Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
omlet

jak zaizolować podłogę drewnianą w łazience?

Recommended Posts

Witam,
zwracam się do ekspertów na forum. Chce wykonać na poddaszu łazienkę, strop jest dość stary i muszę wypoziomować podłogę, ponieważ strop ten ma niewielka nośność chcę ułożyć na podłodze deski, z tych samych desek zrobić obudowę wanny. Moje pytanie to: jak zaizolować tą podłogę? folia? wodoodporne płyty OSB? jakieś inne zabezpieczenia? co muszę zrobić po kolei?

z góry dziękuję za wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pytania nie wynika, czy strop jest drewniany, czy też o innej konstrukcji. Ma to istotne znaczenie ze względu na możliwość wysychania podłogi, nawet przy bardzo starannej izolacji przeciwwodnej nie ma gwarancji, że woda nie będzie przenikać pod pokrycie i zawilgacać podkładu drewnianego.

Takie zagrożenie występuje głównie przy stropach betonowych, które przy braku wentylacji podpodłogowej długo utrzymują wilgoć. W takim przypadku najkorzystniej będzie wyrównać podłogę przy użyciu lekkiego kruszywa (keramzyt, rozdrobniony beton komórkowy, a podkład ułożyć z płyt gipsowo-włoknowych.

Płyty można zaizolować przy użyciu tzw. płynnej folii i taśmy wzmacniającej w miejscu przejścia izolacji z podłogi na ściany.

Rozwiązanie to nieznacznie obciąża strop (ok. 20 - 30 kg/m2) a jednocześnie pozwala na bezpośrednie ułożenie płytek ceramicznych. W przypadku stropu drewnianego nie należy używać desek lecz płyty OSB charakteryzującej się większą odpornością na wilgoć i mniejszymi odkształceniami przy zmianie wilgotności otoczenia.

Izolację przeciwwodną wykonuje się w taki sam sposób jak w przypadku podłoża z płyt g-w, których można również użyć zamiast OSB. W obu przypadkach płyty układa się na legarach z impregnowanego drewna poziomując je przy użyciu podkładek.

Rozstawie legarów nie powinno być większe niż 60 cm, a ich przekrój należy dostosować do rozstawienia belek stropowych - np. 5x6 cm lub 6x8 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...