Skocz do zawartości

Ocieplanie styropianem


Recommended Posts

witam,

Przymierzam się od ocieplenia domu styropianem to już wiem co więcej ocieplę z zewnątrz a nie jak niektórzy sugerują od wewnątrz ) ale na tym moja wiedz się praktycznie kończy, zastanawiam się nad styro 12 lub 15 ale jak zapytałem o ceny to od razy mówią, czy z zakładem czy bez, twardy czy miękki, może ktoś pomóc ??

z góry dziękuję
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Najlepiej zacząć od opisu przegrody budowlanej. Napisz z czego dokładnie składają się przegrody sąsiadujące ze środowiskiem zewnętrznym i jakiej są grubości.

Jeśli chodzi zaś o sam wybór styropianu zachęcam do zajrzenia na strony Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Przy wyborze styropianu szczególnie ważne jest wybranie dobrego jakościowo produktu. Na stronach PSPS można znaleźć informacje o Programie Gwarancji Jakości Styropianu.

Cytat

zastanawiam się nad styro 12 lub 15 ale jak zapytałem o ceny to od razy mówią, czy z zakładem czy bez, twardy czy miękki, może ktoś pomóc ??



Oprócz grubości styropianu ważne są także jego jakość oraz parametry techniczne, w tym współczynnik przewodzenia ciepła. Zgodnie z tym co pisze przedmówca - ważne aby przy tak postawionym pytaniu określić od razu z jakich warstw składa się przegroda budowlana.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...