Skocz do zawartości

cebulki


Etka

Recommended Posts

Dostałam w prezencie zestaw cebulek różnych kwiatków. O ile z tulipanami i narcyzami sobie poradziłam, tak nie mam pojecia co zrobić z jaskrami i anemonami. To nie są cebulki. Jaskier wygladąda jak kłącze, suche jakieś takie, , a anemony wyglądają jak kawałki zeschnietego twardego drewna. Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić? Kiedy wsadzić do ziemi? Teraz? Na wiosnę?
Link do komentarza
Cytat

Czy na opakowaniu były ich pełne nazwy łacińskie? O wiele łatwiej byłoby mi doradzić gdybym znał ich nazwy gatunkowe.

Pozdrawiam
Paweł Romanowski


Dziękuję za odpowiedz, już je wkopałam. Słaby ze mnie ogrodnik. Nazwy łacińskie to Anemone De Caen Hollandia i Ranunculus Red.
Wkopałam też róże, trzemielinę japońską, sosnę koreańską, azalie, powojniki, laurowisnie, wierzbę hakuro... i milin amerykański. Czy powinnam te rosliny teraz podlewać? Oczywiście podlałam zaraz po wkopaniu. Czy jakoś specjalnie powinnam zabezpieczyć te rośliny przed mrozem? Szczególnie milin chyba lubi zmarznąć. Czy taka osłona ze słomy i agrowłókniny to dobry pomysł? Tak mi podpowiedziano.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Etka
Link do komentarza
Ogrodnictwo to przede wszystkim hobby. Nie wszystko zawsze musi być wykonane idealnie. Najważniejsze jest to, aby sprawiało nam to przyjemność. A wiedza ogrodnicza przyjdzie z czasem i doświadczeniem.

Pogoda w ostatnich dniach była wyjątkowo letnia, w ciągu dnia były wysokie temperatury i słońce mocno operowało. Umiarkowane, regularne podlewanie krzewów po posadzeniu jest konieczne. Nie można dopuścić do przeschnięcia gleby, wokół świeżo posadzonych roślin. Nie można jednak przesadzić z nadmiernym podlewaniem, gdyż rośliny szybko zgniją.

Dobrze Pani podpowiedziano w kwestii zabezpieczania roślin przed mrozem osłonami z agrowłókniny i słomy.
O tym jak zrobić takie osłony może Pani przeczytać na http://www.zielonyogrodek.pl/ochrona-roslin-przed-mrozem
Zapraszam także do lektury innych artykułów i porad ogrodniczych.

Na pytania szybko odpowiadamy na facebooku - wystarczy nas polubić.

Pozdrawiam
Paweł Romanowski
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...