Skocz do zawartości

Zbrojenie wieńca 3 Pretami


Recommended Posts

Witam
Mam pytanie czy mozna zrobic zbrojenie wienca stropu z 3 pretow fi 14 i fi 16 (przekroj trojkata)
Dodam ze w projekcie mam zbrojenie z pretow fi 12 ale 4(przekroj prostokata)
czy taka zmiana nie wplynie na wytrzymalosc konstrukcji, bo murarz mowie ze bedzie ok.
Dom : piwnica,parter,poddasze uzytkowe.
Ps. STROP TERIVA.
Z gory dzieki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie czy mozna zrobic zbrojenie wienca stropu z 3 pretow fi 14 i fi 16 (przekroj trojkata)
Dodam ze w projekcie mam zbrojenie z pretow fi 12 ale 4(przekroj prostokata)
czy taka zmiana nie wplynie na wytrzymalosc konstrukcji, bo murarz mowie ze bedzie ok.
Dom : piwnica,parter,poddasze uzytkowe.
Ps. STROP TERIVA.
Z gory dzieki za podpowiedzi.


Można,ale zależy w którym miejscu wieńca chcesz to zbrojenie dać. U mnie murarze dawali zbrojenie z trójkąta w miejscu styku płyt (strop z płyty kanałowej) bo inne zbrojenie by nie weszło ale na wieniec obwodowy miałem zbrojenie kwadrat. Co do tego czy można to powinien wypowiedzieć się Twój Kierbud bo on za to odpowiada i się pod tym podpisuje.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie czy mozna zrobic zbrojenie wienca stropu z 3 pretow fi 14 i fi 16 (przekroj trojkata)
Dodam ze w projekcie mam zbrojenie z pretow fi 12 ale 4(przekroj prostokata)
czy taka zmiana nie wplynie na wytrzymalosc konstrukcji, bo murarz mowie ze bedzie ok.
Dom : piwnica,parter,poddasze uzytkowe.
Ps. STROP TERIVA.
Z gory dzieki za podpowiedzi.



Dołóż czwarty pręt fi 12 i będzie kwadrat.

Nie oszczędza się na konstrukcji domu ,lepiej zamiast złoconych klamek założyć zwykłe .

Wieniec jest elementem konstrukcyjnym i prócz tego co napisał przedmówca zapewnia równomierny rozkład obciążeń stropu,dachu itd.. na ściany nośne. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
wprost: należy przeliczyć przekrój z "12" na te do zastosowania ("14" i "16")
nie wprost: minimalne zalecane zbrojenie wieńców, z tego co ja pamiętam, to 3x12 czyli można (vide post #3 Cezarego Profesjonalisty)

kwestia - po co tak murarz kombinuje huh.gif


aha - a czemuż to nie jest obciążony konstrukcyjnie, he?
fakt, że jego rola jest taka a nie inna, ale w końcu leży na i jest "dociśnięty" konstrukcją, siłą rzeczy jest obciążony konstrukcyjnie, przynajmniej w części, a jeszcze bardziej sprawa się "komplikuje" jak robi jednocześnie za nadproże lub podciąg
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...