Skocz do zawartości

Izolacja wełną starego drewnianego domku, czym przymocować ?


Recommended Posts

Przy ocieplaniu drewnianych ścian wełną mineralną stosuje się metodę lekką suchą (elewacja na ruszcie) a nie mocowanie płyt wełny bezpośrednio do ściany. Istotna jest też ochrona przed kondensacją pary wodnej w warstwie ociepleniowej poprzez ułożenie paroizolacji od wewnątrz domu. Przyklejenie płyt ociepleniowych z wełny do ściany a później nałożenie tynku uniemożliwi skuteczne odprowadzenie pary wodnej co w efekcie doprowadzi do trwałego zawilgocenia konstrukcji domu i gnicia drewna.
Link do komentarza
Cytat

Przy ocieplaniu drewnianych ścian wełną mineralną stosuje się metodę lekką suchą (elewacja na ruszcie) a nie mocowanie płyt wełny bezpośrednio do ściany. Istotna jest też ochrona przed kondensacją pary wodnej w warstwie ociepleniowej poprzez ułożenie paroizolacji od wewnątrz domu. Przyklejenie płyt ociepleniowych z wełny do ściany a później nałożenie tynku uniemożliwi skuteczne odprowadzenie pary wodnej co w efekcie doprowadzi do trwałego zawilgocenia konstrukcji domu i gnicia drewna.




Elewacja na ruszcie ? Eo to oznacza ? Może pan podpowiedzieć jak dokladnie mam to zrobić ? Z góry dziękuję.

Jeżeli dobrze zrozumiałem i wyczytałem z innych stron ta metoda jest używana przy szalówce, elewacji z kamienia itp. A mi chodzi o zwykły tynk

Bardzo bym prosił o jakiś rysunek jak to wykonać bo wszędzie w internecie jest pokazane z domem murowanym nie moge znaleść nic o domu drewnianym. Edytowano przez Allkatras179 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...