Skocz do zawartości

Kapitalny remont / przebudowa domu - jaki koszt?


Recommended Posts

Witam,

Powoli szykuję się do kapitalnego remontu / przebudowy domu.
Dom jest w stanie naprawdę kiepskim. Ma ładnych kilkadziesiąt lat (z lat 40-50) zbudowany z cegieł. Wszystkie instalacje do wymiany. To co chciałbym z niego zostawić, to fundamenty + ściany i strop. Dom ma powierzchnie 50 metrów (2 pokoje) + taki dość mały przedpokoik ~1,5 metra na 5 metrów z którego prowadza powizoryczne schody na strych.
Strop jest porządny, ściany / fundamenty myślę, że też. Co ważne dom jest przyklejony do 2 domów. Woj. śląskie.

Co chcę zrobić:
- nowy dach + go podnieść tak by zrobić zwykłe użytkowe piętro. Dzięki temu zyskam ok. 50-60 metrów. Chciałbym by było dobrze wyizolowane, tak by w zimę było ciepło a w lato nie nagrzewało się za bardzo.
- Obecny przedpokoik zaadoptować jako pomieszczenia (np. kuchnie, wc), a dobudować jeszcze taką klatkę schodową z boku tak by tam się mieściły schody na piętro + np. zrobić tam też w tej przybudówce kotłownie gazową.
- Cały dom ocieplić, tak by dość kosztowne ogrzewanie gazowe w ciężkie zimy zbyt nie szalało.
- Zrobić wszystkie instalację od początku (elektryczną, gazową, wodną, centralnego ogrzewania)
- Zrobić kanalizację (za ok. 1 rok będzie tam doprowadzona miejska kanalizacja, ale wiadomo musi to jakoś z domu wychodzić)
- Nowe okna, drzwi.

Ile takie coś może kosztować?
Postaram się w przyszłości jeszcze dorzucić fotki, by był obraz tego. Ew. co jeszcze możecie mi doradzić. Edytowano przez Ptaq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Oczywiście, że pozwolenie trzeba załatwić i tez mam w planach by kogoś do projektu + kosztorysu zatrudnić.
Ale wcześniej chciałem jakieś mocno wstępne rozpoznanie zrobić przez internet. Liczyłem na jakieś widełki przy poszczególnych etapach. Może ktoś się jakoś bardzo wstępnie pokusi na określenie tego.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...