Skocz do zawartości

Działka rekreacyjna


neurasthenik

Recommended Posts

Dostałem propozycję zakupu działki rekreacyjnej (ok. 1000 m2) bezpośrednio od właściciela. Teren jest bardzo atrakcyjny, można powiedzieć, że mój wymarzony,leżący wzdłuż linii brzegu jeziora (Pojezierze Wielkopolskie) z widokiem na nie (odległość ok. 80-90m), sąsiad tylko z jednej strony, z dwóch innych stron las z sosnowymi samosiejkami, dojazd drogą gminną, ale ok. 200m od szosy. Działka uzbrojona, teren równy, nie trzeba wycinać żadnych drzew. Co prawda nie wiem jeszcze, czy istnieją warunki zabudowy dla tego gruntu (zależałoby mi na budowie domu całorocznego z fundamentem), jednak wnioskując po sąsiednich działkach, które posiadają takowe zabudowania nie powinno być z tym problemu.
Jedyną kwestią jak to zwykle bywa jest cena, właściciel chce 110000 zł.
Dysponuję taką sumą, lecz mam wątpliwości, czy jest to napewno uczciwa cena za taką nieruchomość. Z drugiej strony jest to działka, z którą wiązałbym pewne plany - można powiedzieć, że na całe życie, więc cena jakby nie grała roli w tym przypadku. Chciałbym mieć jednak mieć świadomość, że kupiona za tą sumę ziemia nie straci na wartości w ciągu kolejnych kilku lat.
Jak myślicie, czy ta działka byłaby warta tej inwestycji?
Link do komentarza
Każdy towar ma swego nabywcę.Ja osobiście kupił bym bo jestem wędkarzem i taka działka to byłby raj dla mnie icon_biggrin.gif A czy jest warta? To jak Tobie pasuje lokalizacja i cena (cenę zawsze można utargować) to nie ma co się zastanawiać. Ceny są różne ,różniste a wszystko zależy od wielu czynników . I nie masz co się obawiać ,że ziemia straci na wartości,jak na razie nieruchomości to jest najlepsza lokata procentowa której w żadnym banku nie dostaniesz takiego procentu.Ja kupiłem działkę za 18000 zł a za rawie dwa lata była warta 35000 zł.
Link do komentarza
Z tymi sasiadami to niezły pomysł, albo porównaj podobne działki w okolicy, tak z ciekawości sama zajrzałam jak to z tymi działkami jest. Trudno znależć dokładnie taką jak ta Twoja - wymarzona, ale zobacz, te które mi wydały się warte uwagi:
działka nad jeziorem - tańsza, wieksza, ale linni brzegowej jeziora w granicach działki brak
działka rekreacyjna nad jeziorem wyglada z opisu bardzo podobnie to tej przedstawionej przez Ciebie, tańsza
http://sprzedajemy.pl/dzialka-boszkowo-jed...alizacji,172621 ta droższa, ale jaki widok icon_smile.gif
http://sprzedajemy.pl/sypniewo-gmina-margonin-dzialka,145211 też zobacz
działka nad jeziorem Wielkopolska cena jak u Ciebie, ale dziłka wieksza.

To tyle, poogladaj podobne tereny , zawsze bedziesz miał porównanie, ale skoro piszesz, że to kawałek ziemi Twoich marzen, to właściwie nie mad czyn się zastawiać, powodzenia! Edytowano przez Ninna (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...