Skocz do zawartości

PRZEBUDOWA SCIANY NOSNEJ....


Recommended Posts

Witam wszystkich, moj dylemat polega na zrobieniu łuku w scianie nosnej na przejsciu z kuchni do pokoju, w taki sposob aby nic sie nie zawalilo,jak wykonac odpowiedni strop do tego....nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrac,chcialbym poszerzyc przejscie (obecnie jest okolo 60cm,czyli drzwi ) o dodatkowo 1 metr ,czyli caly łuk mialby dlugosc 1,6 m. ,wspomne ze moje sciany skladaja sie z pustakow zuzlobetonowych ,grubosc sciany na parterze to dwa takie pustaki,na pierwszym pietrze tylko jeden jest to dom pietrowy,wolno stojacy.... powierzchnia kuchni jak i pokoju jest taka sama okolo 16m2 ... dlugosc 5m ,szerokosc 3m. Łuk ma byc na scianie 5-cio metrowej ,podkoniec dlugosci. Mam nadzieje ze znajda sie jakies osoby ktore chetnie posluza pomoca, icon_smile.gif Serdecznie z gory dziekuje. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi sie ze podczas robienia dziury



Dobrze napisałeś. Że to Ci się tylko wydaje.
Człowieku, technologia zmian w ścianie konstrukcyjnej musi być opracowana przez osobę z uprawnieniami budowlanymi konstrukcyjnymi i potem ściśle przestrzegana.
chyba, że na budynku Ci nie zależy, a Ty wręcz marzysz o spotkaniu z prokuratorem.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Wydaje mi sie ze podczas robienia dziury 2m na scianie 5-cio metrowej nie powinno sie nic zawalic na czas budowy



To doprawdy złota myśl icon_biggrin.gif

Wydaje mi się, że jak mam 4 koła w samochodzie i jedno odpadnie to dalej pojadę... motocykle mają 2 koła i jeżdżą

Jak nie wiesz co to jest ściana konstrukcyjna czyt.nośna to zrób sobie test...
weż deskę 5m ( to będzie twój strop) - pod nią postaw na sztorc cegły pełne po jednej na każdy metr -

przejdź się po niej...

a potem....

wyciągnij jedną z cegieł pod deską

Przekaż nam swoje obserwacje:) Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wydaje mi sie ze podczas robienia dziury 2m na scianie 5-cio metrowej nie powinno sie nic zawalic na czas budowy

Dlaczego nie zacytowales calego zdania? ta koncowka jest wlasnie istotna,nadaje sens calej pracy, ..... sam ja dodam....

oczywiscie mozna podeprzec czym ta luke w scianie.


Teraz zdanie wyglada sensowniej ;) i czy sam to wykonam czy profesjonalista podpora musi byc.

Dzieki za wypowiedzi, i porady......wezme to do siebie ;) Edytowano przez rico (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi sie ze podczas robienia dziury 2m na scianie 5-cio metrowej nie powinno sie nic zawalic na czas budowy

Dlaczego nie zacytowales calego zdania? ta koncowka jest wlasnie istotna,nadaje sens calej pracy, ..... sam ja dodam....

oczywiscie mozna podeprzec czym ta luke w scianie.


Teraz zdanie wyglada sensowniej ;) i czy sam to wykonam czy profesjonalista podpora musi byc.

Dzieki za wypowiedzi, i porady......wezme to do siebie ;)



Nie bierz tego do siebie:)
A tym bardziej niech ci nic na głowę nie padnie icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...