Skocz do zawartości

CZĘSTOCHOWA Budowa Domu, firmy, fachowcy POLEĆ


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Posiadam działkę w Częstochowie z wydanymi warunkami zabudowy, i tu też chcę wybudować dom, projekt standartowy "WIOLKA”, lecz chcę go poszerzyć od strony garażu o ok 0, 6m, aby można było powiększyć łazienkę na dole (chcę tam wstawić prysznic).
Działka ma nietypowy kształt a z chęci posiadania garażu przy domu brany jest pod uwagę tylko ten projekt.

Posiada ktoś może namiary na projektanta lub pracownię, która by to zrobiła: solidnie i w miarę przystępnych pieniądzach? Oraz zaadoptowała ten projekt do gruntu.

W miarę możliwości proszę również o namiary na pozostałe firmy, ekipy, fachowców z pozostałych etapów budowy.
Na pewno będzie to kopalnia wiedzy dla mnie i wszystkich myślących o budowie domu z mojej okolicy.
Dziękuję i pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam,
ja jestem z pomorza więc raczej nikogo Ci nie polecę, ale powiem, że my na naszą działkę na górce ze skosem wybraliśmy projekty Szumiące Topole - wariant II, który kosztuje 2 tys. zł z hakiem. U nas za adaptację projektanci życzą sobie ok 3 tys. zł, w naszym wypadku wyszło by to ok. 5,5 tys. zł (projekt+adaptacja). A pan projektant zaproponował nam za 6 tys. zł za nowy projekt i jeszcze wszystkie dokumenty dla nas załatwia.
Gdybyśmy kupili gotowy projekt, cześć rysunków i tak trzeba by było robić od nowa, bo byłyby nieczytelne.
Wcześniej byliśmy u innego projektanta, który kazał nam wszystkie dokumenty załatwić, kupić projekt i wtedy się zgłosić - rozwiązanie niekorzystne dla nas, bo nie mamy czasu ani głowy na te wszystkie papierowe sprawy, a on pewnie wykonałby adaptacje na odpi....ol, bo nie ma na nic czasu i ciekawe co by z tego wyszło.
Proponuję Ci przejść się po dostępnych w okolicy biurach projektowych i powiedzieć, że szukasz projektanta.
Weź projekt (katalog z rysunkiem - nie kupuj jeszcze projektu!) plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy i poświęć trochę czasu sprawie, zorientujesz się w cenach nowego projektu indywidualnego, cenach adaptacji projektu do działki. Dowiesz się co ci panowie/panie projektanci doradzą. Potem sam podejmiesz decyzję icon_smile.gif
Powodzenia życzę icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...