronionego zaprawą. Czy ten styropian, po tym czasie, wymaga ponownego szlifowania, czy można po prostu zacząć szpachlowanie i zatapianie siatki?
  • Popularne tematy

×