Skocz do zawartości

cebulki


Etka

Recommended Posts

Dostałam w prezencie zestaw cebulek różnych kwiatków. O ile z tulipanami i narcyzami sobie poradziłam, tak nie mam pojecia co zrobić z jaskrami i anemonami. To nie są cebulki. Jaskier wygladąda jak kłącze, suche jakieś takie, , a anemony wyglądają jak kawałki zeschnietego twardego drewna. Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić? Kiedy wsadzić do ziemi? Teraz? Na wiosnę?
Link do komentarza
Cytat

Czy na opakowaniu były ich pełne nazwy łacińskie? O wiele łatwiej byłoby mi doradzić gdybym znał ich nazwy gatunkowe.

Pozdrawiam
Paweł Romanowski


Dziękuję za odpowiedz, już je wkopałam. Słaby ze mnie ogrodnik. Nazwy łacińskie to Anemone De Caen Hollandia i Ranunculus Red.
Wkopałam też róże, trzemielinę japońską, sosnę koreańską, azalie, powojniki, laurowisnie, wierzbę hakuro... i milin amerykański. Czy powinnam te rosliny teraz podlewać? Oczywiście podlałam zaraz po wkopaniu. Czy jakoś specjalnie powinnam zabezpieczyć te rośliny przed mrozem? Szczególnie milin chyba lubi zmarznąć. Czy taka osłona ze słomy i agrowłókniny to dobry pomysł? Tak mi podpowiedziano.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Etka
Link do komentarza
Ogrodnictwo to przede wszystkim hobby. Nie wszystko zawsze musi być wykonane idealnie. Najważniejsze jest to, aby sprawiało nam to przyjemność. A wiedza ogrodnicza przyjdzie z czasem i doświadczeniem.

Pogoda w ostatnich dniach była wyjątkowo letnia, w ciągu dnia były wysokie temperatury i słońce mocno operowało. Umiarkowane, regularne podlewanie krzewów po posadzeniu jest konieczne. Nie można dopuścić do przeschnięcia gleby, wokół świeżo posadzonych roślin. Nie można jednak przesadzić z nadmiernym podlewaniem, gdyż rośliny szybko zgniją.

Dobrze Pani podpowiedziano w kwestii zabezpieczania roślin przed mrozem osłonami z agrowłókniny i słomy.
O tym jak zrobić takie osłony może Pani przeczytać na http://www.zielonyogrodek.pl/ochrona-roslin-przed-mrozem
Zapraszam także do lektury innych artykułów i porad ogrodniczych.

Na pytania szybko odpowiadamy na facebooku - wystarczy nas polubić.

Pozdrawiam
Paweł Romanowski
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...