Skocz do zawartości

Mieszkanie nad garazem


Recommended Posts

Witam, posiadam stara stodole (murowana, pustak + cegla) oparta jest ona na 4 filarach oraz z trzech stron na fundamencie (nie wiem dlaczego z ostatniej strony nie? tylniej). Jest to spora stodola wszystkie wymiary sa "na oko napisane" 25/18/8-10 (dl.szer.wys (m)). Na parterze sa zrobione dwa garaże oraz jedno pomieszczenie takie kwadratowe 5x5.
Jest polozony nowy dach (blaszak), wymienione co poniektóre belki. Nad jednym z garaży nie ma twardego stropu, nad drugim juz jest oraz nad tym pomieszczeniem także (strop ma w granicach 20-25cm.).

Z moich obliczen mozna by bylo tam zrobic 2 pokoje (dosc duze), kuchnie, lazienke, salon oraz korytarz wejsciowy. Okna dachowe. Dla mnie wystarczajace mieszkanie, nie posiadam rodziny.

Prad podciagniety jest z domu mieszkalnego, brak wody i gazu. Ale pewnie da sie to zrobic.

Zastanawiam sie czy trzeba by bylo podnosic caly dach do gory (w tej chwili jak tam stanę mam do glownej belki dachowej ok. 4metry.

Czy aby zaczac ewentualna budowe nalezy to wczesniej zglaszac? Jestem ciekaw jakie bylyby koszty tego przedsięwzięcia?

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi Marek.

Chcialbym jeszcze dodac iz nie ma problemu z zapachem tak jak w przypadku np. obory. Edytowano przez obcy91 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy aby zaczac ewentualna budowe nalezy to wczesniej zglaszac?



oczywiście .... trzeba zrobić adaptację - potrzebny Ci kumaty architekt , który zobaczy co tam masz , a potem wysłucha co chcesz z tym zrobić i dopomoże/ zmieni/ doradzi - zgodnie z przepisami .... i wykona cała potrzebną dokumentację z opisem zastosowań jakie będą tam przeprowadzone ...

Cytat

Jestem ciekaw jakie bylyby koszty tego przedsięwzięcia?



wydaje mi się, że mniejsze niż gdybyś chciał postawić nowy dom - z założeniem, że to co stoi jest w stanie zadowalającym na tyle, żeby można było zastosować to o czym pomyślałeś....
Link do komentarza
Cytat

oczywiście .... trzeba zrobić adaptację - potrzebny Ci kumaty architekt , który zobaczy co tam masz , a potem wysłucha co chcesz z tym zrobić i dopomoże/ zmieni/ doradzi - zgodnie z przepisami .... i wykona cała potrzebną dokumentację z opisem zastosowań jakie będą tam przeprowadzone ...



wydaje mi się, że mniejsze niż gdybyś chciał postawić nowy dom - z założeniem, że to co stoi jest w stanie zadowalającym na tyle, żeby można było zastosować to o czym pomyślałeś....





A czy orientujesz sie moze jakie koszta wchodza w gre jesli chodzi o architekta? Pewnie sie cenia dosc dobrze?
Chodzi mi o sam fakt zeby powiedzial nadaje sie lub NIE nadaje.
Link do komentarza
Cytat

A czy orientujesz sie moze jakie koszta wchodza w gre jesli chodzi o architekta? Pewnie sie cenia dosc dobrze?
Chodzi mi o sam fakt zeby powiedzial nadaje sie lub NIE nadaje.



nie wiem jakie koszta wchodzą w grę , bo to sprawa niestandardowa i nie ma mowy o jakimś nawet mniej więcej prognozowaniu kosztu ....
faktem jest , że odwiedziny architekta do wydania ekspertyzy Cię nie miną ...
jak już będziesz mieć opinię "nada się" to i tak musisz zatrudnić architekta czy tego, czy innego do przeprowadzenia formalnej części adaptacji - nie jest to kwestia kilku stówek, raczej tysiące...


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...