Skocz do zawartości

Czy to nierzetelna firma...uwaga, ja zdecydowanie odradzam


Recommended Posts

Zakup mieszkania na os. Nowy Przewóz w firmie [nazwa firmy usunięta przez moderatora] do dziś odbija mi się czkawką...

W moim przypadku w największym skrócie sprawa obejmuje sprzedaż mieszkania z ukrytą wadą budowlaną, o której deweloper przed sprzedaniem mi mieszkania wiedział (silne podmakanie ścian w 3 pomieszczeniach), ale twierdził, że to zostało naprawione (ściany zostały świeżo przemalowane) oraz - skandaliczną opieszałość w jej usuwaniu. Od grudnia 2010 wada ciągle nie została skutecznie usunięta. Najpierw przez ponad 5 miesięcy [nazwa firmy usunięta przez moderatora] nie mógł w ogóle zabrać się do jej usuwania, a jak się w końcu zabrał, to ściany zrobiły się jeszcze bardziej mokre, otwory odciekowe w stolarce okiennej balkonu są zaklejone, a na wszystko dobry jest ... silikon (!).

Moja impresja jest taka, że deweloper nie podchodzi poważnie do zgłaszanej przez mieszkańca wady budowlanej, potem stara się go "urobić" obiecując szybkie i sprawne usunięcie, po czym bardzo opieszale stosuje tymczasowe rozwiązania i usuwa skutki wady, a nie samą wadę. Osobiście odradzam, jeśli nie chce się stracić zdrowia i nerwów, czego przy zakupie mieszkania i tak nie brakuje. [nazwa firmy usunięta przez moderatora] buduje szybko i sprawnie, ale kompletnie nie dba o jakość wykonania robót, bo się "później przecież poprawi". W związku z tym, po nowo wybudowanych budynkach - już zamieszkanych - wciąż krążą ekipy remontowe usuwając różne usterki - jeszcze w ramach rękojmi. Jeszcze... Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda uroczo (osiedle, obsługa), ale to tylko pozory i farsa PR-owców.... nie polecam, bo cena za metr "sugeruje" dobrą, solidną jakość. A tu taki zonk....że aż przykro.
pozdrawiam i ... ostrzegam...
Link do komentarza
Ja rozumiem powody moderacji tego wpisu, ale w takim stanie jest ni przypiął …….
Autora (bądź autorkę) proszę o ewentualne wpisanie miasta (regionu).
Jeśli jest to jednorazowy wpis „zastraszający” (np. brak „poprawki” przez autora) – proponuję usunięcie tego wątku – tym bardziej, że umieszczono „sprawę” już w innym i specjalnym do tego celu miejscu :
http://www.uwagi.pl/app/webroot/articles/v...rmy/Budownictwo
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...