Skocz do zawartości

Ogrzewanie/


Recommended Posts

Witam ponownie.
Szukam rozwiązania mojego problemu i chciałem się Was poradzić co robić.
Problem to:
Mieszkanie w kamienicy (40 metrów) z piecem kaflowym bez ciepłej wody.
Myślałem o centralnym, ale nie uśmiecha mi się co dzień palić żeby mieć ciepłą wodę.
Rozważałem też junkersa(jako ogrzewanie mieszkania i wody), ale jestem w tym całkiem zielony i panicznie boje się wysokich opłat za gaz.
Najlepiej byłoby zrobić i to i to.
Zima centralne, lato gaz(na ciepłą wodę), ale to zapewne giga koszt.
Macie pomysł na jakieś rozwiązanie i jak to wszystko pogodzić?
I nie zbankrutować?
Link do komentarza
my w mieszkaniu 84m2 w kamienicy, zlikwidowaliśmy 4 piece kaflowe+piec węglowy w kuchni i zrobiliśmy CO na gaz.(piec dwufukcyjny, więc jest tez z niego ciepła woda) - koszt 3 lata temu - około 14tys za kompletne CO
Przy twoim mieszkaniu 40m2 koszty CO i pózniejszej eksploatacji powinny być sporo niższe niż w mieszkaniu o którym pisze (3 lata temu za cały gaz do mieszkania płaciłem około 3tys-3,2tys/rok. Z tego około 1,2tys to koszt gazu do grzania ciepłej wody i gotowania
Link do komentarza
napisałem przecież wyżej....
trzeba pamiętac, że w tej cenie jest abonament za taryfę W-3 - za cały rok wychodzi 600zł

w najzimniejsze miesiące rachunek był 600-700zł/m

pamiętaj że twoje mieszkanie to tylko 40m2 a nie 84m2 (sufit na 3,1m) Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
jeśli masz gaz w mieszkaniu, to chyba najlepiej byłoby zainstalować piec dwufunkcyjny - na już miałbyś ciepłą wode, a póżniej dorobiłbyś instalację do CO i grzejniki.
Jak nie masz gazu, to zostaje ci ogrzewacz przepływowy - lepiej chyba prysznic, nie zużywa tyle wody czyli co za tym idzie prądu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wole taniej, ale nie kosztem niezawodności, czy użyteczności.:P

jakie + i minusy za PCV (byle nie z Castoramy)



O plusach i minusach instalacji PVC (kontra miedź) juz było na forum.

https://forum.budujemydom.pl/instalacja-w-p...iku-t11652.html

https://forum.budujemydom.pl/Rury-miedziane...zna-t13470.html

Zapraszam do lektury.
Link do komentarza
Cytat

Nie no kupić to muszę.Wezmę chyba fachowca od tych rzeczy żeby dobrał wszystko jak trza:)


I tak będzie najlepiej icon_biggrin.gif ,ale nie zaszkodzi jak trochę wiedzy fachowej łykniesz,będziesz miał o czym rozmawiać z fachowcem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

retrofood rozwiń myśl.
Czy powinienem o czymś wiedzieć?



No nie, trochę se pożartowałem, ale skoro pytasz poważnie, to przestudiowałem cały wątek i teraz poważnie odpowiem.
Moja opinia jest następująca.
Nie wiem, bo nie podajesz, jakie jest usytuowanie twojego lokum. Co masz pod spodem, co na górze, co po sąsiedzku. Jakie ściany, jaka ściana zewnętrzna itp., itd. czyli jakie straty ciepła (orientacyjnie).
Ja jestem elektrykiem i preferuję urządzenia elektryczne, ale to dość droga eksploatacja. Trzeba szukać tańszych wariantów, piece akumulacyjne, nocna taryfa itp. Nie wiem znowu czy masz takie możliwości.
Ponadto dla ciepłej wody w Twojej sytuacji tylko ogrzewacz przepływowy, albo zbiornikowy i raczej prysznic niż wanna. Chociaż młodzi wolą wannę (zrozumiałe, też kiedyś lubiłem we dwoje), to z wiekiem prysznic jest lepszy. Bo nie trzeba z wanny się gramolić. Czyli ogrzewanie wody mamy załatwione. A z ogrzewaniem... za mało danych.

Jak chcesz więcej to jutro.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Warto zastanowić się nad ogrzewaniem powierzchniowym. Będzie działało dużo wydajniej niż tradycyjne w tym przypadku. Do wykonania instalacji należałoby użyć miękki rurek miedzianych, pokrytych tworzywem sztucznym, które są bardzo elastyczne i na pewno ułatwią pracę. Miedź dodatkowo nie koroduje i jest długowieczna, co w przypadku mimo wszystko kosztownej instalacji jest bardzo ważne.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Witam wracam do tematu.
przyszła wycena mn.innymi za :
-piec beretta 2funkc.2200
-grzejniki alu 30żeber 1200
-wkład 1000
...
ogółem 13kk:(
Myślałem, ze zmieszczę się w 6 wiec jestem lekko załamany.
Wiem, że muszę mieć pnb, opinie kominiarza, rysunek itd
Zna ktoś +/- koszty tych poszczególnych papierków?
Ps zlece założenie pieca gazowego 2 funkcyjnego z wyprowadzeniem wyjść na ciepłą wode i grzejniki
Link do komentarza
projekt instalacji gazowej łącznie z pozwoleniem kosztował mnie 4 lata temu 400zł (emerytowany pracownik gazowni)
opinia od kominarza - 50zł - ale trafiłem na upierdliwego gościa, problemowy był.
jeszcze potrzebowałem chyba zgodę wspólnoty mieszkaniowej - napisali mi że jak się zdecydują podłaczyć centralne, to wtedy muszę wszystko zdemontować i wtedy oni założą swoje....

nie wiem jakie stawki są obecnie
Link do komentarza
My zakładaliśmy c.o. w czerwcu 2009 roku. Za kominiarza płaciliśmy 50 zł.

Cała instalacja wyniosła mnie jakoś 8000. zł Piec dwufunkcyjny z Aristona z zamkniętą komorą spalania, grzejniki płytowe stalowe, rurki w miedzi, termostat w pokoju. Mieszkanie 48 m2, w powojennym bloku, nieocieplonym. Koszty ogrzewania to 3 000 - 3 500 zł na rok już z ciepłą wodą.
Link do komentarza
Aha, ta instalacja o której pisałem kosztowała około 13-14tys - no ale mieszkanie większe (84m2) i z tego co widzę, to piec był wtedy sporo droższy. 2 lata temu w mniejszym mieszkaniu siostrzenica żony robiła CO gazowe i zapłaciła w granicach 7tys.
fachowców z kuj-pom niestety nie znam...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...